Instagram Market Nasıl açılır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnstagram’da en çok merak edilen şeylerden bazıları; instagram market nasıl açılır? Alışveriş özelliği nasıl açılır? İnstagram nasıl satış yapılır? İnstagram güvenli satış nasıl olur?

Başlamadan önce

  • Ürünleri gönderilerde ve hikayelerde öne çıkarabilmeniz için hesabınızın Instagram’da Alışveriş için onaylanmış olması gerekir.
  • Instagram uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.
  • Instagram’da alışveriş özelliğini Instagram Uygulamanızdan etkinleştirebilmeniz için öncelikle Instagram’da alışveriş kurulumunu tamamlamış olmanız gerekir.

Instagram Uygulamasında Instagram’da Alışveriş özelliğini etkinleştirme

Instagram Uygulamasından ürünleri öne çıkarma özelliğini etkinleştirmek için:

  1. Profilinize gidin ve Menu simgesine dokunun
  2. Ayarlar‘a dokunun
  3. İşletme‘ye dokunun.
  4. Alışveriş‘e dokunun. Not: Alışveriş‘e dokunma seçeneği sadece Instagram’da Alışveriş özelliği için onaylanmış hesaplar tarafından kullanılabilir.
  5. Devam‘a dokunun
  6. Profesyonel hesabınıza bağlayacağınız bir ürün kataloğu seçin.
  7. Bitti‘ye dokunun.

Alışveriş seçeneğini görmüyorsanız hesabınız büyük olasılıkla değerlendirme aşamasındadır veya Instagram’da Alışveriş için onaylanmamıştır. Değerlendirme süreci birkaç gün sürebilir ancak bazen hesabı daha ayrıntılı incelememiz gereken durumlarda bu süre uzayabilir.

Daha fazla bilgi alın

Bu özellik şu anda bu sayfada listelenen pazarlardaki onaylanmış işletmelere sunulmaktadır.

Facebook Sayfanız veya Instagram profesyonel hesabınız, doğrudan internet sitenizden satın alınabilen ürün ilanları içermelidir.

Alıcıları Facebook Ticaret arayüzlerinden desteklenen pazardaki bir internet sitesine yönlendiriyorsanız Facebook’a satış yaptığınız kısaltılmamış tek bir domain sunmanız gerekir. Facebook Sayfanızın veya Instagram profesyonel hesabınızın belirtilen domainle ilişkili mağazayı veya internet sitesini temsil etmesi gerekir. Domaininizin size ait olduğunu onaylamak için Domain Doğrulaması sürecimizi tamamlamanızı isteyebiliriz.

 Desteklenen bir pazarda yer alma

Facebook Ticaret arayüzlerini kullanabilmek için Facebook Sayfanızın veya Instagram profesyonel hesabınızın desteklenen pazarlarımızdan birinde olması gerekir. Facebook’taki Ticaret arayüzleri için desteklenen pazarları burada bulabilirsiniz. Instagram’da Alışveriş için desteklenen pazarları burada bulabilirsiniz.

Alışverişi Facebook’ta ve Instagram’da tamamlama özelliği şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde desteklenmektedir. Yeni konumların eklenmesi durumunda desteklenen pazarlar listemizi güncelleyeceğiz.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Instagram Market Nasıl açılır?
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us