Pi Network Nedir? Değeri Nedir? Pi Coin Borsada yayınlandı mı? Tüm bilgiler

Pi Network Nedir? Değeri Nedir? Pi Coin Borsada yayınlandı mı? Tüm bilgiler ve daha fazlasını bulmak için sizlere büyük bir arşiv hazırladık ve umuyoruz ki tüm cevapları burada bulacaksınız.
Pi Network Nedir? Değeri Nedir? Pi Coin Borsada yayınlandı mı? Tüm bilgiler ve daha fazlasını bulmak için sizlere büyük bir arşiv hazırladık ve umuyoruz ki tüm cevapları burada bulacaksınız.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pi Network Nedir? Değeri Nedir? Pi Coin Borsada yayınlandı mı? Tüm bilgiler ve daha fazlasını bulmak için sizlere büyük bir arşiv hazırladık ve umuyoruz ki tüm cevapları burada bulacaksınız.

Pi Network Nedir? Değeri Nedir? Pi Coin Borsada yayınlandı mı? Tüm bilgiler ve Telefonunuzda Madencilik Yapabileceğiniz İlk Dijital Para Birimi olan pi ile Ücretsiz, enerji açısından hafif mobil uygulama ile bugün kripto para kazanmaya başlayabilirsiniz. Pi hakkında tüm bilinmeyenleri açığa çıkarıyoruz.

Öncelikle bilmeniz gereken şey Pi bedava para DEĞİLDİR. Başarısı üyelerinin toplu katkılarına bağlı olan uzun vadeli bir projedir. Pi, sıradan insanlar için telefonunuzdan “kazım” yapabileceğiniz (veya kazanabileceğiniz) yeni bir kripto para birimidir. Kripto para birimleri, hükümetler veya bankalar yerine bir topluluk tarafından korunan ve güvence altına alınan yeni dijital para biçimidir. Bugün, para biriminin güvenliğini sağlamaya yardımcı olarak ve Pi’nin güvenilir ağını büyüterek Pi madenciliği yapabilir (veya kazanabilirsiniz). Çoğu kripto para birimi (Bitcoin gibi) sıradan insanların kullanması ve erişmesi çok zor olsa da Pi, kripto para biriminin gücünü avucunuzun içine koyuyor.

Bu gerçek mi? Pi bir aldatmaca mı?

Pi bir aldatmaca değildir. Sıradan insanlara kripto para birimine daha fazla erişim sağlamak için Stanford mezunlarından oluşan bir ekibin gerçek bir çabasıdır. Pi’nin çekirdek ekibi, hepsi Stanford’un blok zinciri topluluğunun oluşturulmasına yardımcı olan iki Stanford Doktora ve bir Stanford MBA tarafından yönetiliyor. Projenin başarılı olacağını garanti edemeyiz. Bununla birlikte, en yüksek dürüstlük standartlarını korurken, ortak hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza söz veriyoruz. Uygulamanın ana menüsünde yer alan “Çekirdek Ekip” sayfasından hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Gerçi tüm bilgiyi biz size aktaracağız.

Bu uygulama nasıl çalışır? Nasıl daha fazla Pi kazanırım?

Bu uygulama, Pi’nin topluluğuna basit katkılarda bulunarak Pi kazanmanıza olanak tanır. Ne kadar çok katkıda bulunursanız, o kadar çok Pi kazanırsınız. Pi kazanmaya başlamak için her 24 saatte bir giriş yapın ve madenciliği başlatmak için yıldırım düğmesine basın. Madenciliğe başladığınızda, güvenilir arkadaşlarınızı ve ailenizi topluluğa katılmaya davet ederek saatlik ücretinizi artırabilirsiniz. 3 günlük madencilikten sonra, ağın genel güvenliğine katkıda bulunan güvenlik çemberinizi oluşturarak kazancınızı daha da artırabilirsiniz. Unutmayın, ağın önceki üyeleri, kendilerinden sonra gelenlerden daha yüksek oranda mayın çıkarmaktadır.

Uygulamayı benim için açık bırakmam gerekir mi? Uygulama pilimi veya verilerimi tüketir mi?

Uygulamayı benim için açık bırakmana gerek yok. Pi, telefonunuzun performansını etkilemez, pilinizi boşaltmaz veya ağ verilerinizi kullanmaz. Şimşek düğmesine bastığınızda, uygulamayı kapatabilirsiniz ve Pi madenciliği yapmaya devam edeceksiniz. Peki pilinizi veya verilerinizi tüketmeden nasıl kripto para madenciliği yapabilirsiniz? Bitcoin gibi kripto para birimlerinin çalıştığının kanıtı olarak enerji yakmak yerine, Pi, üyeler birbirlerine güvenilir olarak kefil olduklarında defterini güvence altına alır. Bu, işlemleri kimin gerçekleştirebileceğini belirleyen birbirine bağlı “güvenlik çevreleri” ağı oluşturur. Bu yeni yaklaşım, finansal maliyet, pil tüketimi ve gezegen üzerinde hafif bir ayak izi olmadan mevcut sosyal bağlantılarınızı kullanarak telefonunuzda kripto madenciliğine olanak tanır. Daha doğru ve ayrıntılı açıklama için Teknik İncelemedeki teknik bölümü okuyun.

Neden önceki üyeler daha yüksek oranda madencilik yapıyor?

Daha eski üyeler, en çok ihtiyaç duyuldukları anda ağa katkıları ödüllendirmek için daha yüksek oranda madencilik yaparlar. Pi, dünyanın en yaygın kullanılan ve dağıtılan kripto para birimi olmayı hedefliyor. Bu amaca ulaşmak için Pi, ilk üyelerini başarısını garanti edecek katkılarda bulunmaya teşvik eder (örneğin, ağı güvenceye almak ve büyütmek). Erken katkıların önemini yansıtmak için, ağa daha fazla insan katıldıkça madencilik oranı düşüyor. Şu anda, aktif kullanıcı sayısı her 10 kat arttığında madenciliğin temel oranı yarıya iniyor (aşağıdaki grafiğe bakın). Ağ belirli bir kullanıcı sayısına ulaştığında (örneğin 10 milyon veya 100 milyon) bu oran sonunda 0’a düşecektir. Bu noktada, tıpkı Bitcoin gibi, madenciler de yeni para birimi basımı yoluyla değil, işlem ücretleriyle ödüllendirilmeye devam edecekler.

Büyükelçi rolü nedir? Kazanç ekibi nasıl çalışır?

Elçi olarak, ağa davet ettiğiniz her kişi için temel madencilik oranınızda %25’e kadar bonus kazanırsınız. Yeni üyeler Pi Network’e kaydolurken davet kodunuzu kullanarak kazanç ekibinize katıldığında Elçi olursunuz. Kazanç ekibinizin her bir üyesi, aktif olarak madencilik yaptıklarında kazançlarınızda %25’lik bir artış sağlar. Her üye Pi’ye bir davetiyenin davet kodunu kullanarak yalnızca bir kez katıldığından, yeni bir üye yalnızca davet edenin kazanç ekibine eklenebilir. Başka bir deyişle, insanların güvene dayalı olarak birden fazla üyenin çevrelerine eklenebildiği güvenlik çevrelerinden farklı olarak, kazanma ekipleri kimin kimi davet ettiğine göre sabitlenir. Dünyadaki her davetli yalnızca bir davetli tarafından talep edilebilir.

Katılımcı rolü nedir? Nasıl katkıda bulunan biri olurum?

Katkıda Bulunan olmak, 3-5 güvenilir üyeden oluşan bir güvenlik çemberi oluşturarak daha fazla Pi kazanmanıza olanak tanır. Pioneer olarak 3 madencilik oturumunu bitirdikten sonra Pi’nin Katkıda Bulunan rolü kullanıcılar için açılır. 3 günlük madencilikten sonra, uygulamanın ana ekranında başlatmak için tıklayabileceğiniz yeni bir güvenlik çemberi simgesi göreceksiniz. Katkıda bulunmak için güvendiğiniz 3-5 kişiyi güvenlik çevrenize eklemeniz gerekiyor.

Güvenlik çemberleri nedir?

Güvenlik çevreleri, Pi’nin her bir üyesi tarafından oluşturulan 3-5 güvenilir kişiden oluşan gruplardır. Güvenlik çevreleri, kötü aktörlerin hileli işlemler yürütmesini engelleyen küresel bir güven grafiği oluşturarak para birimini güvence altına alır.  Bitcoin gibi kripto para birimleri, madencileri enerji yakmaya (çalışma kanıtı) zorlayarak defterlerini güvence altına alırken, Pi, üyeleri birbirlerine güvenilir olarak kefil olduklarında defterini güvence altına alır. Pi’nin Katkıda bulunanları, güvenilir buldukları 3-5 üyeden oluşan güvenlik çemberleri oluşturarak birbirlerine kefil olurlar. Güvenlik çemberleri, dolandırıcılık işlemleri yapmayacağına güvendiğiniz kişilerden oluşmalıdır. Ağın güvenlik çevreleri, Pi’nin defterinde işlemleri yürütmek için kime güvenilebileceğini belirleyen küresel bir güven grafiği oluşturur.

Pi’nin değeri nedir?

Bugün Pi, 2008’deki Bitcoin’e benzer şekilde yaklaşık 0 dolar / euro vb. değerindedir. Pi’nin değeri, ağın diğer üyeleri tarafından sunulan zaman, dikkat, mal ve hizmetlerle desteklenecektir.  Pi Yöneticilerinin açıklaması şu şekilde olmuştur ; Dikkatimizi, mallarımızı ve hizmetlerimizi ortak bir para birimi etrafında toplayarak, Pi’nin üyeleri tipik olarak bankalara, teknoloji devlerine (örneğin, Facebook, Amazon) ve diğer aracılara giden değerin daha fazlasını yakalamaya çalışıyor. Bugün, altyapıyı oluşturuyoruz. para birimini dağıtarak, topluluğu inşa ederek ve güvenliğini sağlamak için teknolojiyi geliştirerek bu dijital para birimi ve pazar yeri için.

Pi’mi geri çekebilir miyim? Para çekme işlemleri için zaman çizelgesi nedir?

Hayır, henüz Pi’yi geri çekemezsiniz. Pi tamamen merkezi olmayan bir blok zincirine geçtiğinde, projenin 3. Aşamasında Pi’yi çekebilecek veya Pi’yi diğer para birimleriyle değiştirebileceksiniz. Pi, projenin 1. Fazını 3/14/2019’da (Pi Günü) başlattı. Faz 1 sırasında, bakiyeleriniz Pi ana ağa geçtiğinde (Aşama 3) onurlandırılma garantisi ile kaydedilir. Kötü aktörlerin sahte hesaplardan Pi biriktirmesini önlemek için ana ağa ulaşana kadar Pi aktarımları kısıtlanır. Örneğin, kötü bir oyuncu sahte hesaplardan madencilik yapabilir, Pi’yi meşru bir hesaba aktarabilir ve ardından yasadışı kazançlarına rağmen Pi’nin hesap doğrulama sürecinden geçebilir. Hala proje için tam geliştirme zaman çizelgesini geliştiriyoruz. Daha fazla ayrıntı için lütfen teknik incelememizin Yol Haritası bölümüne bakın.

Pi ne zaman değerli olacak? Pi’yi ne zaman “gerçek” paraya dönüştürebilirim?

Pi’nin sahipleri, Pi’nin pazarından mal ve hizmet satın aldıklarında veya Pi’yi fiat para birimiyle takas ettiklerinde Pi’yi “gerçek” paraya çevirebilecekler.

Kripto para sahipleri, varlıklarını “gerçek” paraya dönüştürmek (veya “nakit çekmek”) için iki seçeneğe sahiptir: 1) Kripto paralarıyla doğrudan mal ve hizmet satın almak veya 2) kriptolarını fiat para birimiyle (örneğin, dolar, euro, vb.) değiştirmek .) kripto para borsalarında.
1) Pi’niz ile doğrudan mal ve hizmet satın almak. Pi Ağı, üyelerimizin doğrudan Pi’yi mal ve hizmet satın almak için harcayabilecekleri bir eşler arası pazar yeri inşa ediyor. 2019’un 4. çeyreğine kadar Pi’nin uygulama içi aktarımlarını denemeye başlamayı hedefliyoruz.
2) Pi’yi kripto para birimi borsalarında fiat para birimiyle değiştirmek. Pi’nin Çekirdek Ekibi, kripto para borsalarının (Binance, Coinbase, Kraken vb.) Pi’yi ne zaman listelemeye karar vereceğini kontrol etmez. Ancak Pi, projenin 3. Aşamasında (yani Mainnet) alınıp satılabilecektir. Bu noktada borsalar Pi’yi listelemeyi seçebilir. Bu arada, Pi’nin çekirdek ekibi, 3. aşamaya ulaşmak için teknik yol haritamızı uygulamaya odaklandı (beyaz belgemize bakın).

Birden fazla cihazdan madencilik yapabilir miyim? Ağ sahte hesapların, botların vb. Pi kazanmasını nasıl engelliyor?

Hayır, birden fazla cihazdan madencilik yapamazsınız. Ağ, kişi başına bir hesap için katı bir kurala sahiptir. Pi, sahte hesaplar tarafından kazılmamasını sağlamak için çok yönlü bir strateji kullanır. 

İlk olarak, ağ, bir cihazın bir insan tarafından mı yoksa bir makine tarafından mı çalıştırıldığını bilmek için Google’ın recaptcha v3’ünü kullanır. (Bu teknoloji, gerçek insanlar oldukları için çoğu kullanıcı için tamamen görünmezdir, ancak google’ın algoritması onları yakalarsa botlar captcha görmeye başlayabilir). Zamanla, botları tahmin etmek için gerçek kullanıcıların madencilik davranışlarına dayalı bir makine öğrenimi algoritması da geliştiriyoruz.
İkincisi, Pi’nin fikir birliği algoritması gereksinimi (güvenlik çemberleri), sahte hesapları tespit etmeyi kolaylaştırır. Sahte hesaplar, güvenlik çevreleri aracılığıyla kendilerine işaret eden yeterli sayıda gerçek kişiye sahip olmayacaktır. En iyi ihtimalle, sahte hesaplar, ağın geri kalanından çok az sayıda gelen işaretçiyle birbirini işaret ediyor olurdu. Bu anomalinin bilgisayar algoritmaları ile tespit edilmesi kolaydır.
Son olarak, Pi 3. ve son aşaması olan Mainnet’e girdiğinde, yalnızca farklı gerçek kişilere ait olduğu doğrulanan hesaplar onurlandırılacaktır. Yani bazı “bot” hesaplarında diğer tüm yöntemler kaçırılsa bile, bu kullanıcı doğrulama işlemi onları daha da ortadan kaldıracaktır çünkü bot sahipleri botları gerçek isimlerle gerçek kişiler olarak kanıtlayamayacaklardır. Şu anda minimum düzeyde müdahaleci olacak merkezi olmayan KYC süreçlerini araştırıyoruz.

Bu uygulama bir cüzdan mı? Kendi özel / genel anahtarlarımızı tutacak mıyız? Ve gelecekte Pi’mizi tutmak için harici bir cüzdan kullanabilir miyiz?

Evet, telefonlarınız cari hesaplarınıza (numara/Facebook) bağlanacak bir kripto para cüzdanı görevi görecektir.

Diğer herhangi bir kamu blok zincirinde olduğu gibi, Pi’nin blok zinciri de, işlemleri doğrudan blok zincirine göndererek uygulama içi/harici cüzdanların Pi’yi tutmasına ve onunla işlem yapmasına izin verecektir. Bu, şu anda projenin 3. Aşamasında sağlanmasını planladığımız bir işlevdir. (hatırlatmak için şu anda 1. aşamadayız – para biriminin dağıtımında – 2. aşama olarak bir Testnet başlatacağız ve 3. aşama ana ağımızın yayınlanacağı zamandır). Projenin 3. aşamasında, özel / genel anahtarlarınızın tam sahipliğini alma seçeneğiniz de olacaktır.
Pi, sıradan insanlar için çok daha erişilebilir olmayı hedefliyor, bu yüzden bu entegre arayüzü oluşturmaya çalışıyoruz. Sıradan insanların kullanımını kolaylaştırmak için bu aşamalı uygulamayı seçtik. Hâlâ ilk günlerimizdeyiz ve önümüzde duran yol için heyecanlıyız.

Pi Tarayıcı, geliştiricilerin merkezi olmayan Pi Uygulamalarını kolayca geliştirebilecekleri, test edebilecekleri ve dağıtabilecekleri Pi Platformunun yeni arayüzü olacak. Geliştirici kaynaklarının daha fazla duyurusu için bizi izlemeye devam edin.
Öncüler, Pi uygulamalarına erişmek ve merkezi olmayan bir web deneyiminin keyfini çıkarmak için Pi Tarayıcıyı kullanabilir. Artık Pi Tarayıcıyı iOS için App Store’dan ve Android için Google Play Store’dan indirebilirsiniz .

Giriş: Kripto para birimleri neden önemlidir?

Şu anda günlük finansal işlemlerimiz, işlemlerin kaydını tutmak için güvenilir bir üçüncü tarafa güvenmektedir. Örneğin, bir banka işlemi yaptığınızda, bankacılık sistemi bir kayıt tutar ve işlemin güvenli ve güvenilir olduğunu garanti eder. Benzer şekilde, Cindy, PayPal’ı kullanarak Steve’e 5 ABD Doları aktardığında, PayPal, Cindy’nin hesabından çekilen 5 ABD Doları ve Steve’in hesabına yatırılan 5 ABD Doları tutarında merkezi bir kayıt tutar. Bankalar, PayPal ve mevcut ekonomik sistemin diğer üyeleri gibi aracılar, dünyanın finansal işlemlerini düzenlemede önemli bir rol oynamaktadır.

Ancak, bu güvenilir aracıların rolünün de sınırlamaları vardır:

  1. Haksız değer yakalama . Bu aracılar servet yaratmada milyarlarca dolar biriktiriyor (PayPal piyasa değeri yaklaşık 130 milyar dolar), ancak müşterilerine – paraları küresel ekonominin anlamlı bir bölümünü yönlendiren sıradan insanlara – neredeyse hiçbir şey aktarmıyor . Giderek daha fazla insan geride kalıyor.
  2. Ücretler . Bankalar ve şirketler, işlemleri kolaylaştırmak için yüksek ücretler almaktadır. Bu ücretler genellikle orantısız bir şekilde en az alternatife sahip düşük gelirli nüfusları etkiler.
  3. sansür . Belirli bir güvenilir aracı, paranızı hareket ettirememeniz gerektiğine karar verirse, paranızın hareketine kısıtlamalar getirebilir.
  4. İzin verildi . Güvenilir aracı, herhangi birinin ağın bir parçası olmasını keyfi olarak engelleyebilen bir kapı bekçisi olarak hizmet eder.
  5. takma ad . Mahremiyet meselesinin daha fazla aciliyet kazandığı bir zamanda, bu güçlü kapı bekçileri, kendiniz hakkında isteyebileceğinizden daha fazla finansal bilgiyi yanlışlıkla ifşa edebilir veya ifşa etmenize zorlayabilir.

2009 yılında anonim bir programcı (veya grup) Satoshi Nakamoto tarafından başlatılan Bitcoin’in “eşler arası elektronik nakit sistemi”, para özgürlüğü için bir dönüm noktasıydı. Tarihte ilk kez, insanlar üçüncü bir tarafa veya güvenilir bir aracıya ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde değer alışverişinde bulunabilirler. Bitcoin ile ödeme yapmak, Steve ve Cindy gibi kişilerin kurumsal ücretleri, engelleri ve izinsiz girişleri atlayarak birbirlerine doğrudan ödeme yapabilmeleri anlamına geliyordu. Bitcoin gerçekten de sınırları olmayan, yeni bir küresel ekonomiyi güçlendiren ve birbirine bağlayan bir para birimiydi.

Dağıtılmış Defterlere Giriş

Bitcoin bu tarihi başarıya dağıtılmış bir kayıt kullanarak ulaştı . Mevcut finansal sistem, gerçeğin geleneksel merkezi kaydına dayanırken, Bitcoin kaydı, bu halka açık deftere erişen ve güncelleyen dağıtılmış bir “doğrulayıcılar” topluluğu tarafından tutulur. Bitcoin protokolünü, bu dağıtılmış topluluk tarafından doğrulanan ve sürdürülen işlemlerin kaydını içeren, küresel olarak paylaşılan bir “Google Sayfası” olarak hayal edin.

Bitcoin’in (ve genel blok zinciri teknolojisinin) atılımı, kayıt bir topluluk tarafından tutulsa bile, teknolojinin, dolandırıcıların yanlış işlemleri kaydedememesi veya sistemi geçememesi için her zaman doğru işlemler üzerinde fikir birliğine varmalarını sağlamasıdır. Bu teknolojik gelişme, işlemsel finansal güvenlikten ödün vermeden merkezi aracının kaldırılmasına olanak tanır.

Dağıtılmış Defterlerin Faydaları

Ademi merkeziyetçiliğe ek olarak, bitcoin veya genel olarak kripto para birimleri, parayı daha akıllı ve daha güvenli hale getiren birkaç güzel özelliği paylaşır, ancak farklı kripto para birimleri protokollerinin farklı uygulamalarına bağlı olarak bazı özelliklerde daha güçlü ve diğerlerinde daha zayıf olabilir. Kripto para birimleri, herkesin erişebileceği bir adresle tanımlanan kriptografik cüzdanlarda tutulur ve özel anahtar adı verilen çok güçlü, özel olarak tutulan bir parola ile güvence altına alınır. Bu özel anahtar, işlemi kriptografik olarak imzalar ve sahte imzalar oluşturmak neredeyse imkansızdır. Bu güvenlik ve ele geçirilemezlik sağlar. Devlet yetkilileri tarafından ele geçirilebilen geleneksel banka hesaplarının aksine, cüzdanınızdaki kripto para birimi, özel anahtarınız olmadan asla kimse tarafından alınamaz. Kripto para birimleri , merkezi olmayan yapısı nedeniyle sansüre karşı dayanıklıdır , çünkü herkes, kaydedilmek ve doğrulanmak için ağdaki herhangi bir bilgisayara işlem gönderebilir. Kripto para birimi işlemleri değişmez çünkü her işlem bloğu, ondan önce var olan tüm önceki blokların kriptografik bir kanıtını (karma) temsil eder. Biri size para gönderdiğinde, ödemelerini size geri çalamazlar (yani blok zincirinde karşılıksız çekler yoktur). Bazı kripto para birimleri atomik işlemleri bile destekleyebilir .Bu kripto para birimlerinin üzerine inşa edilen “akıllı sözleşmeler”, yalnızca yaptırım için yasalara dayanmaz, doğrudan kamu tarafından denetlenebilir kodlar aracılığıyla uygulanır, bu da onları güvenilmez kılar ve potansiyel olarak birçok işte aracılardan kurtulabilir, örneğin emlak için Emanet.

Dağıtılmış Defterlerin Güvenliğini Sağlama (Madencilik)

Dağıtılmış bir işlem kaydı tutmanın zorluklarından biri güvenliktir – özellikle, dolandırıcılık faaliyetlerini önlerken açık ve düzenlenebilir bir deftere nasıl sahip olunur. Bu zorluğun üstesinden gelmek için Bitcoin, paylaşılan işlem kaydında güncellemeler yapmak için kimin “güvenilir” olduğunu belirlemek için Madencilik (“İş Kanıtı” konsensüs algoritmasını kullanarak) adlı yeni bir süreç başlattı.

Madenciliği, “Doğrulayıcıları” kayda işlem eklemeye çalışırken liyakatlerini kanıtlamaya zorlayan bir tür ekonomik oyun olarak düşünebilirsiniz. Hak kazanmak için Doğrulayıcılar, bir dizi karmaşık hesaplama bulmacasını çözmelidir. Bulmacayı ilk çözen Doğrulayıcı, en son işlem bloğunu göndermesine izin verilerek ödüllendirilir. En son işlem bloğunu yayınlamak, Doğrulayıcıların şu anda 12,5 bitcoin (veya yazı yazarken yaklaşık 40.000$) olan bir Blok Ödülü “mayınlamasına” olanak tanır.

Bu süreç çok güvenlidir, ancak kullanıcılar kendilerine daha fazla Bitcoin kazandıran hesaplama bulmacasını çözmek için esasen “para yaktıkları” için muazzam bilgi işlem gücü ve enerji tüketimi gerektirir. Yakma-ödül oranı o kadar cezalandırıcıdır ki, Bitcoin kaydına dürüst işlemleri göndermek her zaman Doğrulayıcıların kendi çıkarınadır.

Pİ NETWORK YOL HARİTASI Pİ NETWORK AMACI NEDİR?

Yol Haritası / Dağıtım planı

Aşama 1 – Tasarım, Dağıtım, Güven Grafiği Önyükleme.

Pi sunucusu, merkezi olmayan sistemin davranışını taklit eden bir musluk olarak çalışıyor, çünkü bir kez yayına girdikten sonra çalışacak. Bu aşamada, kullanıcı deneyimi ve davranışındaki iyileştirmeler mümkündür ve ana ağın kararlı aşamasına kıyasla yapılması nispeten kolaydır. Kullanıcılara basılan tüm madeni paralar, başlatıldıktan sonra canlı ağa taşınacaktır. Başka bir deyişle, canlı ağ, oluşumunda önceden basılacak ve 1. Aşama sırasında oluşturulan tüm hesap sahibi bakiyelerini bloke edecek ve mevcut sistem gibi çalışmaya devam edecek, ancak tamamen merkezi olmayan bir şekilde çalışmaya devam edecek. Pi, bu aşamada borsalarda listelenmez ve Pi’yi başka herhangi bir para birimiyle “satın almak” imkansızdır.

2. Aşama – Test Ağı

Ana ağı başlatmadan önce, Düğüm yazılımı bir test ağına dağıtılacaktır. Test ağı, ana ağ ile aynı kesin güven grafiğini kullanacaktır, ancak bir test Pi parası üzerindedir. Pi çekirdek ekibi, test ağında birkaç düğüme ev sahipliği yapacak, ancak daha fazla Pioneer’ı test ağında kendi düğümlerini başlatmaya teşvik edecek. Aslında, herhangi bir düğümün ana ağa katılması için test ağında başlamaları önerilir. Test ağı, birinci aşamada Pi öykünücüsüne paralel olarak çalıştırılacak ve periyodik olarak, örneğin günlük olarak, her iki sistemden alınan sonuçlar, test ağının boşluklarını ve eksikliklerini yakalamak için karşılaştırılacak ve bu, Pi geliştiricilerinin önermesine ve uygulamasına olanak tanıyacaktır. düzeltmeler. Her iki sistemin kapsamlı bir eşzamanlı çalıştırılmasından sonra, testnet, sonuçlarının sürekli olarak öykünücününkilerle eşleştiği bir duruma ulaşacaktır. O zaman toplum kendini hazır hissettiğinde,

3. Aşama – Ana Ağ

Topluluk, yazılımın üretime hazır olduğunu hissettiğinde ve testnet üzerinde kapsamlı bir şekilde test edildiğinde, Pi ağının resmi ana ağı başlatılacaktır. Önemli bir ayrıntı, ana ağa geçişte yalnızca farklı gerçek kişilere ait olduğu doğrulanan hesapların onurlandırılacağıdır. Bu noktadan sonra Faz 1’in musluk ve Pi ağ emülatörü kapatılacak ve sistem sonsuza kadar kendi kendine devam edecektir. Protokolün gelecekteki güncellemelerine Pi geliştirici topluluğu ve Pi’nin çekirdek ekibi katkıda bulunacak ve komite tarafından önerilecektir. Uygulamaları ve dağıtımları, tıpkı diğer blok zincirler gibi madencilik yazılımını güncelleyen düğümlere bağlı olacaktır. Hiçbir merkezi otorite para birimini kontrol etmeyecek ve tamamen merkezsizleştirilecektir. Sahte kullanıcıların veya mükerrer kullanıcıların bakiyeleri silinecektir.

Pİ SAHİBİ VE TAKIM ÇALIŞANLARI KİMLERDİR? Pİ HAKKINDA TÜM MERAK EDİLENLER

Dr. Nicolas Kokkalis

Teknoloji Başkanı

Stanford Doktora ve Stanford’un ilk merkezi olmayan uygulamalar sınıfının eğitmeni; sıradan insanlara kripto para birimi getirmek için dağıtılmış sistemleri ve insan bilgisayar etkileşimini birleştirmek.
Hayatım boyunca bir teknoloji uzmanı oldum, bu da beni doktora yapmaya yöneltti. Stanford Üniversitesi’nde ve orada Bilgisayar Bilimleri bölümünde Doktora Sonrası Bursiyer olmaya devam etmek. Doktora sonrası çalışmamın bir parçası olarak, Stanford’un Bilgisayar Bilimi bölümünde Blockchain’de Merkezi Olmayan Uygulamalar olan CS359B’yi tanıttım ve öğrettim. Blok zincirinin teknolojik gelişmelerini sıradan insanların eline geçirmenin zorluğuyla ilk elden burada karşılaştım. Bugün teknolojinin insanları her zamankinden daha fazla güçlendirebileceğine inanıyorum.
Genç bir lisans öğrencisiyken, laboratuvarda sıfırdan yeni bir bilgisayar anakartı tasarladım ve yaptım. Erken doktora çalışmamda, blok zinciri ve Ethereum ortaya çıkmadan önce hataya dayanıklı dağıtılmış sistemler üzerinde “akıllı sözleşmeler” yazmak için bir çerçeve oluşturdum ve bunu yüksek lisans tezim olarak yayınladım. Ayrıca Gameyola adında bir çevrimiçi oyun platformu yarattım, burada milyonlarca insan 2000 yılı aşkın bir süredir kendilerini eğlendirdi; Daha sonraki doktora çalışmalarım için, insanların e-postalarını ve görevlerini işlerken zaman kazandıran, kalabalık destekli bir e-posta asistanı yazarak o adam yıllarını geri getirmeye çalıştım. Ayrıca, 2000’den fazla girişimciye yardım eden Stanford öğrencileri için kar amacı gütmeyen bir başlangıç ​​hızlandırıcı olan StartX’in kurucu CTO’suydum.
Kripto para birimlerinin teknik, finansal ve sosyal potansiyeline güçlü ve uzun vadeli bir inancım var, ancak mevcut sınırlamalarından dolayı hüsrana uğradım. Mevcut deneyimi geliştirerek ve herkes için değer yaratarak blok zincirin gücünü daha fazla insana getirmeye kararlıyım. Bunu, yeni blok zincirlerinin geliştirme sürecini alt üst eden kullanıcı merkezli bir tasarım felsefesi kullanarak yapıyorum: Beta’da Başlat; üyeleri ağa davet edin; üyelerle birlikte protokolü yineler; ortaya çıkan tasarımı merkezden uzaklaştırın.
Sonuç şu anda 150’den fazla ülkede ve 32 dilde faaliyet gösteren yeni bir kripto para birimi ve eşler arası ağ olan Pi Ağı olarak mevcuttur. Pi Network %100 profesyonel bağlılığım, sevgi dolu karım ve oğlum ise kişisel bağlılığımın %100’ünü alıyor.

Dr. Chengdiao Fanı

Ürün Başkanı

Hesaplamalı Antropoloji alanında Stanford Doktora, küresel ölçekte insan potansiyelini ortaya çıkarmak için sosyal bilgi işlemden yararlanıyor.
Doktoramı bitirdim. Stanford Üniversitesi’nden Antropolojik Bilimler bölümünden, insan davranışı ve insan grupları çalışmalarında uzmanlığa sahip. Araştırma ilgi alanlarım, insan-bilgisayar etkileşimi ve sosyal bilgi işlem üzerine odaklanmıştır – özellikle, insan davranışlarını ve toplumları olumlu yönde etkilemek için teknolojiyi nasıl kullandığımız. Önceki araştırma projelerim ve yayınlanmış makalelerim, üretkenliği artırmak, sosyal iletişimi ölçeklendirmek ve insanlar için kullanılmayan sosyal sermayeyi ortaya çıkarmak için yazılım sistemleri tasarlamayı içeriyor. Ayrıca, kitle kaynak kullanımı yoluyla konuşmaları ölçeklendiren bir e-posta üretkenliği platformu oluşturan bir girişim kurdum.
Blockchain teknolojisi hakkında beni heyecanlandıran şey, ademi merkeziyetçiliğin ekonomik bir araçla birleşmesi. Bu teknolojik harika, dünyanın her yerindeki bireyleri katılımları için harekete geçirebilir ve katkılarından dolayı ödüllendirilebilir. İnternetin bilgi alışverişi yoluyla dünyanın daha fazla birbirine bağlanmasını sağlaması gibi, blok zinciri ve kripto para birimleri de değer alışverişi ile daha yakın ve daha sık işbirliklerini mümkün kılıyor. Potansiyellerinin finans alanının çok ötesinde olduğuna ve aksi takdirde bireysel, toplumsal ve küresel düzeylerde yaratılmamış veya yakalanmamış değerler yaratacağına inanıyorum. Pi için umudum, küresel vatandaşların kendi değerlerini açığa çıkarması ve yakalaması ve karşılığında toplum ve dünya için değer yaratması için kapsayıcı bir ekonominin kurulmasıdır.
İngilizce ve Çince konuşuyorum. Ben bir bilim adamı, mühendis, eş ve 3 yaşında bir anneyim.

0
joy
Joy
1
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Pi Network Nedir? Değeri Nedir? Pi Coin Borsada yayınlandı mı? Tüm bilgiler

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us