İdeal Bir İlişkinin 11 Püf Noktası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok İnsan İçin Zor Olan Uzun Süreli İdeal Bir İlişkinin 11 Püf Noktası

İlişkiler kolay değil. Hatta bazen oldukça karmaşıklaşabiliyor. İlişkinizde bazı şeylerin doğru gitmediğini düşündüğünüz zamanlar mutlaka olmuştur.

Aynı frekansta olduğunuz kişiyi bulmak, oldukça zor. Bulduğunuzda ise ikili ilişkiler karmaşık olduğundan biraz zorlanabiliyor ve güzel giden bir birlikteliğe zarar verebiliyorsunuz. Ancak bu ilişkiyi yürütmek istiyorsanız hem partnerinizin hem sizin çok çaba harcamanız gerekli. Bir ilişkiyi uzun süre yürütmek hiç kolay değil. Ancak ilişkinizde belirli hedeflere ulaşarak, kalıcı bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Uzun süreli bir ilişki için gerekli olan 11 ilişki hedefini yazdık.

1. Tutkuyu canlı tutmak

Zaman geçtikçe ilişkilerde bazı şeyler rutine dönebilir. Bu durum uzun vadede hem partnerinizi hem de sizi mutsuz edebilir, zamanla ilişkiniz yıpranır ve kopma noktasına gelebilirsiniz. Bunu yaşamamak için aranızdaki tutkuyu her zaman canlı tutmanız gerekli. Bunun için romantik hafta sonu kaçamakları ya da yatak odanıza hareket katacak bazı şeyler planlayabilirsiniz. Tutku canlandıkça, aradaki heyecan ve romantizm de artar.

2. Olayları akışa bırakmak

Her şeyi planlı yaşamayı seviyor olabilirsiniz ya da partnerinizi kaybetme korkusuyla ilişkiniz için bazı önlemler almak isteyebilirsiniz. Ancak bunu yapmak ve kendinizi sürekli bir kalıba sokmak yerine, akışına bırakın ve küçük maceralar yaşamaya hazır olun. Tamamen spontane gelişen planlar yapmak da sizi rutinden uzaklaştırır. Birine aşıksanız, önemli olan tek şey o “an”ı yaşamaktır.

3. Geleceği birlikte şekillendirmek

Bazı şeyleri biraz akışına bırakmanız gerektiğini söyledik ancak eğer partnerinizle birlikte bir gelecek istiyorsanız kendinizi, işinizi ona göre yavaş yavaş şekillendirebilirsiniz. Bu noktada asıl önemli olan, onun da sizinle aynı düşüncede olup olmadığı. Herkesin aynı yolda olduğundan ve ilerlemek istediğinden emin olun.

4. Birbirinize güvenmeyi sürdürmek

Şüphesiz kalıcı bir ilişki için olmazsa olmaz şey güven. Partnerinizle karşılıklı olarak birbirinize güven duymanız ve iki tarafın da bu güveni sarsmaması gerekiyor. Güven, gerçek aşka gelince ödün veremeyeceğiniz bir şey. Birbirinize güvenmediğinizi takdirde ilişki yürütmek bir hayli zorlaşır. Bu nedenle iki tarafın da güven duygusunu geliştirmek için elini taşın altına koyması gerekiyor.

5. Birlikte gülmek ve bunu sık sık yapmak


Gülmek, ruh halini baştan aşağı değiştiren bir eylem. Bunu aşık olduğunuz kişi ile yaptığınız da ise daha anlamlı bir hal alıyor. Birbirinizle ne kadar olumlu anlar paylaşırsanız o kadar iyi. Güzel anılar oluşturun ve hayatı birlikte tecrübe edin.

6. Birlikte gelişmek, olgunlaşmak


Hemen hemen hepimiz aşık olduğumuz kişiyle sürekli yan yana olup her an paylaşmayı isteriz. Onunla yaşlanmayı hayal ederiz. Bunlar elbette ki çok güzel istekler ancak ikinizin paylaşabileceği çok daha güzel deneyimler var. Birlikte yeni bir bilgi edinmek, bir hobi kazanmak ya da bir tecrübeyi paylaşmak gibi. İletişiminizle birbirinizi ne kadar geliştirirseniz, ilişkiniz de o kadar kalıcı olabilir.

7. Birbirinize destek olmak


Bir ilişki içindeyken, partnerinizin hayatına dahil olmak onun sıkıntılarını paylaşmak isterseniz. Eğer o zor bir durumdaysa, çözüm bulmak için çırpınırsınız. Birini sevdiğinizde doğal olan da budur. Bazen partneriniz size kendini açamayacak kadar içe kapanık olabilir, ona ulaşamadığınızı hissedebilirsiniz. Bu durumda ise yalnızca sabırlı olmanız gerekir.

8. Birbirinizi anlamak ve kabul etmek


Hiçbir ilişki mükemmel değil. Zaman zaman her ilişkide iniş ve çıkışlar olabilir. Bununla birlikte partnerinizin her şeyini sevmek zorunda değilsiniz. Ancak onu anlayıp, bu şekilde kabul etmeniz gerekir. Onu eleştirmek, değişmesini istemek ilişkinize zarar verebilir.

9. Hayallerinizin peşinden birlikte gitmek


Bir ilişki içinde olmak hayallerinizden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Onların peşini bırakmamalı ve partnerinizin size yardım etmesine izin vermek için çaba harcamalısınız. Aşk, bir kişinin sahip olabileceği en güçlü destek sistemidir.

10. Birbirinize sevginizi hissettirmek


Zaman geçtikçe ilişkilerde romantizm azalabilir. Artık birbirinize eskisi kadar seni seviyorum dememeye başlarsınız. Ancak partnerinizin her zaman sevildiğini hissetmesi gerekir. Bu bir ilişkiyi beslemenin, ilişkinin canlılığını artırmanın en kolay yoludur.

11. Her zaman açık ve dürüst olmak


Dürüstlük bir ilişkide olması gereken en temel kavram. Eğer birbirinize karşı dürüst davranmıyorsanız, bu ilişkinizin yıpranmasına neden olur. Aranızdaki ilişki sevgiden uzak ve yoksun bir ilişkiye dönüşebilir.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
İdeal Bir İlişkinin 11 Püf Noktası

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us