Ölen babaya babalar günü sözleri! Vefat eden babaya mesajlar!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ölen babaya babalar günü sözleri! Vefat eden babaya mesajlar! ; Babalar Günününe yine az kaldı hediye telaşı ile birlikte Güzel bir babalar günü müsajı paylaşma telaşıda başladı. Siz hediyeyi halletmişsinizdir, bizde size destek olarak Babalar günü mesajları’nı halledelim dedik. Son günlerde babalar günü ne zaman? Babalar günü mesajı, babalar günü hediyesi, 2021 babalar günü, babalar günü mesajları, babalar günü sözleri sıkça sorulmaya başlandı.

Ölen babaya babalar günü sözleri! Vefat eden babaya mesajlar! ; Babalar Günü Mesajları 2021 ;, resimli sözlü Babalar günü makalemizin başında’da söylediğimiz gibi, Son günlerde babalar günü ne zaman? Babalar günü mesajı, babalar günü hediyesi, 2021 babalar günü, babalar günü mesajları, babalar günü sözleri, 2021 babalar günü ne zaman? babalar gün, 2021 babalar günü ne zaman, babalar günü hangi gün? babalar gunu, babalar gunu mesajlari, 2020, 2022, 2021 hatta 2023 ve 2024 bile diyebiliriz… en çok trend olan ve olacak arama cümleleri listesidir.

Ölen babaya babalar günü sözleri! Babalar Günü’ne çok kısa bir süre kaldı. Evlatlar Babalar Günü için sürprizleri araştırmayı başladı. Ancak babasını kaybedenler ise bu günü en değerlileri arasında bulunan babalarını anarak geçirecekler. İşte Ölen babaya babalar günü mesajları! Merak edilen detaylar haberimizde…

ÖLEN BABAYA BALAR GÜNÜ SÖZLERİ!

Canım babam artık ben de bir babayım. Bu yıl yanımızda olsaydın eğer sana dedeler günü de yapacaktık. Allah mekânını cennet eylesin.

Geceler uyumak için değil seni özlemek için var gibi baba. Babalar günün kutlu olsun güzel melek.

Babamın öldüğünde aylardan hazirandı, o elli dördündeydi, ben yedi. Bir ışık söndüğünde yol yandı. O kedi bunları nasıl da bildi.

Derdimi, neşemi, hüznümü paylaşabildiğim tek insandın. Ben şimdi kime gideyim.

Neşemiz evimizin sevinciydin. Bir babalar gününe pekguzelsozler.com daha hüzünle girdik. Senden ayrılalı tam 8. Babalar günü bu da sana kutlu olsun canım babam.

Bugün hayatımdaki her şeyde senin imzan var canım babam. Allah mekânını cennet eylesin.

Sizin hiç babanız öldü mü? Benim bir kere öldü, kör oldum. Yıkadılar, aldılar, götürdüler. Babamdan ummazdım bunu kör oldum. Cemal Süreya

Derdimi, neşemi, hüznümü paylaşabildiğim tek insandın. Ben şimdi kime gideyim.

Şöyle böyle hatırlıyorum, beni ölüme uğurlayan bir düğün günü. Babamı hatırlıyorum. Babamın ölümünü. Kırbacıyla birlikte bir çam ağacına gömülü… Annemse odasında babamın, hasta yatağında, kımıldamadan yatıyor.

Beraber yudumlasaydık çayımızı, beraber yaşasaydık yaşamadıklarımızı. Sadece rüyalarımda değil yanımda görebilseydim seni babacığım.

Ölmüş olsan da beni duy baba bu sene de babalar gününü kutlarım.

Yanımızdan ayrılalı yıllar oldu ama evimizdeki varlığın hiç eksilmedi çünkü hep kalbimdesin canım babam.

BABALAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir. Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

Ölmüş olsan da beni duy baba bu sene de babalar gününü kutlarım.

Babanın ne iyisi olur, ne de kötüsü , en kötüsü babasız yaşamaktır.

Bugün hayatımdaki her şeyde senin imzan var canım babam. Allah mekânını cennet eylesin.

Bir baba öldü mü bir insan ölmez, bir hayatın neşesi ölür, mutluluğu yıkılır ve birliği bozulur.

Seni bir daha görememek acı verse de bana, elimi uzatıp tutamasam da her daim kalbimdesin canım babam.

Bak baba bende senin gibi baba oldum. Bende evlatlarımı senin gibi yetiştireceğim. Onlara dedeniz böyle yapıyordu diyeceğim.

Benim babam dünyalara sığmayacak kadar büyük yürekli, iyi kalpli, merhametli bir adamdı. Benim babam her zaman kalbimde yaşayacak.

Sen aramızdan ayrılalı yıllar oldu ama ben hala alışmadım senin yokluğuna, sanki kapı çaldığında sen gelecekmişsin gibi, bir telefon çaldığında sen arıyormuşsun gibi seni hiç unutmadım Canım Babam.

Babasız babalar günü geçirmek sorun değil zaten her gün yok bir gün olmaması acıtmaz da gözümüze soka soka babalarıyla olmasalar keşke mutlu aile tabloları ciğerlerimi söküyor nefes alamıyorum.

Gel baba ben 3 yaşımda olayım sen 35 elimden tut parka gidelim. Yatağıma yatır masal anlat saçımı okşa. Bir gece gel baba bir gündüz veya sabah saat 5 de gel hiç gitmemişsin gibi affederim baba hiç gitmemişsin gibi.

Hep söylerdin babam okşayıp saçını seni sevmeye doymadan, senin mutluluğunu görmeden, göçüp gidersem bu dünyadan, dua et, mezarımın başucuna gel yeter derdin canım. Babam ben her gün geliyorum senin yanına babam.

Nasıl anne sevgisi kutsalsa; Bir o kadar yücedir baba duygusu. Önce filizlenir körpe yürekte sevgisi. Sonra bire bin veren başak olur yaprak olur dal olur çiçek olur renk olur koku olur bahar olur. Öyle bir yerleşir ki yüreğe; Yürek asil yürek ol…

Ne çok yormuşuz birbirimizi. ne çok hatalar yaptın baba ve ben ne çoğuna tanık oldum. ne çok kırgınım sana, kızgınım da aslında ama onu bi kenara bırakıyorum şu anda, hem de uzun zaman sonra ilk kez. ah be baba, var olduğunu söylediğin o sevgini sinirinin ardına saklamasaydın keşke, keşke biraz görebilseydim, keşke büyürken ilk önce babam tarafından sevildiğime daha doğrusu sevilmeye layık olduğuma inanabilseydim de yanlış adamların karşısında kendimi bu kadar değersiz görmeseydim.

Ve en kötüsü de neydi biliyor musun baba? Seninle ilgili herhangi bir şeyi konuşurken bile boğazım düğümleniyor ağlıyorum hemen. En güçsüz olduğum konu sensin. Bugün yine seni hatırlattılar bana. Kızma hemen. Unutmamıştım tabi ki seni. Sadece kafamı dağıtmaya çalışıyordum. Biraz rahatlamaya ihtiyacım vardı baba. Yoksa çıkmıyorsun ki aklımdan. Her zaman, nerede olursam olayım, ne yaparsam yapayım sen de yanımda oluyorsun. Sen hiç yalnız bırakmıyorsun ki beni. Sana olan özlemimi sordular. Özlem? Özlem, ayrıldığın bir şeye duyulur. Biz seninle hiç bir araya gelemedik ki baba. Hiç biz olamadık ki, ayrılalım. Özlem değil bu, hasret var baba. Çünkü ben ilk nefesimden beri sana hasret yaşıyorum. Keşke özleyebilseydim seni. Seni özlemeye bile hasretim. Ne zormuş bu hasret denilen şey. İnsanın içini yakıyor, bir şeyler alıyor yüreğinden. Hem seni özlemek de çok güzel olurdu. İçinde sen olan her şey güzel oluyor baba. Ölüme de hasretim baba. Sana kavuşturacak beni. Ölüm sana yakışmadı ama o bile seninle güzel. Sen ne güzel bir şeysin baba. Sen beni var eden en güzel şeysin baba. Sen olmasan da, iyi ki varsın ve ben seni çok seviyorum canım BABAM…

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Ölen babaya babalar günü sözleri! Vefat eden babaya mesajlar!
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us