Cuma Akşamı Mesajı

Resimli Akşamı & Gecesi Cuma Mesajları! Cuma akşamı mesajı, bir başka deyişle perşembe gecesi mesajı ve ya Mübarek cuma gecesi mesajları, arama motorlarında Her perşembe akşamı ve cuma günü bu şekilde aranan Müslüman Bayramı olan Cuma mesajları her hafta olduğu gibi yine en güzel şekilde İncezeka tarafından hazırlanmıştır.
Resimli Akşamı & Gecesi Cuma Mesajları! Cuma akşamı mesajı, bir başka deyişle perşembe gecesi mesajı ve ya Mübarek cuma gecesi mesajları, arama motorlarında Her perşembe akşamı ve cuma günü bu şekilde aranan Müslüman Bayramı olan Cuma mesajları her hafta olduğu gibi yine en güzel şekilde İncezeka tarafından hazırlanmıştır.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cuma akşamı mesajı, bir başka deyişle perşembe gecesi mesajı ve ya Mübarek cuma gecesi mesajları, arama motorlarında Her perşembe akşamı ve cuma günü bu şekilde aranan Müslüman Bayramı olan Cuma mesajları her hafta olduğu gibi yine en güzel şekilde İncezeka tarafından hazırlanmıştır.

Cuma Akşamı Mesajı Dosta arkadaşa eşe sevgiliye anneye babaya gönderilir. Bazen Yeni cuma akşamı resimleri ararsınız ve mesajları sevdiklerinize gönderirsiniz. Perşembe gecesi mesajı ve ya Mübarek cuma gecesi mesajları olarak da aranan Cuma mesajları her hafta tarafımızca hazırlanmaktadır. Bu yüzden sitemizde binlerce cuma günü fotoğrafı ve milyonlarca cuma mesajı sözleri bulabilirsiniz. Uzun lafın kısası biz emek harcayıp Yapıyoruz. Umuyoruz ki Bizlerin bir cumasını kutlayan mesajınızı bize çok görmez ve 1 yorum gönderirsiniz. Ayrıca bizim hep burada olmamızı isterseniz karşınıza çıkan sponsor bağlantılar bize kazandıran ve ayakta tutan reklamlardır. Onları yazıların arasına koyuyoruz ve sizlere rahatsızlık verdiysek lütfen kusurumuzu mazur görün.

CUMA AKŞAMI MESAJI NEDİR NEDEN ATILIR?

cuma mesajları 2022
Cuma Akşamı Mesajı 2022

Müslümanların birbirlerinin cuma gününü kutlamak adına gönderdikleri mesajlara cuma mesajları adı verilir. Günümüzde cuma mesajları artık bir gelenek haline gelmiştir. Cuma gününün bir toplanma günü olduğu ifade edildiği için bir anlamda bunu günü diğer kişilere hatırlatılmış olunur. Cuma günü haftanın önemli bir günü olarak ifade edildiği için insanlar tebrikleşme ihtiyacı hisseder.

Kimi de cuma mesajı göndererek önemli bilgilerden diğer kişilerin de istifade etmesini sağlamak istediği için gönderir. Ayrıca cuma gününü Müslüman olan kişiler bayram olarak ifade ederler. Bu bayramdan dolayı da diğer bayramlarda nasıl hatırlanmak adına mesaj gönderilir ise cuma gününde de aynı mantık ile hareket edilir.

Cuma akşamı Mesajı Atmanın Önemi Nedir?

Birbirleri ile görüşemeyen ya da selamlaşmayan insanlar cuma günü birbirlerine gönderdikleri mesajlar ile bunu karşılamaya çalışır. Bu nedenle de hem cumanın hayırlı bir gün olduğu karşıdaki kişiye hatırlatılmış olur hem de bir nevi unutulmadığını göstermiş olur.

Cuma mesajı atmanın önemi şu şekildedir;

Cuma mesajı göndermek kişiler arasında muhabbetin artmasına vesile olur.

Mesajlarda bulunan dini sözler ile dini duyguların canlanması sağlanır.

Günümüz yoğun temposunda unutulmuş olan önemli gün hatırlatılmış olur.

İslam dininin anlaşılması açısından hizmette bulunulmuş olur.

cuma akşamı mesajları 2022

Cuma akşamı Mesajları İle Neler Hatırlatılmış Olur?

Mesaj atıldığında günü unutan kişiler açısından en büyük özelliği hatırlatıcı olması denebilir. Bunun yanı sıra uzakta olan sevdiklerinizi önemli olan günde unutmadığınızı göstermiş olursunuz. Özel ve dualı mesajlar atarak onlara dua ettiğinizi hissettirmiş olursunuz. Sevdiğiniz kişiler ile aranızda gelenek haline geldiği zaman atılmadığında endişe duymanıza ve aramanıza vesile olur. Dini bilgiler içeren mesajlar göndererek karşıdaki kişiye unuttuğu bilgileri hatırlatmış olabilirsiniz. Ayrıca sevmenin ve sevilmenin anlamını cuma mesajları ile anlatırsınız.

Gönderebileceğiniz Cuma akşamı Mesajları

Gönderebileceğiniz Cuma Mesajları

Melekler daima duacınız olsun… Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun… Sevgili Peygamberimiz, şefaatçiniz olsun… Cumanız mübarek olsun…

Bugün her zamanki gibi bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın, Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla. Cumanız Mübarek Olsun!

Ya Rabbi! Sana sığındım. Ne varsa Senin hükmüne bıraktım. Hayırlı Cumalar.

Cumanın hayrı bereketi üzerimize olsun hayırlı cumalar..

Dua denizinde, İslam gemisinde, Resulullah gibi bir kaptanla, Kur’an-ı Kerim pusulasıyla, Cennet sahilinde buluşmak ümidiyle… Hayırlı Cumalar.

Bugün Cuma… Rabbim!.. Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız bereketli ve gönlünüzce olsun inşallah.

EN GÜZEL RESİMLİ CUMA KUTLAMA MESAJLARI

EN GÜZEL RESİMLİ CUMA KUTLAMA MESAJLARI

Allah’ım! Aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Amin! Cumanız mübarek olsun.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı Cumalar.

Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resülullah girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı Cumalar.

Ümmetin, milletin Cuma’sı hayırlara vesile olsun. Allah, namaz ve dualarımızı yüce katında makbul kılsın. Hasta kullarına şifa buyursun. Zordaki kullarını selâmete ulaştırsın. Bizi görünür, görünmez her sıkıntıdan kurtarsın ve korusun. Hayırlı cumalar.

AYETLİ DUALI VE HADİSLİ CUMA MESAJLARI

Her şeyin en iyisine sahip olanlar değil, sahip olduklarının tadını çıkaranlar mutludur. Hayırlı cumalar.

Allah’tan bir dua gibi, Peygamber’den bir armağan gibi sevabınız bol olsun! Cumanız mübarek olsun.

Bizleri nimetlerine şükreden, takdirine rıza gösteren, belâ ve musibetlere sabreden, korktuklarından emin, umduklarına nail olan bahtiyar kullarından eyle Allah’ım! Amin. Cumanız mübarek olsun.

AYETLİ DUALI VE HADİSLİ CUMA MESAJLARI

Allah’ım; yolda olana “Selâmet” hasta olana “Afiyet” darda olana “Metanet” nasip eyle. Hayırlı Cumalar.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve bu güzel günün bereketi üzerinize olsun.

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla “Her türlü hamd ve övgü, kuluna Kitab’ı indiren ve onda hiçbir yanlışlığa yer vermeyen Allah’a mahsustur.” (Kehf, 18/1) Dualarınızın kabul olması dileğiyle, hayırlı Cumalar.

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme. Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım gecemizi sehere; seherimizi secdeye; secdemizi de sana ulaştır. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım beni senin sevginle, Seni sevenlerin sevgisiyle ve Sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır. (Hadis-i Şerif) Hayırlı cumalar.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Ruhumu Daraltma, Kalbimi Karartma, Darda koyup Aratma, Hak yolundan saptırma, beni senden Başkasına yalvartma. (amin) Hayırlı Nur’lu cumalar. 

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar… 

Ettiğiniz her dua derdinize deva, sağlığınıza şifa, gözünüze nur, gönlünüze huzur, Ailenize ve sevdiklerinize huzur getirsin. Hayırlı cumalar… 

Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve bu güzel günün bereketi üzerinize olsun. 

Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle… Hayırlı Cumalar 

Gönlümüzden geçenler ömrümüze yazılsın. Herkese içindeki iyilik kadar iyi bir hayat dilerim. 

Rabbim! Gönlümün tespihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte AFF diyorum ve sığınıyorum Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin. Bizleri de AFF Eyle! Dua ile Hayırlı Cumalar… 

Rabbim, seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Bunlar, ALLAH’a ve Ahiret gününe inanırlar, iyiliği emreder, kötülükten menederler ve hayr’larda yarışırlar. İşte bunlar iyi kimselerdendir. (Al-i İmran Suresi 3/114) Hayırlı Cumalar. 

Allah’ım; Yolda olana “Selâmet” Hasta olana “Afiyet” Darda olana “Metanet” Nasip Eyle… Hayırlı cumalar. 

Bilerek Hakkı Batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin. (BAKARA – 42) Cumanız Mübarek Olsun…Selam ve Dua ile..!

Cumanız mübarek olsun. Gününüz maddi ve manevi anlamda aydınlık, gönlünüz hoş olsun. Sizi kedere, üzüntüye sevk edecek ne kadar olumsuzluklar varsa sizden her daim uzak olsun. Allah sonumuzu hayretsin. Kurtuluşa erenlerden eylesin. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun. 

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

“Günlerinizin en faziletlisi cuma günüdür. Bu sebeple o gün bana çokça salâtü selâm getiriniz; zira sizin salâtü selamlarınız bana sunulur.” 

Allah’ım; Yolda olana “Selâmet” Hasta olana “Afiyet” Darda olana “Metanet” Nasip Eyle… Hayırlı Cumalar… 

Hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez (Secde S. 17.Ayet) Rabbimin müjdeleri nasip olsun hepimize. Hayırlı cumalar. 

Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun. 

Allah’ım! Senden bugünün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. Amin. Hayırlı cumalar dilerim. 

Allah’tan bir dua gibi Peygamber’den bir armağan gibi sevabınız bol olsun! Hayırlı Cumalar… 

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar. 

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar. 

Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Fakirleri kollayıp gözetiniz. Aranızdaki zayıflar sâyesinde Allah’tan yardım görüp ve rızıklandığınızdan şüpheniz olmasın.” (Ebû Dâvûd, Cihâd 70)

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Cuma Akşamı Mesajı
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us