spot_img

Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

Mert Yazıcıoğlu Kimdir? Mert Yazıcıoğlu, Türk televizyon ve sinema dünyasının yetenekli ve başarılı isimlerinden biridir.

Mert Yazıcıoğlu, 10 Mayıs 1993’te İstanbul’da doğan Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Oyunculuk kariyerine 2011 yılında Dedemin İnsanları filminde konuk oyuncu olarak başlayan Yazıcıoğlu, daha sonra Kayıp Şehir, Karagül, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Mehmed: Bir Cihan Fatihi, Bir Litre Gözyaşı gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca 2018 yılında İyi Oyun adlı sinema filminde başrol oynamıştır.

Yazıcıoğlu’nun oyunculuğa ilgisi bir arkadaşının dizi setine gittiğinde başlamıştır. Oyunculuk eğitimi almak için Sumru Onat’ın kurduğu Cast 33 ajansına ve Ümit Çırak’ın 3 Mota Eğitim atölyesine katılmıştır. Oyunculuk yeteneğiyle dikkat çeken Yazıcıoğlu, genç yaşına rağmen pek çok başarılı projede yer almıştır.

Yazıcıoğlu’nun son projesi Netflix’in popüler dizisi Aşk 101’dir. Dizide Sinan adlı lise öğrencisini canlandıran Yazıcıoğlu, izleyicilerden büyük beğeni toplamıştır. Dizide ayrıca İpek Filiz Yazıcı, Kubilay Aka, Alina Boz, Selahattin Paşalı, Pınar Deniz gibi genç oyuncular da rol almaktadır.

Yazıcıoğlu’nun özel hayatı da merak edilen konulardan biridir. Yakışıklı oyuncu 2018-2022 yılları arasında Afra Saraçoğlu ile birliktelik yaşamıştır. Ancak çift 2022 yılında ayrılmıştır. Şu anda ise Yazıcıoğlu’nun yeni bir sevgilisi olup olmadığı bilinmemektedir.

Mert Yazıcıoğlu, Türk televizyon ve sinema dünyasının yetenekli ve başarılı isimlerinden biridir. Oyunculuğunun yanı sıra sempatik ve sıcak kişiliğiyle de hayranlarının sevgisini kazanan Yazıcıoğlu’nun gelecekte daha nice güzel projelerde yer alacağına inanıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img
spot_img

Son Paylaşılanlar

Dikkatinizi Çekebilir