Google AdWords reklam maliyeti düşürme yöntemleri

Google AdWords maliyet düşürme yöntemleri
Kafanızda bir çok soru olduğunu biliyoruz. Google AdWords Nedir? Google AdWords Nasıl çalışır? Google AdWords Maliyet düşürme! Google AdWords ve Adsense arasındaki fark nedir? Google AdWords nasıl reklam verilir? Yani sizlere baştan aşağı tüm konuyu aktaracağız. Kolay gelsin. Yorumlarınızı eksik etmeyin.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün sizlere AdWords reklam maliyetlerini düşürme yöntemleri hakkında tüm bilgilileri vereceğiz. Kendi reklamlarınızı kendiniz yayınlayabilecek ve uygun maliyetli reklam sahibi olacaksınız.

Google AdWords reklam maliyeti düşürme yöntemleri hakkında vereceğimiz tüm taktikleri ve yolları lütfen önce okuyun. Biz sadece dediğimizi yapın istemiyoruz. Biz siz ne yaptığınızı bilin istiyoruz. Öğrenin ve bunu uygulayın istiyoruz.

Kafanızda bir çok soru olduğunu biliyoruz. Ads Nedir? Google Adwords reklam Nasıl çalışır? Maliyet düşürme! Adsense arasındaki fark nedir? Nasıl reklam verilir? Yani sizlere baştan aşağı tüm konuyu aktaracağız. Kolay gelsin. Yorumlarınızı eksik etmeyin.

Google AdWords maliyet düşürme yöntemleri
Google AdWords reklam maliyeti düşürme

Öncelikle yatırım getiriniz ile birlikte ölçmelisiniz. Reklam kampanyalarınızın verimli olduğunu söyleyebilmek için; size sağladığı faydanın belirlediğiniz. Periyotta o AdWords kampanyası için harcadığınız maliyetten daha fazla olması gerekir.

Bir çok kişi ortalama TBM değerlerini düşürmeye odaklanır. Bu doğru bir çaba gibi görünmesine rağmen aslında daha doğru olan dönüşüm başına maliyeti en aza indirmektir. Google AdWords kampanyanızda dönüşüm takibi yapmıyor olsanız bile satış sırasında müşterilerinizden aldığınız geri  bildirimler ile satışların ne kadarının Google AdWords üzerinden geldiğini raporlayabilir ve ölçebilirsiniz.
Ortalama TBM tekliflerini düşürmek reklam maliyetlerinizi düşürür. Ancak ortalama konumunuzun da buna paralel olarak düşmesinden yola çıkarak dönüşümleriniz de düşecektir. Uzun dönemli raporlamalarımızdan müşterilerimizin; en çok 1 ve 4 arasındaki konumlarda yer aldıklarında daha fazla dönüşüm aldığını farkettik. Bu nedenle ortalama TBM değerlerini düşürmek daha az satış yapmanıza sebep olabilir.

Hem satışlarınızı arttırmak hem de reklam maliyetini düşürmek için yapabileceğiniz bir kaç iyi hamle var.

Negatif Anahtar Kelimeler

Google AdWords kampanyalarınıza; Google Analytics ve Google AdWords arama terimleri raporundan bulduğunuz alakasız kelimeleri negatif olarak ekleyin. Alakasız kelimeler size gereksiz tıklanma ve gereksiz maliyet yaratır. Ayrıca satmadığınız ürünler ya da hizmetlerden aldığınız tıklamalar! o kelime için kalite puanının da düşmesine sebep olur. Örnek olarak ücretsiz bir yazılım sunmuyorsanız ‘Google AdWords kampanyalarına ücretsiz, bedava, demo gibi kelimeleri negatif olarak ekleyebilirsiniz. Bu ücretsiz yazılım, bedava program gibi kelimelerden tıklanma almanızı engeller. Böylelikle alakasız kelimelere ayırdığınız bütçe ve bu kelimelerden aldığınzı tıklanmalar daha alakalı kelimelere yönlenecektir. Daha alakalı anahtar kelimeler ‘Google” reklamlarından daha fazla satış almanızı ve bu da dönüşüm başına harcadığınız ücretin düşmesini sağlar.

Anahtar Kelime Eşleşme Seçenekleri

Google AdWords reklam maliyeti düşürme makalemizde önemli olan konulardan biriside Anahtar kelime eşleşmesidir. Genellikle AdWords hesapları oluşturulurken anahtar kelime tercihleri geniş eşleme olarak bırakılır. Bu size yüksek trafik ve gösterim sağlar. Ancak bütün kelimelerin geniş eşleme olması size beraberinde alakasız tıklanmaları; ve gereksiz reklam gösterimlerini de beraberinde getirir. Örnek olarak TV kelimesini geniş eşleme olarak eklerseniz; TV kanalları, TV Programları, Tüplü Televizyon gibi kelimelerde de reklamlarınız gösterilir. Bu da kullanıcılar reklamlarınıza tıkladığında aradığı içeriğe ulaşamayacakları için hemen çıkmalıdır. Bu sizin için düşük kalite puanına sebep olur. Bunun yerine Samsung LCD TV kelimesini AdWords kampanyanıza tam eşleme olarak eklerseniz; doğrudan ilgili ürünü arayan kişilerin size ulaşmasını sağlarsınız. ”Samsung LCT TV Satın Al” olarak eklerseniz! de doğrudan satın alma kararında yol almış kullanıcılara ulaşırsınız. Bir anahtar kelimeyi tam olarak eklemek için anahtar kelimeyi köşeli parantez içinde yazmanız yeterli. Örnek olarak [Samsung TV Satın Al].

TV ve LCD gibi kelimelerin sahip olduğu yüksek aranma hacminden yararlanmak ve marka bilinirliğinizi arttırmak istiyorsanız! Öncelikli olarak satmak istediğiniz tüm ürünleri tam eşleme olarak ekleyin. LCD ve TV gibi genel kelimeleri başka bir kampanya ya da ”AdWords reklam” grubu altında geniş eşleme olarak daha düşük tekliflerle ekleyin. Bu size yüksek gösterim ve tıklanma sağlar. Başka bir yöntem olarak ta anahtar kelimelerinizin geniş eşleme olarak türetilmesini. Ancak çok alakasız anahtar kelimeler için gösterim almamanızı sağlamak istiyorsanız da Samsung +LCD +TV. Şeklinde anahtar kelime eklediğinizde reklamlarınız içinde LCD ve TV geçen aramalarında yer alır. Bununla beraber LG. LCD. TV. Siemens LCD TV gibi kelimelerde de reklamlarınız görüntülenebilir. ancak tüplü televizyon ya da TV kanalları gibi aramalarda reklamlarınız Google aramalarında görüntülenmez.

Alakalı Reklam Metinleri ve Reklam Grupları

Google AdWords reklam maliyeti düşürme makalemizde Alakalı reklamları dikkatlice okuyunuz. Öncelikle Google AdWords reklam kampanyanızı sattığınız ürün ve hizmetlerin ağaç yapısını yansıtacak şekilde düzenlemelisiniz. Örnek olarak TV ile Beyaz Eşya reklamlarının aynı reklam grubunda ya da aynı reklam metninde yer alması size gereksiz tıklanmalar yaratır  ya da doğru tıklama bile olsa internet sitenize gelen kullanıcının aradığını bulamadan çıkmasına neden olur. Buna engel olmak ve Google AdWords reklamlarından aldığınız tıklamalardan dönüşümlerinizi arttırmak için kullanıcıları reklamlara tıkladığında doğrudan aradıkları ürünün sayfasına yönlendirin. Böylelikle kullanıcı aradığı ürüne en kısa zamanda ulaşır ve siteniz içerisinde kaybolmadan dönüşüm sürecine geçer. Reklam metinlerini de en fazla aranan kelimeleri içerecek şekilde düzenlemeniz; size daha yüksek bir kalite puanı ve dolayısıyla daha düşük reklam maliyetleri yaratır.

TIKLAMA BAŞI MALİYET NEDİR?

Google AdWords reklam maliyeti düşürme makalemizde tıklama başı maliyet nedir? nasıl belirlenir cevap veriyoruz. Tıklama başı maliyet, birileri reklamınızı tıkladığında Google’a veya başka bir arama motoruna ödediğiniz fiyattır. Reklamlarınızın bir tıklamasının maliyetinin ne kadar olduğunu ölçer. AdWords Kampanyalarının temel metriklerinden biridir ve AdWords Kampanyalarını daha iyi anlamak için bir yapı taşı görevi görür. TBM (tıklama başı maliyet) , çeşitli anahtar kelimeler, reklamlar, kampanyalar, vb. İçin farklıdır; bu nedenle , TBM’nizi optimize etmek için AdWords teklif stratejisini iyi anlamanız gerekir .

TIKLAMA BAŞI MALİYET NASIL BELİRLENİR? (Google AdWords reklam maliyeti)

Genellikle TBM teklif verme rekabeti tarafından belirlenir. Kampanya maliyetlerinin temel düzeyini ve reklam kampanyalarınızın finansal başarısını anlamanız harika bir ölçümdür.

Benzer şekilde, diğer işletmelerde de maliyetlerin düşük tutulması amaçlanmaktadır, AdWords’te de aynı şekildedir. Adından da anlaşılacağı gibi, Tıklama Başına Maliyet, bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında tahakkuk eden maliyettir. Bu yüzden, kural olarak, düşük tutulmalıdır.

TIKLAMA BAŞI MALİYET NASIL AŞAĞI İNDİRİLİR?

Google AdWords reklam maliyeti düşürme yöntemleri

Aşağıda, AdWords’de Tıklama Başı Maliyetinizi düşürmek için uygulamanız gereken bazı ipuçları verilmiştir.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Ekleme ile Google AdWords reklam maliyeti düşürme yöntemleri

Uzun kuyruk anahtar kelimeler; düşük arama hacmine ve açıkça tanımlanabilir bir arama amacına sahip olan anahtar kelimelerdir.

Bir anahtar kelime ne kadar jenerikse; o kadar fazla insan teklif verir ve bu nedenle teklif de o kadar yüksek olur.

Öte yandan, Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler; düşük arama hacmine sahip belirli anahtar kelimelerdir. Bu da alakasız arama sorgularına eğilimli olmadıkları ve dolayısıyla reklam harcamanızı boşa harcamadıkları anlamına gelir.

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler, daha yüksek bir Kalite Puanına sahip olma eğilimindedir. Ayrıca daha yüksek bir Kalite Puanına sahip olmak, TBM’yi düşürmenin en etkili yoludur.

Teklifleri Düşük Anahtar Kelimeleri Hedefleyin

Anahtar kelimeleri hedeflerken, bu anahtar kelimeler daha düşük TBM’ye sahip olmak zorunda olduklarından, nispeten düşük teklifleri olan anahtar kelimeleri öğrenin. Anahtar kelimelerin tıklama başına maliyeti, sektörünüzün ne kadar rekabetçi olduğuna da bağlıdır. Bazı anahtar kelimeler son derece rekabetçi ve bu nedenle de yüksek TBM’ye sahipler. Rekabetçi anahtar kelimeler kullanmaktan ve TBM’nizi düşürmeyi dört gözle beklemekten kaçının.

Ayrıca, teklifinizi otomatikten manuele geçirin, çünkü manuel tıklama başı maliyet teklifi size TBM’niz üzerinde daha fazla kontrol sağlar .

Adwords’de en iyi optimizeyi yapabimek için web sitenizin mobil ve masaüstü skorunun yüksek olması gerekmektedir. Tavsiye edilen hız 90 üzeri olmalıdır. Eğer web siteniz yavaş açılıyorsa kalite puanınız da düşük olacaktır.

İlk yapmanız gereken resimler, görseller sitenizdeki js ve css ‘leri sıkıştırmak gzip kullanarak iyi bir optimize işlemi gerçekleştirmektir. Daha sonra anahtar kelimeleri mutlaka web sitenizde geçirmelisiniz. Meta ayarlarını iyi bir optimize yapmalısınız. Ve en önde çıkabilmek için yüksek teklif vermelisiniz. İlk başlarda yüksek bütçeler harcayabilirsiniz fakat kalite puanıınız geliştikçe tıklama başı maliyetler düşecektir.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Google AdWords reklam maliyeti düşürme yöntemleri

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us