Kocamsu mu? Karımsu mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karımsu & Kocamsu diye okuyunca oldukça şaşırmış olmalısınız. Neyse bu güzel ve değişik başlıkla dikkatinizi çektiğimize göre asıl konumuza gelebiliriz.


Ona Kendisini Özel Hissettir: Sevgiliye Hitap Şekilleri

Sevgilinle birbirinize hitap şekliniz, aranızdaki sevginin güçlenmesine, duygusal bağın artmasına yardımcı olur. Sevgiliye söylenecek hitap şekilleri konusunda sana ilham verecek bir makale hazırladık.

Sevgiliye hitap şekilleri erkek ya da kadın için fark etmeden ilişkide aidiyet duygusu oluşturmaya ve partnerinin kendisini çok daha özel hissetmesini sağlayacaktır. Sevgiline bu isimlerle seslenebilir, telefonuna kaydedebilir ya da göndereceğin bir hediyeye not yazarken kullanabilirsin.

İster doğum gününde, ister yıl dönümünüzde alabileceğin; sevgiline hitap şekline uygun hediye fikirleri için de şu koleksiyonumuzu takip edebilirsin, lazım olur:


Sevgiliye Hitap Şekli Seçerken Dikkat Etmen Gerekenler

hitapsekli -

Sevgiliye hitap etme şekillerini araştırırken karşına birçok seçenek çıkacak. Sana hoş gelse de sevgilin ya da her ortam için uygun olmayan seçim yapabilirsin. Bu yüzden dikkat etmen gereken bazı noktalar var:

  • Cinsiyet odaklı yaklaşmana gerek yok: Erkeklere ve kadınlara özel takma isimlere denk geliyor olabilirsin. Ancak şunu unutma ki; sevgilin için problem olmadığı sürece sen dilediğin şekilde dilediğin ismi kullanmakta özgürsün. Konuya cinsiyet odaklı bakmak yerine ona içinden geldiği gibi hitap etmelisin. Örneğin; eğer içinden geliyorsa bir erkeğe kalbimin çiçeği demente hiçbir sakınca yok!
  • Yaratıcı ol: Özel anlarınızdan size yadigar kalan, sadece ikinizin anlayabileceği sözleri de sevgiline hitap ederken kullanabilirsin. Örneğin; hiç kimsenin kullanmadığı hitap şekillerine sahip olmak için, farklı isimlerin hecelerini birleştirerek tamamen size özel bir isim yaratabilirsin.
  • Onu kırmamaya özen göster: Eğer sevgilin ona hitap şeklinden hoşlanmıyorsa üstüne gitmenin anlamı yok. Unutma ki; bu seslenişi kullanma amacın ona kendini özel hissettirmek, yüzünü güldürmek, kalp kırıp olay çıkartmak değil.
  • Ortama dikkat: Sevgiline kullandığın “özel” hitap şekillerinin her ortama uygun olmayabileceğini de belirtelim. Örneğin; baş başayken kullandığın isim, bir restoranda ya da aile yanında kullanmak için fazla özel olabilir.
  • Sevgiliye ismiyle hitap etmek de bir seçenek: Eğer sana ya da sevgiline, takma isimler samimi gelmiyorsa zorlamaya gerek yok. Ona sadece ismiyle de hitap edebilirsin. Hem adını sevgilinin ağzından duymak, “en iyi” hitap şekli olacaktır.
image2 -

Abartıdan Hoşlanmayan Kadın / Erkek Sevgiliye Hitap Şekilleri

Sadelikten hoşlanan sevgiline süslü sözler fazla gelecekse, klasikten şaşmamak, daha garanti bir seçim olabilir. Şu sevgiliye seslenme şekilleri sana fikir verebilir:

Aşk

Aşkım

Bitanecik aşkım

Birtanem

Canım

Değerlim

Hayatım

Ruh eşim

Sevgilim

Şansım

Tutkum

Yol arkadaşım

Yarim

Sevdiğim

Sevdiceğim

Sevdam

Sevdalım


Dış Görünüşüne Göre Sevgiliye Hitap Şekli

image11 -
Maviş gibi mesela.

Sevgiline hitap edeceğin sözü seçerken onun dış görünüşünden de ilham alabilirsin. Gözleri, dudakları, kaşları ya da en sevdiğin özelliği ona hitap ederken kullanacağın kelimeleri seçerken yardımcı olabilir.

Teni beyazım

Tatlı yanaklım

Sırma saçlım

Okyanusum

Nur yüzlüm

Nehir gözlüm

Minyonum

Kiraz dudaklım

Keman kaşlım

Kara sevdam

Kara güzelim

Güzel suratlım

Güzel gözlüm

Ela gözlüm

Duman gözlüm

Deniz gözlüm

Bal yanaklım

Bal gözlüm

Badem gözlüm

Minik gözlüm

Güzel yüzlüm

Ay yüzlüm

Ay tenlim


“En Tatlı” Sevgiliye Özel Kelimeler

image21 -

Sevimli ve iç ısıtan sevgiliye sesleniş şekilleri arasından da seçim yapabilirsin. En tatlı öneriler için de şu listemizi inceleyebilirsin:

Tatlım

Şekerparem

Şekerim

Lokumum

Kurabiyem

Balım

Bal peteğim

Bal böceğim

Ballı lokmam

Çikolatam

Bayram şekerim


Doğa Sever Kadın / Erkek Arkadaşa Hitap Şekilleri

image3 -

Güneş, yıldızlar, çiçekler, böcekler… Sevgiliye söylenecek hitap şekilleri arasında ilhamını doğadan alan seçenekler de yer alıyor. Okuduğunda hangisi sana sevgilini çağrıştırıyorsa, sevgiline bu şekilde seslenebilirsin.

Uğur böceğim

Sunam

Sevgi böceğim

Parlayan yıldızım

Güneşim

Gün ışığım

Nar tanem

Kış güneşim

Karanfil kokulum

Kar tanem

İncim

Böceğim

Gökkuşağım


Romantik Çiftler İçin Sevgilinin İsmini Kaydetme Şekilleri

image4 -

Bu listenin sonu yok… Eğer sevgilini telefonuna romantik bir isimle kaydetmek istiyorsan, her aramada ona olan aşkını, sana hissettirdiklerini hatırlatacak bir şekilde birçok seçeneğin olduğunu söyleyelim. İşte önerilerimiz:

Sol yanım

Rüyam

Ruhum

Nur tanem

Nefesim

Mutluluğum

Meleğim

Kıymetlim

Kalbimin sahibi

Kalbimin çiçeği

Kalbim

İlk aşkım

İki gözümün çiçeği

Işığım

Huzurum

Hazinem

Hayatımın tadı

Aşk bahçem

Altın kalplim

Yüreklim

Başımın tacı

Hayat ışığım

Güzel yüreklim

Gülen yüzüm

Gözümün nuru

Cennet kokulum

Cennet bahçem

Dünyam

Eşsizim


Sevgiliye En Güzel Hitap Şekli “Özel” Olandır

Sıraladığımız bu öneriler ne kadar güzel olsa da sevgiliye en iyi hitap şekli, ilişkiniz açısından özel olan isimlerdir. Alışılmış bir isim seçmek yerine aranızdaki mükemmel bağı yansıtan isimler üzerine de düşünebilirsin.

Eğer seçim yapmakta zorlanıyorsan, sevgiliye özel kelimeler bulamam diye endişe ediyorsan bu önerilerimizden sana en sıcak gelenleri aklının bir köşesinde tut. Zaten hislerin sana yol gösterecektir. Listeye eklemek istediğin hitap şekilleri varsa yorum olarak yazmayı da unutma!

Kocamsu mu? Karımsu mu?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin