spot_img

Remil Kum Falı Nedir?

Remil Kum Falı, kökeni antik Mısır’a dayanan bir fal türüdür. Yıldızname falında olduğu gibi ebced hesabı kullanılarak bakılan bir faldır. Remil Kum Falı’na bakan kişiye remal denir. Remal, kum üzerine çizdiği çizgilerle kişinin yıldız haritasını çıkarır ve ona göre geleceğe dair yorumlar yapar. Remil Kum Falı, kâhinlik sanatının bir dalı olarak kabul edilir.

Remil Kum Falı Nasıl Bakılır?

Remil Kum Falı’na bakmak için öncelikle remal olmak gerekir. Remal olmak için ise bu sanatın inceliklerini öğrenmek ve deneyim kazanmak şarttır. Remal olmak isteyen kişi, üç gün öncesinden arınmış olmalı ve gerekli dualarla bakacağı fala odaklanmalıdır. Aynı şekilde fala baktıracak kişi de aynı hazırlığı yapmalıdır.

Remil Kum Falı’na bakmak için kumlu bir arazi bulmak gerekir. Eğer kumlu arazi yoksa bir kaseye kum doldurulabilir. Remal, kum üzerine hızlı hızlı birtakım çizgiler çizer. Bu çizgilerin sayısı ve şekli ebced hesabına göre belirlenir. Ebced hesabı, Arap alfabesindeki her harfin bir sayı değerine karşılık gelmesi esasına dayanır. Remal, fala baktıracak kişinin adını ve sorusunu ebced hesabına göre sayılara çevirir ve bu sayılara göre kum üzerine çizgiler çizer.

Remal, kum üzerine çizdiği çizgileri ikişer ikişer silerken yanındaki bir çocuk da tekerleme gibi bazı cümleleri tekrarlar. Bu cümlelerin de ebced hesabına göre anlamları vardır. Remal, kum üzerinde kalan son çizgileri yorumlayarak fala baktıracak kişiye geleceğe dair bilgiler verir.

Remil Kum Falı’nın Özellikleri

Remil Kum Falı’nın bazı özellikleri şunlardır:

  • Remil Kum Falı’na her gün ve saatte bakılamaz. Kum falına bakılacağı gün hava kapalı ya da yağmurlu olmamalıdır. Aynı zamanda gece vakti bu fala baktırmak da uygun değildir.
  • Remil Kum Falı’na bakan remal, medyum ya da falcı değildir. Bu sebeple her falcı remil kum falına bakamaz. Remal, bu sanatın ehli olan ve gaybın bilinmesi için his ve bakışlarını teksif edebilen bir kişidir.
  • Remil Kum Falı’na baktırmanın bir takım ön koşulları vardır. Bu fala kişi istediği zaman istediği koşulda baktıramaz. Fala baktırmanın ücreti peşin ödenmelidir. Fala baktırmanın sonucu ise kesin değildir. Remal, sadece olasılıkları gösterir.
  • Remil Kum Falı’nın kaynağı peygamberlere dayandığı iddia edilse de bunun delili yoktur. İslam dininde remil kum falına bakmak caiz değildir. Çünkü bu fal gaybın bilinmesine dayanır ve gayb ancak Allah’a aittir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img
spot_img

Son Paylaşılanlar

Dikkatinizi Çekebilir