Öğretmenler günü ne zaman? Okullar tatil mi? 2021

Öğretmenler günü mesajı 2021
Öğretmenler günü ne zaman, hangi güne denk geliyor merak ediliyor. Ayrıca Ögretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Hatta Bu sene 24 Kasım Öğretmenler Günü çarşamba gününe denk geliyor. Peki Öğretmenler Günü neden 24 Kasım’da kutlanıyor? Ve Öğretmenler Günü 24 Kasım’da okullar tatil olacak mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmenler Günü ne zaman? Ayrıca 2021’de Öğretmenler Günü hangi güne denk geliyor? Hatta Öğretmen Günü okullar tatil olacak mı? Ögretmenler Günü neden her sene o günde kutlanıyor? Ayrıca Oğretmenler Günü için söylenmiş en güzel sözler, öğretmenler günü mesajları ile birlikte detaylı açıklamalar makalemizde.

Öğretmenler günü ne zaman, hangi güne denk geliyor merak ediliyor. Ayrıca Ögretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Hatta Bu sene 24 Kasım Öğretmenler Günü çarşamba gününe denk geliyor. Peki Öğretmenler Günü neden 24 Kasım’da kutlanıyor? Ve Öğretmenler Günü 24 Kasım’da okullar tatil olacak mı?

Ayrıca 24 Kasım 1928 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul edildiği gün Türkiye’de Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Fakat birçok ülke UNESCO tarafından tavsiye edilen 5 Ekim’de kutlamaktadır. Türkiye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü okullar tatil olmuyor. İşte 24 Kasım Öğretmenler Günü için öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk tarafından söylenmiş en güzel sözler, mesajlar…

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk

Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Ayrıca yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Mustafa Kemal Atatürk

Dünyanın her tarafında öğretmenler, toplumun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır. Mustafa Kemal Atatürk

Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlar ki, toplumu gerçek bir ulus haline getirirler. Mustafa Kemal Atatürk

Öğretmenler, gerçek zaferi siz kazanacak ve yaşatacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk


Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Siz Öğretmenler “sevgi Elçileri” Siniz. Sınıfta yasama sevinci, Toplumda Huzur, Ülkede Barış, Meslektaşları arasında demokratiğin Simgesisiniz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Sen bahçemde tek gül, kalbimde tek cansın. Ayrıca Sen sevdiren öğretensin Öğretmenler Gününüz kutlu olsun! canım öğretmenim.

İnsan ağaç dikmeyince meyve vermesini bekleyemez. Her yıl yeni yeni ağaçlar diken sevgili öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum. Allah saygıya değer öğretmenleri başımızdan eksik etmesin.

Bizimle hayatı paylaşan; bize hayatı öğreten, birey olma çabasında yol gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Öğretmen, Doğan Güneşe Benzer. Etrafını Aydınlatarak Karanlıklara Meydan Okur. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Tüm bildiklerini bize öğrettin, Ayrıca millete faydalı bireyler ettin, kalemi kılıçtan çok keskinlettin, çareler ürettin sen öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI 2021


Bir Ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Dünyanın en değerli varlıkları olan siz Öğretmenler! Bugün, Türk Öğretmeninin Şeref Günüdür. Ona Olan Saygıyı Yenileme, Onun Yüceliğini Anma Günüdür. Böyle Anlamlı Bir Günde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Sabrını ve sevgisini öğrenim hayatımız boyunca bizden esirgemeyen, fedakar öğretmenlerimiz! Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.

Öğretmenim, bu mutlu gününüzde size sağlık ve mutluluklar diler, ellerinizden öperim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

7 Ayrı ülkeden Ancak 77 çeşit arı gelse 777 çiçeğe konsa hiçbiri sizin kadar olmaz öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Öğretmen demek eli öpülesi insan demek ellerinizden öper öğretmenler gününüzü kutlarım.

Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!


Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Ayrıca Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim hele o şefkatli bakışların içimi ısıtır öğretmenim sensin benim en iyi öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum.

Dünyanın en tatlı öğretmeninin Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Anne ve babamdan sonra en güvendiğim insana öğretmenime şükranlarımı sunarım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Ayrıca Ben sizin kırk yıl değil ölünceye kadar köleniz olurum…Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Biricik öğretmenim canım öğretmenim iyi ki varsın ayrıca iyi ki benimlesin. Sağ ol var ol Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Siz bir mum ışığı bizde o mumdan yararlanan öğrencileriz. Öğretmenler günün kutlu olsun.

Baş Öğretmen Mustafa kemal ATATÜRK

Saymakla tükenmez faziletlerin, zamanen ödenen o bedellerin, kıvancındır Ayrıca üstün talebelerin, iftihar ediniz siz öğretmenim. Öğretmenler Günü nüz kutlu olsun!

Öğretmenlere çok büyük borcumuz vardır. Çünkü öğretmenlerimiz bize saygı, sevgi, eğitim, temizlik ahlak öğretmeye çalışır. vb. Öğretmenlerimize saygı ve sevgi duymalıyız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Türkiye Cumhuriyeti, çağı, bilimin ışığında sizlerin gayreti ile yakalayacaktır. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Öğretmen bir kandile benzer, ayrıca kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (Atatürk) 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Vatan bir okulsa ilk nöbettesin, ilim denizinde hep seferdesin, ayrıca kutsal mesleğinle gönüllerdesin, benim de gönlümü al öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Öğretmenim bilir misin seni nasıl sevdiğimi? Sorsan bana nerde yerin gösteririm ben kalbimi. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Ancak Avukat, doktor, hâkim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Hatta Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Ayrıca Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!


Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Ayrıca Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Sen bir tek kanatlı bilgi meleğisin. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun! Öğretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hatta Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Ayrıca Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Başarım da sen varsın …kalbim ismini ansın. Saygılar senin olsun… sevgili öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Vatanın dört bir yanında fedakarca çalışarak ayrıca bu ulvi görevi layıkıyla yerine getiren bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, başarılarının devamını dilerim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

24 kasım Atatürk
24 kasım baş öğretmen

Öğretmenler gününüz kutlu olsun

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Öğretmenler günü ne zaman? Okullar tatil mi? 2021

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us