WhatsApp şimdi de önemli bir “filtreleme” özelliği üzerinde çalışıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp, sohbet listesi içerisinde doğrudan konuşmaları filtreleme yeteneği ekleyerek kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik yeni bir özellik üzerinde çalışmakta. Bu özellik, Google Play Beta Programı aracılığıyla yayınlanan en son güncelleme, 2.23.14.17 versiyonu ile ilk kez ortaya çıktı.

Geçmişte, WhatsApp Android 2.23.10.6 beta sürümünde alt navigasyon çubuğunu kullanıcılarına sunmuştu. Şimdiki hedef ise, uygulamanın kullanıcı arayüzü ve araçlarını daha da geliştirmek. Bu kapsamda, kullanıcıların geri bildirimlerini dikkate alarak, mevcut haliyle çok kullanıcı dostu olmayan filtreleme özelliğine erişim sorununu çözmeye çalışıyorlar.

Yeni özellikle birlikte, filtreleme butonunu sohbet listesine ekleyerek konuşmaları filtrelemeyi daha kolay bir hale getirmeyi amaçlıyorlar. Bu güncelleme, daha önce kullanıcılar tarafından paylaşılan bir fikirle uyumlu olup, sohbet listesi içerisinde filtreleme özelliğine erişim kolaylığını artırmayı hedefliyor.

WhatsApp şimdi de önemli bir “filtreleme” özelliği üzerinde çalışıyor

Yaklaşan güncellemeyle birlikte, WhatsApp sohbet listesinin üst kısmına üç yeni filtre eklemeyi planlıyor. Bu filtreler sayesinde kullanıcılar, sohbetlerini okunmamış mesajlar, kişisel sohbetler ve işle ilgili sohbetler olmak üzere organize edebilecekler. Ancak, birçok WhatsApp kullanıcısı için önemli olan grup sohbetleri için ayrı bir filtre seçeneğinin bulunmaması dikkat çekiyor. Bu konuşmalara daha rahat erişim sağlamak amacıyla ayrı bir filtre eklenmesi faydalı olabilir. Bu filtre, şu anki geliştirme aşamasında eksik olsa da, WhatsApp’ın bir sonraki güncellemeyle bunu ekleyeceği umuluyor.

Sohbet listesini filtreleme özelliği şu anda geliştirme aşamasında olup, WhatsApp kullanıcıları bu özelliğin yakında bir güncelleme ile kullanıma sunulacağını bekliyorlar. Ayrıca, WhatsApp yuvarlak uyarılar ve yüksek kaliteli video paylaşım yetenekleri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor ve yakın zamanda QR kod aracılığıyla güvenli yerel sohbet transferi özelliğini de tanıttı.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
WhatsApp şimdi de önemli bir “filtreleme” özelliği üzerinde çalışıyor
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us