http://hbryazilimi.com/

Bel fıtığı nedir?

Bel fıtığı nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Berfikir Nedir?

Berfikir, sık rastlanan psikolojik bozukluktur. Bu durum kısaca, bel fıtığı olarak da adlandırılmaktadır. Bel fıtığı, içinde düşünce genele karşı duygusal bir hedefiniz olmasına rağmen, nedenleri tam olarak anlaşılamayan bir psikolojik durum olarak değerlendiren. Bu durum kişide duygusal algılama ve geçmişteki değişimleri anlamlandırır. Hatta bazen de, insanın etrafını saran diğer insanların duygularını ve onları anlamakta zorlanmasını neden olabilir. Berfikir, genellikle, çok fazla kontrol istemek, duyarlılık, olumsuzluk ve kaygılar gibi olumsuz duygular içinde barındırır. Normal olarak, bu olaylar çok büyük strese neden olur ve ilgili kişinin olumsuz yönde etkileri. Berfikir, genellikle güçlü stres altında olanlarda görülür. Bu düzenlemedeki en büyük neden, kullanıcıların hayatlarıyla ilgili önemli kararları vermek zorunda kalmış süreleri olabilir.

Berfikirin kutlamaları

Berfikir vakalarında, kişinin bazı ortak belirtileri olabilir:

  • Anksiyete: Kişi karşılaşacağı tüm riske karşı koruyucu bir tavır sergilemeye yönelik duygulara sahip olacaktır.
  • Gerilim hali: Sinirleri olanla beraber, vücut gerilimi ve kas sonusi yaşamaktır.
  • depresyon: Kişinin değersizliği, çaresizlik veya umudsuzluk duyguları tıslayacaktır.
  • Konuşmada sorunlar: Aşırı gergin olan kişi, kendini ifade etmekte ya da diğer insanlarla iletişim kurmakta güçlük çekecek.
  • Uyku banyosu: Kişi uykusunu alamama, uykusunu bozma ya da gece rüyaları gibi dikkate değer uykuyu sürdürmelerini yaşamaktır.

Berfikirin Tedavisi

Berfikir durumunda etkili olmak için, uygun tedavi erken yıkamaya bağlıdır. Genellikle, etkili tedavi genel doktor tarafından bir psikiyatrist tarafından yapılacaktır. Gerekli psikoterapi, kognitif davranışçı terapiler, ilaçlar veya kullanımlarından meydana gelir. Berfikir yatışları altında yatan riskleri, arzu etme ve daha iyi bir yaşamı sürdürmeyi kolaylaştırarak, kişiye yardımcı olmak için gerekli tedavi herkes seçeneği için farklı olacaktır.

Bel fıtığı, büyüyen çocukların ve yetişkinlerin en sık şikâyet ettiği bir hastalıktır. Bu hastalık, bel ağrısının ilk işareti olarak kabul edilir, ve çoğunlukla rahatsızlığın derecesine göre ruhsal ve fiziksel etkileri vardır.

Bel fıtığının teşhisi ve tedavisi, göğüs orta bölgesinde ağrı, sertlik veya hareket kısıtlılığında oldukça önemlidir. Ağrı, genellikle spor veya zor bedensel aktivite sırasındaki vücut hareketlerinden veya uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra kendini hissettirir. Denemekte olan kişiler, fıtık sırasında hissetmiş olduğu şiddetli ağrıların aşamalı bir artış gösterdiğini gözlemleyebilirler.

Bel fıtığının tedavisi için hastanın detaylı bir muayenesinden geçmesi gerekir. Aynı zamanda, hasta kas kuvvetlendirme programları, kendi kendine masaj, ısı uygulaması, fizik tedavi ve bitkisel tedavi gibi birkaç tedavi seçeneğinden yararlanma imkanını da sağlayacaktır.

Bel fıtığı vücudun diğer bölgelerinde görülen çeşitli rahatsızlıklardan farklı olarak, doktorlar tarafından tedavi edilmesi gereken ciddi bir rahatsızlıktır. Bu nedenle, gerekli olan tedavi plansız olarak alınmamalıdır. Her zaman doktor tarafından önerilen yöntemlere uyulmalıdır.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Bel fıtığı nedir?
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER YAZILIMI | HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us