WhatsApp silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir? Bunun için hangi yöntemler uygulanmalıdır? Tüm resimler geri gelir mi?
WhatsApp silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir? Bunun için hangi yöntemler uygulanmalıdır? Tüm resimler geri gelir mi?

WhatsApp silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhatsApp silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir? Bunun için hangi yöntemler uygulanmalıdır? Tüm resimler geri gelir mi?

WhatsApp silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir? WhatsApp uygulamasını ülkemizde dahil olmak üzere tüm dünyada milyonlarca insan kullanıyor. Her ne kadar bu yılın başlarında yeni gizlilik politikası nedeniyle eleştirilerin odak noktası haline gelse de hala en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor.

Özellikle son dönemde çoğu kullanıcının merak ettiği konulardan biri de silinen fotoğrafları geri getirmenin mümkün olup olmadığı. Genellikle gönderdiğimiz veya aldığımız bir mesajı kazara sildikten sonra karşılaştığımız bu durum biraz can sıkabiliyor. Peki WhatsApp silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir? Yazımızda anlattık.

İşte adım adım WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirme

Kullanıcılar, silinen fotoğrafların geri getirilemeyeceğini düşünse de aslında bu doğru değil. Silinen fotoğrafların bazı noktalarda kurtarılabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak bunun için aşağıda vereceğimiz yöntemleri eksiksiz uygulamanız gerekiyor.

WhatsApp klasörünü kontrol edin

Maalesef, iOS kullanıcıları dosya sistemlerine erişemediği için bu yöntem Android cihazlar için geçerli. Uygulama, gönderdiğiniz ve aldığınız tüm fotoğrafları varsayılan olarak WhatsApp klasöründe saklıyor. Bu nedenle, fotoğrafı sohbetten silseniz dahi WhatsApp klasöründen silinmeyecektir.

Bu klasöre ulaşmak için bir dosya yöneticisi kullanmanız gerekiyor. Bunun için telefonunuz ile gelen yerleşik dosya yöneticisini kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Eğer dilerseniz, Google Play Store’da yer alan çeşitli dosya yöneticilerine de göz atabilirsiniz.

Silinen fotoğrafları kurtarmak için ilk olarak Depolama WhatsApp Media WhatsApp Images adımlarını izleyin. Eğer gönderdiğiniz bir resmi arıyorsanız da WhatsApp Images dosyası içerisinde yer alan Sent klasörüne göz atın. Eğer silinen fotoğraflarınızı burada bulduysanız sorun çözülmüş demektir. Diğer yandan, aynı adımları uygulayarak video, GIF ve ses dosyalarını da kurtarma imkanınız var.

WhatsApp sohbet yedekleme tarihini kontrol edin

Yukarıda uyguladığınız işlem işe yaramadıysa, Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği’ne gidin . Burada, WhatsApp’ta en son yedeklemenin ne zaman gerçekleştiğini ve verilerinizi ne sıklıkla yedeklemek üzere ayarladığınız gibi bilgileri göreceksiniz. Eğer resimleri son yedekleme işleminden sonra sildiyseniz, fotoğraflarınızı kurtarmak için WhatsApp’ı kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekecek. WhatsApp’ı yeniden yüklerken, yedekten geri yükle seçeneğini kabul ettiğiniz halinde tüm mesajlarınız, resimleriniz ve videolarınız geri yüklenecektir.

Sohbeti dışa aktarma yöntemini deneyin

Silinen fotoğrafları geri getirme yöntemlerinden biri de sohbeti dışa aktarma. Bunun için Ayarlar Sohbetler Sohbet Geçmişi Sohbeti Aktar adımlarını izlemeniz gerekiyor. Daha sonra resimleriniz hangi sohbetten silindiyse o kullanıcının WhatsApp hesabını seçmeniz gerekecek. Burada karşınıza çıkan ”Medyayı Dahil Et” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bunun üzerine e-postaya aktar seçeneğine tıkladıktan sonra seçtiğiniz sohbet içerisinde yer alan tüm verilere anında ulaşacaksınız.

WhatsApp silinen fotoğraflar bazı noktalarda kurtarılabilir.

WhatsApp silinen fotoğraflar geri gelmedi mi?

Birçok kullanıcının tercih ettiği özel kurtarma uygulamalarına da değinmemiz gerekiyor. Piyasada WhatsApp ya da diğer uygulamalar için silinen verileri kurtardığını iddia eden onlarca uygulama mevcut. Ancak bu uygulamalar kullanıcılardan belirli ücretler talep ediyor. Bunun yanı sıra ücretini ödeseniz bile yazılımın gerçekten herhangi bir veriyi kurtarıp kurtarmayacağını söylemek maalesef mümkün değildir.

WhatsApp silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir?

Ne yazık ki, WhatsApp’tan silinen verileri kurtarmanın tek gerçek yolu, dosyalarınız silinmeden önce yedeğini almak. WhatsApp, uçtan uca şifrelenmiş olması nedeni ile sohbet geçmişlerini sunucularında tutmaz. Bu nedenle mesajları veya dosyaları kurtarmak için şirketle iletişim kurmanız da maalesef mümkün görünmüyor.

WhatsApp silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!