Son dakika: 17 Mayıs için şok kararlar…

17 mayıstan sonra ne olacak2
17 mayıstan sonra ne olacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Normalleşme konuşulurken yeni yasakların gelme olasılığının çok büyük olduğu konuşulmaya başlandı bile

Son dakika… Türkiye’nin 17 günlük tam kapanma ile vakaları 60 binlerden 10 binli rakamlara çekmesi ile artık normalleşme sürecine kesin gözüyle bakılırken Başkan Recep Tayyip Erdoğan da konuyla ilgili 17 Mayıs’ta gerçekleşecek olan kabine toplantısında normalleşme sürecinin değerlendirilip kararların açıklanacağını belirtmişti. Gündem’in açılma ve normalleşme olduğu bugünlerde uzmanlar 17 Mayıs Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısı için hiç iyi kararlar çıkacağını söylemiyorlar.

Son dakika haberi… Başkan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye tam kapanmanın bittiği gün gerçekleşecek olan kabine toplantısında kademeli de olsa normalleşme sürecinin açıklanacağını bildirmişti. Ancak vakalar da yakından takip ediliyor ve düşüşün 7 gün kala hedef olan 5 bin altından yukarıda olduğu görülüyor. Tam da bu noktada uzman isimler bir anda normalleşme gelmesindense kademeli normalleşmeyi tercih ediyor ve yeni sıkıntılar Sabah’ın çarpıcı son dakika tespitleri:

Sultan2. Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Muhammed Keskin, tam kapanma sonrası normalleşmede ölçünün kaçmaması gerektiğine işaret ederek SABAH’a pandemiyle mücadeleyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

SON DAKİKA UYARISI
NORMALLEŞME AZALAN VAKALARI Bİ ANDA ARTTIRIYOR

 İlk iki dalgada da gördüğümüz üzere, azalan vaka sayısı normalleşme ile çok hızlı bir şekilde artmaya başlıyor. Tam kapanma sonrası da tedbirli olmalıyız. Elimizdeki tek koz ise aşılar. Tamamen normal ya da en azından açık alanların normalleştiği günlere kavuşmamız için ülke nüfusumuzun en az yüzde 70’inin aşılanmış olması gerekiyor.

En azından yüzde 50’ye ulaşana kadar tedbirli bir biçimde yaşamaya devam etmeliyiz. Normalleşme sonrası en hızlı bulaş kaynakları ev içi ziyaretler, restoranlar, kafeler ve okullar. Biz biliyoruz ki, hastalık açık alanlarda değil daha çok kapalı alanlarda yayılıyor. Bu yüzden kalabalık gruplaşmalar olmadıkça, yaşlılar ve çocuklar da dahil herkesin açık havaya erişimi mümkün olmalı, sahilleri, yürüyüş yollarını ve parkları kullanabilmeliler.

 AVM’lerin açılması kısıtlı tutulmalı. Arkadaş buluşmaları kapalı değil açık alanlarda olmalı. Toplu ev ziyaretleri hâlâ en riskli aktivitelerden olduğu için kısıtlı tutulmalı. Kamu dairelerinde ve toplu taşımada çift maske takılmalı.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Son dakika: 17 Mayıs için şok kararlar…
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us