http://hbryazilimi.com/

Koronavirüs aşısı için randevu nasıl alınır?

koronavirus-asisi-icin-randevu-nasil-alinir
koronavirus-asisi-icin-randevu-nasil-alinir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs aşısı için randevu nasıl alınır? Herkes bu soruyu soruyor. CoronaVac’a verilen acil kullanım onayından sonra gözler aşı randevularına çevrildi. Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşısı için randevu alma ekranını kullanıma açtı. Peki aşı randevusu nasıl alınır?

Koronavirüs aşısı için randevu nasıl alınır? Bugünlerde herkes bu soruyu soruyor bizlerde sizlere yardımcı olmak amaçlı bu makalemizi açtık. Lütfen aklınıza takılan herşeyi bizlere sorun. sizlerin sorduğu sorulardan daha sonra diğer insanlarda faydalanacaktır.

Koronavirüs aşısı CoronaVac’a verilen acil kullanım onayından sonra gözler aşı randevularına çevrildi. Sağlık Bakanlığı, bugünden itibaren koronavirüs aşısı için randevu alma ekranını kullanıma açtı. Peki randevu nasıl alınır?

Koronavirüs aşı randevusu alma

Sinovac’ın geliştirdiği CoronaVac aşısının 14 gün süren testlerinden sonra kullanıma uygun olduğu açıklandı ve acil kullanım onayı verildi. Onay sonrası Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri Türkiye’de koronavirüs aşısı olan ilk kişilerden oldu.

Yaşanan gelişmelerden sonra Sağlık Bakanlığı, vatandaşlar için koronavirüs aşısı randevu sistemini yayınladı. Peki MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden açılan ekranda nasıl randevu alınacak?

Adım 1: Buradan MHRS ana sayfasına gidin.

Adım 2: Üyeliğiniz varsa mevcut bilgilerinizle, üyeliğiniz yoksa da e-Devlet üzerinden giriş yapın.

Adım 3: Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada Aşı Randevusu Al bağlantısına tıklayın.

Adım 4: Karşınıza Aile Hekiminden ve Hastaneden şeklinde iki farklı seçenek çıkıyor. İkisinden birini seçtiğinizde ise karşınıza çıkan uyarı mesajında aşılamanın ilk olarak sağlık çalışanlarından başlanacağı belirtiliyor. Diğer öncelikli gruplar için aşılama programının, Ulusal Basın ve Medya organları ile kamuoyuna duyurulacağı ve bu duyurudan sonra randevu sisteminin aktif olacağı bilgisi yer alıyor.

Sağlık çalışanlarından sonra 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan hastalar randevu sistemi ile aşılama programına dahil edilecek. Bu gruptan sonra riskli ortamda çalışanların aşılanması planlanıyor. Grup içerisinde askerler, polisler, yargı birimlerinde çalışanlar, öğretmenler, akademik personel, gıda sektörü çalışanları, toplum için lojistik öneme sahip yerlerde çalışanlar yer alıyor.

En son grupta ise 50-64 yaş arası kronik hastalığı bulunanlar ile 50 yaş altı kronik hastalığı bulunanların yanı sıra 18-49 yaş arasındaki çocuk ve yetişkinler aşılanacak.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Koronavirüs aşısı için randevu nasıl alınır?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER YAZILIMI | HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us