Kurban Bayramı 2021

Kurban Bayramı 2021 yaklaştığı son günlerde herkes aynı soruları sormaya başladı!!! Kurban bayramı ne zaman? Kurban bayramı tatili var mı? tatil kaç gün? Yasak var mı? Maske takmak zorunlu mu? Bim a101 trendyol express açık mı? En güzel değişik yeni bayram mesajları 2021 nereden bulabilirim? Arefe günü ne zaman? Kurban duası? Arefe duası ve daha fazlası...
Kurban Bayramı 2021 yaklaştığı son günlerde herkes aynı soruları sormaya başladı!!! Kurban bayramı ne zaman? Kurban bayramı tatili var mı? tatil kaç gün? Yasak var mı? Maske takmak zorunlu mu? Bim a101 trendyol express açık mı? En güzel değişik yeni bayram mesajları 2021 nereden bulabilirim? Arefe günü ne zaman? Kurban duası? Arefe duası ve daha fazlası...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramı 2021 yaklaştığı son günlerde herkes aynı soruları sormaya başladı!!! Kurban bayramı ne zaman? Kurban bayramı tatili var mı? tatil kaç gün? Yasak var mı? Maske takmak zorunlu mu? Bim a101 trendyol express açık mı? En güzel değişik yeni bayram mesajları 2021 nereden bulabilirim? Arefe günü ne zaman? Kurban duası? Arefe duası ve daha fazlası…

Kurban Bayramı 2021 makalemizde sizleri aydınlatarak tüm sorularınızın cevabını vermeye çalışacağız. Kurban bayramı mesajları, duaları, Arefe günü duaları, tatil için seçenekler. Tatil kaç gün gibi ve ayrıca bayramda marketler açık mı gibi sorularınızın cevaplarını bulabileceksiniz.

Kurban bayramı ve Arefe günü ne zaman?

19 Temmuz pazartesi günü Arefesi kutlanacak olan Kurban bayramı 20 Temmuz 2021 – 23 temmuz 2021 arasındaki tarihlerde kutlanacaktır. 17 temmuz cuma günü mesai bitiminden sonra başlayan 4 günlük kurban bayramı tatiline ileve olarak 24 ve 25 temmuz cuma cumartesi günleri de bağlanarak toplam 9 gün olarak tatil yapılabilinecektir. Fakat 19 temmuz pazartesi gününün resmi değil de idari tatil olması tüm devlet çalışanlarını üzdü. Uzun süreli pandemi sürecinden sonra ilk tatiline çıkacak olan devlet kurumu çalışanlarının ne yapacakları merakla bekleniyor. Ayrıca 19 Temmuz pazartesi günü için insanlar şimdiden izin başvurusu yapmaya başladığı duyumlarımız arasındadır.

2021 yılının geri kalan günlerinde olacak resmi tatiller

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü – 1 Gün – Perşembe

30 Ağustos Zafer Bayramı – 1 Gün – Pazartesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı – 1 Gün – Cuma

Kurban Bayramı’nda marketler açık mı 2021? Kurban Bayramı’nda marketler kapalı mı? Kaç gün kapalı olacak?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar faaliyette olan işletmelerin neler olduğunu merak etmeye başladı. Vatandaşların günlük ihtiyaçlarını karşılayan marketlerin açık olup olmayacağı merak ediliyor. Peki Kurban Bayramı’nda marketler açık mı 2021? Kurban Bayramı’nda marketler kapalı mı? Kaç gün kapalı olacak?

GÜN KAPALI OLACAK?

Kurban Bayramı’nda marketlerin faaliyette bulunması beklenirken, bazı market zincirlerinin bayramda belirli süre tatil yapması gündeme gelebilir. Bayramda marketlerin kapalı olacağına dair henüz bir açıklama yapılmazken, Ramazan Bayramı‘nda bayram süresince bakkal, market, manav, kasap, kuru yemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatlerinde, fırınlar ile bunların ekmek satan bayileri ise gün boyunca hizmet verdi. Yeme-içme yerleri ile çevrim içi yemek sipariş firmaları, bayramın birinci günü itibarıyla saat 01.00’e kadar paket servis yaptı.

Arefe günü tatil mi, yarım gün mü olacak? Bu sene 2021 Arefe Gününde PTT, noter, borsa resmi daireler açık mı, çalışıyor mu?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Arefe gününün tatil olup olmadığı merak edilirken PTT, noter, borsa resmi daireler çalışıyor mu sorusuna yanıt aranıyor. Hem okulların tatil olması hem de çalışan vatandaşların iple çektiği arefe gününün tatil olup olmayacağına yönelik araştırmalar hız kazandı. Bayram günlerinden bir önceki gün olan Arife günü öğleden sonra resmi tatil olduğu biliniyor. Peki Arefe günü tatil mi, yarım gün mü? Arefe gününde PTT, noter, borsa resmi daireler çalışıyor mu?

İslam aleminin ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı geri sayımı sürerken Arefe Günü 19 Temmuz Pazartesi gününe denk geliyor. Arife gününün tatil mi yarım gün mü olduğu merak edilirken kamuda işleri olan vatandaşlar sorgulamalarına hız kazandırdı. Son gerçekleşen Kabine Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi (19 Temmuz) günkü yarım günü idari tatil olarak belirlediklerini duyurdu. Peki Arefe günü tatil mi, yarım gün mü? Arefe gününde PTT, noter, borsa resmi daireler çalışıyor mu? 

AREFE GÜNÜ TATİL Mİ, YARIM GÜN MÜ?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini günler takvimine göre, 2021 Kurban Bayramı 20 Temmuz Salı günü başlayacak olup 23 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek. Bayram günlerinden bir önceki gün olan Arefe günü tatil mi, yarım gün mü sorusuna ise yanıt aranırken konuya yönelik resmi açıklama geldi. Arife günü öğleden sonra resmi tatil olacak. Detaylar şöyle;

AREFE GÜNÜ TATİL Mİ?

Arefe günü 19 Temmuz Pazartesi gününe denk gelmektedir. Arefe günü normalde yarım gün mesai oluyor. Yani yarım gün tatil oluyor. Resmi kurumlar ve bankalar öğle saatine kadar hizmet veriyorlar.

AREFE GÜNÜNDE PTT, NOTER, BORSA RESMİ DAİRELER ÇALIŞIYOR MU?

Arefe günü yarım gün olduğu için PTT, noter, Tercüme büroları, borsa resmi dairelerde yarım gün çalışacak. Dolayısıyla arefe günü tam gün çalışan kişiler, yarım günlük mesai ücreti alma hakkına sahiptir.

Kurban bayramında kargolar açık mı? 15 Temmuz’da kargolar açık mı? Arefe günü kargolar açık mı? Kargolar Kurban bayramında çalışıyor mu?

15 Temmuz ve Kurban bayramına kısa bir süre kala özellikle pandemi süresince birçok kişinin evinden çıkmadan alışveriş yapabilmesini sağlayan kargoların açık olup, olmayacağı merak konusu oldu. Vatandaşlar tarafından internette ” Bayramda kargolar açık mı? Kurban bayramında kargolar açık mı? 15 Temmuz’da kargolar açık mı? Arefe günü kargolar açık mı?” gibi soruların cevapları aratılmakta. Peki, 15 Temmuz’da ve Kurban Bayramı’nda kargolar çalışıyor mu?

15 Temmuz ve Kurban bayramına sayılı gün kala özellikle Covid19’un bulaş riskinden çekinen vatandaşların en çok merak ettiği konu kargoların açık olup, olmayacağı. Son dönemde pandemiden dolayı birçok kişinin tercihi online alışveriş olurken, alışverişlerin zamanında ulaşmasını sağlayan kargo şirketlerinin açık olup, olmadığı merak edilmeye başlandı. Kamu kurum kuruluşları gibi özel sektörde de bazı iş yerleri resmi tatillerde tatil oluyor. 2021 Kurban Bayramı’nda 9 gün tatil olacak. Peki, kargolar 15 Temmuz ve Kurban bayramında açık mı? Kargo şirketlerinin hangilerinin bayramda açık olduğu, hangi kargo şirketlerinin bayramda kapalı olduğu ile ilgili detaylı bilgilere haberimizde bulabilirsiniz.

BAYRAMDA KARGOLAR AÇIK MI?

15 Temmuz ve Kurban bayramı kapsamında kargo firmalarının bir çoğu bayram tatili süresinde hizmet vermeyecek. Kargo firmalarının bayramdaki çalışma saatlerini haberimizin devamından erişebilirsiniz.

PTT KARGO KURBAN BAYRAMI VE 15 TEMMUZ’DA AÇIK MI?

PTT Kargo 15 Temmuz ve Kurban bayramında hizmet vermemektedir. PTT Kargo arefe gününde ise 09.00 ile 12.30 arası hizmet vermektedir.

YURTİÇİ KARGO KURBAN BAYRAMI VE 15 TEMMUZ’DA AÇIK MI?

Yurtiçi Kargo 15 Temmuz ve Kurban bayramında hizmet vermemektedir. Yurtiçi Kargo arefe günü ise tam gün hizmet vermektedir.

ARAS KARGO KURBAN BAYRAMI VE 15 TEMMUZ’DA AÇIK MI?

Aras Kargo 15 Temmuz ve Kurban bayramında kapalıdır. Aras Kargo arefe gününde ise yarım gün hizmet vermektedir.

MNG KARGO KURBAN BAYRAMI VE 15 TEMMUZ’DA AÇIK MI?

MNG Kargo Kurban bayramı ve 15 Temmuz’da hizmet vermemektedir. MNG Kargo arefe gününde ise yarım gün çalışmaktadır.

SÜRAT KARGO KURBAN BAYRAMI VE 15 TEMMUZ’DA AÇIK MI?

Sürat Kargo 15 Temmuz ve Kurban bayramında çalışmamaktadır. Sürat Kargo arafe gününde ise yarım gün hizmet vermektedir.

UPS KARGO KURBAN BAYRAMI VE 15 TEMMUZ’DA AÇIK MI?

UPS Kargo’da diğer kargolar gibi 15 Temmuz ve kurban bayramı süresince hizmet vermemektedir. UPS KARGO arefe gününde ise yarım gün hizmet vermektedir.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Kurban Bayramı 2021
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us