Koronavirüsten yüz yetmiş beş kişinin hayatını kaybettiği ABD’de doktorlar hastalığın aşamalarını

yavaş yavaş tanımaya başladı. Doktorlar. Covid-19

teşhisi konan kişilerin durumları aniden kötüleşmeden önce semptomlarda bir mola görülebileceği konusunda uyardılar. Koronavirüs vakalarının otuz bini aştığı ABD’de doktorlar ölümcül virüsü daha iyi kavramaya başlıyor. Doktorlar ilk semptomların genellikle hafif olduğunu söylüyor

Hastalar hafif öksürük, baş ağrısı ve düşük dereceli ateşten şikayette bulunuyor. New Orleans’daki Tulane Tip Merkezi’nde, yirmi koronavirüs hastasını tedavi eden akciğer hastalıkları ve yoğun bakım doktoru Dr. Joshua Denson, hastalığın ilk aşamasını yavaş yanma” olarak nitelendirdi. Pazar günü NBC’ye konuşan doktor Denson, “hastalar ya iyileşmeden ya da gerçekten hastalanmadan önce yaklaşık bir hafta boyunca, bu semptomları taşıyorlar” dedi. Denver’deki yoğunu bakım departmanından diğer bir akciğer hastalıkları uzmanı olan Dr. Ken Lyn-Kew. kendi hastalarında da benzer bir eğilim gördüğünü söyledi. Lyn-Kew.

Vücudun bunun yenip yenemeyeceğini çözmeye çalıştığı bir evre var gibi görünüyor” dedi. Dr. Ken Lyn Kew’i dediğine göre hastalar belli bir süre iyi gidiyor ve sonra birdenbire yorgun hissetmeye, nefes darlığı ve göğüs ağrısı çekmeye başlıyorlar. Kuzey Carolina Winston-Salem’deki Wake Forest Tıp Okulu’nda bulaşıcı hastalık uzmanı olan Prof.Dr. Christopher Ohl. Dr. Lyn-Kew in bulgularını yineledi. Dr. Ohl. sanırım hastalığı yeniyorum diyen hastalar yaklaşık yirmi dört saat içinde artan ateş, şiddetli yorgunluk, kötüleşen öksürük şikayetiyle fenalaşıyorlar diyerek kendi hastalarında da benzer durumların söz konusu olduğunu belirtti. Geçen ayin sonlarında corona virüs testi pozitif çıkan Chris Kane adında bir hastanın eşinin anlattıklarına göre, kocası da fenalaşmadan önce kendini iyi hisseden hastalar arasındaydı.

No Article rating
0 Reviews
Lütfen bizi değerlendirin ve yorum atmayı unutmayın. Yorumlarınız bizim için önemlidir.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir