Google Adsense ile İnternetten Para Kazanma 2021 Rehberi

az-bilinen-sermayesiz-para-kazanma-yontemleri
az-bilinen-sermayesiz-para-kazanma-yontemleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google Adsense ile İnternetten Para Kazanma 2021 Rehberini sizler için açıklıyoruz. Öncelikle gerçekten para kazanabileceğiniz bir sistemi anlatıyoruz ve biraz emek harcamanız gerekiyor ama çok değil facebook veya instagram’a yazmak yerine başka yere yazacaksın para ve kazanacaksın.

Zor değil aslında inanın evet önce inanmak gerekiyor sonra Google Adsense size kazandıracak. Adsense’yi daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama size bu makalede neler olduğunu anlatacağım. ayrıntı ayrıntı tek tek her şeyi okuyun ki siz de kazanın. Ben kazanıyorum nasıl mı? işte bunu da anlatacağım.

Bu sayfada gördüğünüz Google reklamları size ne kazandırıyor onu anlatıyoruz. Üzerine her tıklandığında kazanıyoruz ve kazanacaksınız.

Google Adsense ile para kazanma makalemizde, Google Adsense hesabı oluşturma, Adsense onay alma, WordPress ve diğer CMS yazılımları için Google Adsense kodunu eklemeyi anlatacağız.

ARKADAŞLAR ÖNEMLİ : Ücretsiz blog siteleri, youtobe videoları aşağıda anlattığım adsense reklamlarını sunuyor size ve her tıklamada 20 kuruş ile 10 liraya kadar para kazandırıyor. Biz de sizlerin tıklaması ile kazanıyoruz sonuçta! Tek yapmanız gereken bir google hesabı veya ücretsiz bir blog açmak. Ücretsiz blog bulamazsanız bana yazın ben sizlere istemediğiniz kadar adsense kullanabileceğiniz blog sitesi gösteririm.

İçindekiler

 • Google Adsense Nedir?
 • Google Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır?
  • 1- Sitenizi Adsense için Ayarlayın
  • 2- Sitenizin Adsense’e Uygun Olduğundan Emin Olun
  • 3- Google Adsense Hesabı Oluşturma
 • Adsense Reklamlarınızı Yapılandırın
 • Adsense Reklam Kodunu Sitenize Ekleyin
 • İnternetten Para Kazanma için Adsense Tavsiyeleri
  • 1- Asla kendi reklamlarınıza tıklamayın
  • 2- E-ticaret sitenizde reklam göstermeyin
  • 3- Farklı reklam birimleri çalıştırın
  • 4- İçerik oluşturun ve trafik çekin
 • Adsense Sıkça Sorulan Sorular
  • 1- En iyi AdSense reklam boyutu nedir?
  • 2- En iyi AdSense yerleşimi nedir?
  • 3- Google AdSense’te sayfa BGBG’si nedir?
  • 4- Google AdSense’te TO nedir?
  • 5- AdSense ne zaman ve nasıl ödeme yapar?
  • 6- Google AdSense başvurumu neden reddetti?
  • 7- AdSense başvurusunun onaylanması için gerekenler nelerdir?

Google Adsense Nedir?

Google AdSense, internet sitesi sahiplerine web sitelerinde çeşitli reklamlar göstererek internetten para kazanma fırsatı veren, Google tarafından sağlanan bir reklamcılık ağıdır. Bu reklamlar site içeriğine ve hedef kitleye göre hedeflendiğinden, internet kullanıcıları için son derece alakalı reklamlar gösterilmesini sağlar.

AdSense, açık artırma olarak adlandırılan bir teklif sistemine dayanmaktadır. Reklamverenler, bir teklif fiyatı belirleyerek, reklamlarının gösterilmesi için ödemek istediklerini maksimum fiyatı belirler. Böylece Google, reklamverenleri, reklamlarla alakalı kullanıcıları olan yayıncılarla olarak birbirine bağlamış olur.

AdSense, tıklama başına maliyet reklamları (TBM) ve 1000 gösterim başına gelir reklamları (BGBG) sunar, bu da bir kullanıcı web sitenizdeki reklamı her tıkladığında veya her 1000 görüntüleme de bir para kazandığınız anlamına gelir. Tıklama başına alınan miktar, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir.


Google Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır?

Google Adsense‘in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anladığınıza göre şimdi web sitenizde Google Adsense reklamlarını nasıl aktif edebilirsiniz birkaç adımda inceleyelim.

1- Sitenizi Adsense için Ayarlayın

Google Adsense’e başvuru yapmadan önce mevcut bir web sitenizin olması gerekir. Varsayımsal olarak gelecekte açmayı planladığınız bir site için AdSense başvurusunda bulunamazsınız. Bu nedenle, yeni bir web sitesi tasarımı sürecinde olan veya “yapım aşamasında” bir açılış sayfasına sahip olan kullanıcılar için, başvurmadan önce sitenizin tamamen bittiğinden ve yayında olduğundan emin olmalısınız.

Ayrıca web sitenize bir gizlilik politikası eklemeniz gerekir. Bu, web sitenizin ziyaretçilerine bir reklam ağının sitenizde reklam gösterdiğini bildirmek için uygulanmaktadır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Google gerekli içerik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2- Sitenizin Adsense’e Uygun Olduğundan Emin Olun

Google bu programa her web sitesini kabul etmemektedir. Değerlendirilmek için uygunluk gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Web sitenizin kullanıcı deneyimi açısından kolay bir arayüze sahip olduğundan emin olun. Bu kullanımı kolay bir menüye sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Mobil uyumluluk sorunları olmamalı ve metinlerinizin okunabilirliğinin kolay olması gerekir.

AdSense programındaki hiçbir yayıncının belirli kaynaklardan trafik almasına izin verilmez. Yani çeşitli kaynaklardan trafik elde etmeniz gerekir. Örneğin sadece Facebook reklamları ile sitenize trafik çekiyorsanız, muhtemelen başvurunuz onaylanmayacaktır.

Google’ın reklamverenlerine karşı sorumluluğu vardır. Firmalar, reklamlarının belirli web sitesi türleriyle ilişkilendirilmesini istemeyebilirler, bu nedenle kabul edilmeden önce web sitenizin içeriğini incelemek Google’ın sorumluluğundadır. Google reklamlarının yerleşmediği sayfalara aşağıdaki bazı içerik örnekleri şunlardır:

 • +18 yetişkin içerikler
 • Şok edici içerik
 • Aşırı küfür kullanımı
 • Kötü amaçlı yazılım veya reklam yazılımı
 • İlaçlar veya uyuşturucu teçhizatı
 • Alkol, tütün, reçeteyle satılan ilaçlar, silahlar veya mühimmat satışı
 • Yasadışı faaliyet
 • Nefret barındıran içerik veya din, ırk, milliyet, cinsel yönelim, cinsiyet vb. karşı ayrımcılık.

Tam liste için Adsense için uygunluk koşulları sayfasını inceleyin. Başvurmadan önce sitenizin tüm yönergelere uyduğundan emin olmanız gerekir, aksi takdirde başvurunuz reddedilecektir.

3- Google Adsense Hesabı Oluşturma

Google Adsense’e başlarken yapmanız gereken ilk işlem Google Adsense hesabına kaydolmaktır. Bir Gmail hesabınız varsa, kaydolmak için mevcut hesabınızı kullanabilirsiniz. Google bu programa herhangi bir web sitesini kabul etmez. Değerlendirilmek için uygunluk gereksinimlerini karşılamanız gerekir.

Adsense’e başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edin;

1. Adım: Web sitenizin URL’sini ve başvuru yaparken kullanmak istediğiniz gmail adresinizi ekleyin ve ardından “kaydet ve devam et” butonuna tıklayın.

2. Adım: Web sitenizin URL sini ekledikten sonra çıkan yeni adımda hizmet şartlarını kabul edin ve hesap oluştur butonuna tıklayın.

3. Adım: Hesabımızı oluşturduğumuza göre artık müşteri bilgilerimizi Google’a gönderebiliriz. Bunu ödeme alabilmek ve hesabımızın doğrulanabilmesi için yapıyoruz.

4. Adım: İlgili bilgileri doldurup Google’a gönderdikten sonra bu adımda Adsense kodunu sitemizin <head> ile </head> etiketi arasına ekliyoruz.

Google Adsense kodumuzu sitemize ekledikten sonra başvurumuzun incelenmesi için bir süre beklemek durumundayız. Konuyla ilgili başvuru yaptığınız mail adresine olumlu ya da olumsuz bir mesaj alacaksınız.

Adsense Reklamlarınızı Yapılandırın

Google Adsense’den onay maili aldıktan sonra artık web sitenizde hangi tür reklamların görüntülenmesini istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Adsense panelinizin sol bölümünde Reklamlar > Genel Bakış penceresi, reklam türü, reklam boyutu, stil gibi şeyleri ve reklamverenlerin teklif vereceği reklam alanıyla ilişkili diğer her şeyi seçeceğiniz yerdir.

Bu bölümde web sitenizin reklam bölümlerine istediğiniz boyutlarda ve türde reklamlar oluşturabilirsiniz.

Bunun için genel bakış menüsünden “reklam birimine göre” alına girin ve ilgili türlerden “Görüntülü reklamlar”, “Feed içi reklamlar” ve “Yazı içi reklamlar” arasından seçim yapabilirsiniz. Emin değilseniz, görüntülü reklamlarla başlayın.

Adsense Reklam Kodunu Sitenize Ekleyin

Reklam birimine göre reklam yerleşimlerinizi hazırladıktan sonra sitenize eklemeniz için oluşturulan HTML veya varsa AMP sayfalarınız için reklam kodunu kopyalayarak web sitenizde reklam göstermek istediğiniz sayfa ve sayfaların <body> etiketi bölümüne ekleyin.

Eğer WordPress kullanıyorsanız, bu kodu header.php dosyasına ekleyebilirsiniz ancak temanızı güncellediğinizde bu bölümlerin silinebileceğini unutmamasınız. Bir diğer yöntem ise WordPress sitenize Google Site Kit eklentisini kurmaktır. Bu eklenti sayesinde WordPress ile Google Adsense arasındaki bağlantıyı kolayca kurabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma için Adsense Tavsiyeleri

Artık web sitenize AdSense’i eklediğinize göre, reklam yayıncısı olarak Google Adsense ile internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken, yapılması ve yapılmaması gereken belirli konular vardır. Bu tavsiyeleri uygulamak, daha fazla para kazanmanıza ve Google’ın politikalarını ihlal etme olasılığınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

1- Asla kendi reklamlarınıza tıklamayın ama benim reklamıma bakabilirsiniz :)

AdSense tıklamalara ve çeşitli etkileşimlere dayandığından, kendi internet sitenizdeki bir reklama tıklamak sahtekarlık olarak kabul edilir. Aynı internet ağına bağlı evinizdeki aile üyelerinin de bu reklamları tıklamasına izin vermemeniz gerekir. Google web sitenizdeki reklamlara gelen tıklamaların sizin tarafınızdan yapıldığını düşünürse, sizi AdSense programından çıkarabilir.


2- E-ticaret sitenizde reklam göstermeyin

Bu bir Google politikasının ihlali değildir, ancak web sitenizde dönüşümleri artırmak için iyi bir yöntem de değildir. Unutmayın, Google AdSense alaka düzeyine dayalı reklamlar sunar. Dolayısıyla, rakiplerinizden birinin reklamlarının web sitenizde görünmesi mümkündür. Böyle bir durumda, web sitenize yerleşen rakip bir reklam ile ziyaretçilerinizi kaybetme durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Bu nedenle Adsense programını ürün veya hizmet satan hiç bir web sitesine önermeyiz.


3- Farklı reklam birimleri çalıştırın

Herkesin farklı tercihleri ​​vardır. Farklı web sitesi ziyaretçileri, web sitenizde görüntülenen farklı reklam stilleri ve türlerine çekilebilir. Farklı boyutları ve stilleri deneyerek en çok etkileşim alan reklam biçimlerini keşfedin ve reklamlarınızı sürekli olarak optimize edin.


4- İçerik oluşturun ve trafik çekin

İnternetten para kazanmak için Adsense harika bir programdır ancak bu web sitenizin trafiğine bağlıdır. Web sitesi trafiğiniz ne kadar artarsa, reklamların görülmesi, tıklanması ve etkileşimde bulunma şansı da o kadar artacaktır. İnternetten para kazanmanın en iyi yolu, kaliteli ve özgün içerikler oluşturmak olacaktır. Ayrıca web sitenizin SEO ayarlarını yaparak sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünü arttırabilir ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.


Adsense Sıkça Sorulan Sorular

Uzun yıllardır sitelerimizin birçoğunda Adsense’i kullandık ve reklam optimizasyonu hakkında çok şey öğrendik. Aşağıda zaman için karşılaştığımız sıkça sorulan sorulara cevap verdik.

1- En iyi AdSense reklam boyutu nedir?

Reklam yerleşimi önemli olsa da, en iyi boyutların 336×280 ve 300×250 olduğunu tecrübe ettik. Bu reklamlar çoğu ekran boyutuna sorunsuz sığma eğilimindedir ve aynı zamanda en iyi ödeme oranına sahiptir.


2- En iyi AdSense yerleşimi nedir?

Bu tamamen düzeninize bağlıdır. Amaç daha fazla etkileşim elde etmektir, bu nedenle reklamlarınızı daha dikkat çekici bir yere yerleştirmeyi düşünmelisiniz. Ekranın üst kısmındaki gönderi içeriği içindeki reklamlar en çok tıklamayı alma eğilimindedirler.


3- Google AdSense’te sayfa BGBG’si nedir?

BGBG, 1000 gösterim başına gelir anlamına gelir. Bu, toplam tıklama sayısı ile tıklama başına maliyetin çarpılması ve ardından bunun toplam sayfa görüntüleme sayısına bölünmesiyle belirlenir.

Formül: BGBG = (Tahmini kazanç / Sayfa görüntüleme sayısı) * 1000


4- Google AdSense’te TO nedir?

Tıklama oranı (TO), toplam gösterilen reklam sayısına göre tıklanma oranıdır. TO farklı sektörlerdeki web siteleri için büyük ölçüde farklılık gösterir. Reklam tıklamalarınız, web sitenizin konuları, hedef kitleniz, sitenizdeki reklam yerleşimi ve daha fazlası gibi birçok faktöre bağlıdır. Reklam gelirinizi arttırmak ve tıklama oranını geliştirmek için için Google AdSense “Optimizasyon” menüsündeki fırsatlar bölümünü takip edebilirsiniz.


5- AdSense ne zaman ve nasıl ödeme yapar?

Google AdSense, her ay önceki aya ait kazançlarınızı hesaplar ve bunları “Ödemeler” sayfanızda gösterir. Kazançlarınız gerekli eşiği karşılıyorsa, ödemeniz o ayın 21’ine kadar işleme koyulur.

Ödeme yöntemi olarak bir banka hesabı IBAN numarası tanımlayabilir ve ödemelerinizi almaya başlayabilirsiniz.


6- Google AdSense başvurumu neden reddetti?

Google Adsense, web siteniz AdSense program politikalarına veya bunların hüküm ve koşullarına uygun değilse başvurunuzu reddedebilir.


7- AdSense başvurusunun onaylanması için gerekenler nelerdir?

Google AdSense hesap başvurunuzun onaylanması için minimum gereksinimler şunlardır.

 • Web siteniz ve tüm içeriği, AdSense program politikalarına ve şartlar ve koşullara uygun olmalıdır.
 • Web siteniz en az 6 aylık olmalı ve yapım aşamasında olmamalıdır.
 • Başvuru sahibi olarak 18 yaşından büyük olmalısınız.

Not: Başvurunuz tüm gereksinimleri karşılasa bile, Google AdSense yine de başvurunuzu reddetme hakkını saklı tutar.

Google Adsense ile internetten para kazanma makalemizin sonuna geldik. Umarız bu makale sizin için faydalı olmuştur. Adsense ile ilgili aklınıza takılan soruları bize yorum yaparak iletebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Google Adsense ile İnternetten Para Kazanma 2021 Rehberi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin