iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı?

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı iPhone pil sağlığı nedir iPhone pil sağlığı nasıl kontrol edilir iPhone pil sağlığını korumak için neler yapılmalı ve daha fazlası... iphone pil sağlığı kaç olmalı , pil sağlığı kaç olmalı , apple pil sağlığı kaç olmalı , iphone 11 pil sağlığı kaç olmalı , iphone da pil sağlığı kaç olmalı , iphone pil ömrü kaç olmalı , iphone larda pil sağlığı kaç olmalı , pil sağlığı iphone kaç olmalı , iphone pil sağlığı en az kaç olmalı , 1 yıllık iphone pil sağlığı kaç olmalı , iphone pil sağlığı 1 senede kaç olmalı , batarya sağlığı kaç olmalı , iphone 11 pil yüzdesi kaç olmalı , iphone pil döngüsü kaç olmalı , iphone batarya sağlığı kaç olmalı , iphone şarj sağlığı kaç olmalı , iphone pil kapasitesi kaç olmalı , iphone 7 pil sağlığı kaç olmalı , pil sağlığı yüzde kaç olmalı , iphone pil gücü kaç olmalı , iphone şarj döngüsü kaç olmalı , iphone pil sağlığı yüzde kaç olmalı , iphone 8 plus pil sağlığı kaç olmalı , iphone pil ömrü yüzde kaç olmalı , telefon pil sağlığı kaç olmalı , maksimum pil kapasitesi kaç olmalı , iphone pil yüzdesi en az kaç olmalı , iphone telefonun pil sağlığı kaç olmalı , iphone un pil sağlığı kaç olmalı , iphone şarj yüzdesi kaç olmalı , 1 yıllık iphone 11 pil sağlığı kaç olmalı , pil sağlığı en az kaç olmalı , iphone 6s pil sağlığı kaç olmalı , iphone 7 plus pil sağlığı kaç olmalı , sıfır iphone pil sağlığı kaç olmalı , apple telefon pil sağlığı kaç olmalı , iphone 6 pil sağlığı kaç olmalı , pil sağlığı kaç olmalı iphone , iphone pil sağlığı en az kaç olur , iphone pil ömrü en az kaç olmalı , iphone pil maksimum kapasite kaç olmalı , apple pil sağlığı yüzde kaç olmalı , iphone x pil sağlığı kaç olmalı , apple 11 pil sağlığı kaç olmalı , iphone 6s plus pil sağlığı kaç olmalı , iphone pil ömrü yüzdesi kaç olmalı ,
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı? iPhone pil sağlığı nedir? iPhone pil sağlığı nasıl kontrol edilir? iPhone pil sağlığını korumak için neler yapılmalı? ve daha fazlası…

iPhone kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri de pil sağlığıdır. Pil sağlığı, iPhone’unuzun şarj kapasitesinin ve performansının ne kadar iyi olduğunu gösteren bir ölçüttür. Peki, iPhone pil sağlığı kaç olmalı? Bu yazıda bu sorunun cevabını arayacağız.

iPhone pil sağlığı nedir?

iPhone pil sağlığı, iPhone’unuzun yeni alındığı zamanki şarj kapasitesine kıyasla şu anki şarj kapasitesini yüzde olarak gösteren bir değerdir. Örneğin, iPhone’unuzun pil sağlığı %90 ise, bu demek oluyor ki iPhone’unuz yeni alındığında %100 olan şarj kapasitesi şimdi %90’a düşmüştür.

iPhone pil sağlığı nasıl kontrol edilir?

iPhone 6 ve sonraki modellerde iOS 11.3 ve sonraki sürümlerde, cihazınızın pil sağlığını kontrol edebileceğiniz bir özellik bulunmaktadır. Bunun için Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı yolunu izleyerek pil sağlığınızı görebilirsiniz.

iPhone pil sağlığı kaç olmalı?

Apple, iPhone pillerinin normal koşullarda 500 tam şarj döngüsüne ulaştığında başlangıçtaki kapasitesinin %80’ine kadar koruyacak şekilde tasarlandığını belirtmektedir. Bu nedenle, iPhone pil sağlığı için ideal değer %80’dir. Eğer pil sağlığınız %80’in altına düşmüşse, bu iPhone’unuzun şarjının daha çabuk bitmesine veya performansında düşüşlere neden olabilir.

iPhone pil sağlığını korumak için neler yapılmalı?

iPhone pil sağlığınızı korumak ve uzatmak için aşağıdaki ipuçlarından faydalanabilirsiniz:

  • iPhone’unuzu güncel tutun. iOS güncellemeleri, pil performansını iyileştiren iyileştirmeler içerebilir.
  • iPhone’unuzu aşırı sıcak veya soğuk ortamlarda kullanmaktan veya bırakmaktan kaçının. Sıcaklık değişimleri, pilin kimyasal yapısını bozabilir.
  • iPhone’unuzu uzun süre kullanmayacaksanız, pilini yarıya kadar şarj edin ve kuru ve serin bir yerde saklayın.
  • iPhone’unuzu hızlı şarj adaptörü veya kablosuz şarj cihazı ile şarj ettiğinizde, cihazın ısınmasına izin verin ve kılıfını çıkarın.
  • Pil tasarrufu modunu kullanın. Bu mod, arka planda çalışan uygulamaları ve bazı ayarları kısıtlayarak pil tüketimini azaltır.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı?
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us