31 Mayıs koronavirüs son durum tablosunu açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SON DAKİKA: Kovid-19 hasta, vaka ve vefat sayıları belli oldu! Sağlık Bakanlığı, 31 Mayıs koronavirüs son durum tablosunu açıkladı!

Son Dakika Haberi… 

Türkiye’de ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde görülen koronavirüs salgını kısa sürede etkisini göstermiş ve tüm illerimizde görülmüştü. Salgında veriler dönemsel olarak artış ve inişler yaşarken, son olarak nisan ayında vaka sayıları 60 binlere kadar çıkarak rekor seviyelere ulaşmıştı. Bunan ardından 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma kararı alınırken, bu karar kısa sürede etkili oldu ve vaka sayıları 10 binin altına kadar geriledi. Vaka sayısı dün 6 bin 933 olarak kayıtlara geçerken, vakada aylar sonra en düşük seviye görüldü. Tam kapanma sürecinde vefat ve ağır hasta sayısı da ciddi şekilde düşerken, Sağlık Bakanlığı 31 Mayıs’a ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı. İşte Türkiye’de güncel koronavirüs vaka ve veri sayıları…

Son Dakika Haberi… Çin’in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan koronavirüs salgını kısa sürede tüm dünyada etkisini göstermişti. Ülkemizde de 11 Mart 2020 tarihinde görülen salgın etkisini hala sürdürüyor.

TAM KAPANMA SÜRECİ İŞE YARADI

Özellikle geçen ay vaka ve vefat sayıları rekor seviyelere ulaşmıştı. Artan vaka ve vefat sayılarından sonra Kabine Toplantısı’nda tam kapanma kararı çıkmıştı. 29 Nisan – 17 Mayıs aralarını kapsayan tam kapanma sürecinde veriler hızla düşüş gösterdi.

VAKA SAYISI 7 BİNİN ALTINA İNDİ

60 binlerde olan vaka sayıları kademeli olarak 10 binin altına geriledi ve dün 6 bin 933 olarak kayıtlara geçti. Bu süreçte vefat ve ağır hasta sayılarında da ciddi bir düşüş gözlemlendi ve bu verilerde de aylar sonra en düşük seviyeler görüldü.

31 MAYIS KORONAVİRÜS TABLOSU:

Sağlık Bakanlığı 31 Mayıs’a ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı. İşte Türkiye’de güncel vaka ve vefat sayıları…

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
31 Mayıs koronavirüs son durum tablosunu açıkladı!
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us