Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

yüzdeki güneş lekesi nasıl geçer
yüzdeki güneş lekesi nasıl geçer
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer? Güneş lekelerine ne iyi gelir? Güneş lekeleri özellikle yazın çıkılan tatilden sonra, kişiye rahatsızlık vermeye başlıyor. Ayrıca Güneş lekelerinden kurtulmak isteyen kişiler ise bu sorunu doğal yollarla çözebilmek adına bazı araştırmalar yapıyor. Bu nedenle size Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçeceği hakkında püf noktalarını söylüyoruz.

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer? İlk olarak esmer tenli insanlarda güneş lekeleri görülmektedir. Ayrıca Bu lekelerin oluşum bölgeleri ise, yanak, alın, dudak çevresi, çene, boyun ve kollardır. Hatta Güneş lekesinin oluşumunun altında farklı birçok neden yatmaktadır. Ancak bu nedenlerden baskın olanlar ise genetik yatkınlık ve zararlı güneş ışınlarına maruz kalmaktır. Son olarak bu kapsamda güneş ışınları leke oluşturmakla kalmayıp, zaten var olan lekeleri de iyice karartmaktadır.

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?
Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

Güneş Lekelerine Ne İyi Gelir? Yüzdeki güneş lekeleri geçer mi?

Güneş lekelerinin geçirilmesi için ancak uzman bir dermatologdan yardım alınabilmektedir. Ayrıca bu kapsamda uzmanlar tarafından öncelikle leke üzerinde wood ışığı incelemesi yapılmaktadır. Hatta bu inceleme neticesinde, lekenin derinin hangi tabakasında olduğu tespit edilmekte ve buna uygun olarak tedaviye başlanmaktadır. Örneğin Dermatologlar tarafından uygulanan tedavilerden başlıcaları, kremler, kimyasal peeling ve kimyasal soyuculardır.

Ancak vakti olmayanlar ya da bunlarla uğraşmak istemeyenler için evde bu soruna çözüm olabilecek bazı uygulamalar yapmak da mümkündür.

Sonuç olarak Güneş lekelerinin iyileştirilebilmesi için dikkat edilecek bazı noktalar aşağıda listelenmiştir.

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

 – İlk olarak Güneşin dik açıyla geldiği saatlerde açık alanlarda bulunmamak,

 – İkinci olarak 2 ya da 3 saatte bir vücuda güneş kremi sürmek,

 – Üçüncü olarak ile kuruyan cilt bölgelerini nemlendirmek,

 – Son olarak Güneşe çıkılan dönemlerde epilasyon benzeri işlemlerden uzak durmak.

Ayrıca Güneş, vücudun D vitamini kaynağı olsa da, uzun süreli etkileşimlerde oldukça problemli lekelere sebep olmaktadır. Hatta yüz bölgesinde oluşan lekelenmeler hem görüntü bozuklukları yaratmakta hem de oldukça zor iyileşmektedir. Ancak düzenli bakım yapıldığı taktirde yüzdeki güneş lekelerinden kurtulmak mümkündür. Hatta Bu kapsamda limon suyu, elma sirkesi, aloe vera, patates ve Hint yağı güneş lekelerinin giderilmesinde oldukça başarılı sayılmaktadır.

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

Yüzümdeki güneş lekesi nasıl geçer? Yüzdeki Güneş Lekesi için; Limon Suyu

Sivilce izleri ve cilt bakımı için kullanılan limon, güneş lekelerinin giderilmesinde de oldukça iyi bir çözüm önerisidir. Buna göre, taze olarak sıkılan limonun doğrudan leke üzerine sürülmesi uygulama için yeterli olmaktadır. Limon suyu, ancak 2 ay gibi düzenli bir kullanım sonrasında etkisini göstermektedir. Bu tarif, güneş lekesi dışında kararmış cilt lekelerini açmak için de kullanılabilmektedir.

Aloe Vera güneş lekelerini geçirir mi?

 Yüzdeki güneş lekelesi nasıl geçer? Elma Sirkesi güneş lekelerini geçirir mi?

Elma sirkesi de içeriğinde asitler sayesinde cilt lekelerinin açılmasına destek vermektedir. Tıpkı limon suyunda olduğu gibi elma sirkesinde de sonuç alabilmek için uzun bir süre uygulama yapılması gerekmektedir. Elma sirkesinin yüze doğrudan sürülmesi ya da su ile bir miktar açılarak sürülmesi mümkündür. Kullanılan sirke organik olduğu taktirde daha hızlı çözüm alınabilmektedir.

  Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer? Aloe Vera güneş lekelerini geçirir mi?

Güneş kaynaklı oluşan cilt lekelerini giderme konusunda en başarılı performansı ”Aloe vera” göstermektedir. Evde de yetişen bir bitki olan aloe vera yaprağı, ortadan kesildikten sonra bir jel vermektedir. Bu jelin güneş lekesine doğrudan uygulanması, problemi kısa bir sürede çözmektedir. Aloe vera yaprağına ulaşamayanlar, bu bitki içeriğindeki yağ ve kremlerden de destek alabilmektedir.

 Patates

Patates cilt problemleri için değişik kullanılan etkili bir çözümdür. Güneş lekesi üzerinde kullanmak içinse bir dilim patates yeterli olmaktadır. Bu kapsamda kesilen patates dilimi, güneş lekesi üzerinde birkaç dakika gezdirilmelidir. Ardından leke üzerinde 15 dakika kadar bekletilmelidir. Cilt lekesi, patates ile yeterince bekledikten sonra da soğuk su ile iyice yıkanmalıdır.

 Hint Yağı

Yanık lekeleri üzerindeki etkisini kanıtlamış olan Hint yağı, güneş lekelerinin giderilmesi için de kullanılan bir alternatiftir. Uzun yıllardır leke problemleri için önerilen bu yağ, küçük bir pamuğa sürülerek leke üzerinde gezdirilmektedir. Ancak Masaj yaparak güneş lekesine uygulanan Hint yağı, kısa bir süre içerisinde etkisini göstererek renk açmaya başlamaktadır.

Bu içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, kesin tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us