Gerçek bir temizlik robotunun yararları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ali Tan Serbetci
‘nin makalesini okuduk hoşumuza gitti, sizlerinde hoşuna gideceğini düşünerek sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Temizlik robotu nedir?

Adı üzerinde, temizlik yapan bir robot yani süpürge robotu veya robot süpürge. . Kendi başına, yardım gerektirmeden tüm mekanı hatta evinizi temizleyebilen, işi veya şarjı bitince de yine kendiliğinden yuvasına dönebilen akıllı robot süpürge.. Ülkemizde de bir kaç senedir satılıyor ve kullananlar çok memnun. Bir çok kolaylıkları ve yararları var, aklımıza yatanlarını saymak istedik..

Herşeyden önce, bir temizlik robotu kendi başına çalışır. Yani piyasada bir sürü hortumlu, sulu, tekerlekli sözde temizlik robotu var ama aslında onlar robot falan değil, basbayağı elektrik süpürgesi. Robot demek kendi başına çalışan demektir, öyleyse gerçek temizlik robotu da tüm evinizi kendi başına süpürmektedir. Bu en büyük avantajı, çünkü siz evde yokken bile bir cihazın evinizi temizliyor olması muhteşem bir şey.. Size kazandırdığı zamanı düşünün bir kere! Akşam işten yorgun argın eve dönüyorsunuz, sabah kirli tozlu bıraktığınız eviniz tertemiz, üstelik bidolu para verdiğiniz bir yardımcı da olmadan!

Bu robot süpürgelerin yükseklikleri yaklaşık 10cm, yani bi karış bile değil. O halde, kabaca her yere girebilirler, yani koltukların, yatakların, kanapelerin altına falan. Bu da demek oluyor ki sizin iki büklüm elektrik süpürgesi ile eğilip bükülmenize gerek yok, bu akıllı robotlar sizin yerinize ulaşılması zor yerleri de temizleyebiliyor.

Düzenli temizlik yapabiliyorlar. Siz her gün evinizi süpürebiliyor musunuz? Yeni her Allah’ın günü yerinden, dolabından elektrik süpürgesini çıkartıyor, fişini hortumunu ucunu takıyor, varsa suyunu dolduruyor veya torbasını değiştiriyor ve tüm evi süpürebiliyor musunuz? Cevabınız hayır, değil mi? İşte akıllı temizlik robotları pekala her gün evinizi temizleyebiliyorlar, hem de siz ortalıkta olmadan, hatta haberiniz bile olmadan. Ayarlıyorsunuz istediğiniz günü saati, robotunuz kendiliğinden yerinden çıkıyor, evi süpürüyor, temizliyor ve yerine geri dönüyor. Şarjı var ise, elektrik olmasa bile temizleyebiliyor. Büyük kolaylık. Hele hele bekar erkeklere..

Çok az enerji harcıyorlar. Ortalama bir robot süpürge, mesela, bir ay her gün kullanılsa bile en fazla 2 TLlik elektrik harcıyor. Normal, en az 900 Wlık geleneksel elektrik süpürgesi bu kadar elektriği iki saatte harcıyor. 2 TLden ne olacak deyip geçmeyin, yıllarca üstüste birikince çok yapıyor.

Evde minik dostlarınız var mı? Bir mırnav kediniz veya haşarı köpeğiniz? Hani çok sevdiğiniz ama dökülen tüyleri de hep problem olanlardan? Hah, işte bu süpürge robotlar tam size göre o zaman! Sadece evinizin tüm zeminlerini değil, koltukların kenarlarından düşmedikleri için oradan da kolaylıkla kedi köpek tüylerini de temizleyebiliyorlar. Siz sadece sevin, gerisini robotunuz halleder.

Evde bir akıllı robot süpürge var ise, tabii bu ayrı bir hava atme sebebi de olabilir. Misafir geldiğinde yere bir şey dökülürse göğsünüzü gere gere bir düğmesine basıp ortalığı temizlettirmek hoş bir gösteri olsa gerek. Robotunuz spot çalışma modu ile iki dakikada dökülen kırıntıları tertemiz yapınca, siz de modern alemin gıpta ile bakılan kralı olacaksınız!

Artık HEPA filtrelerini, hava temizleme özelliklerini vs yazmıyoruz, onlar normal elektrik süpürgelerinde de var zaten.

Temizlik robotlarının yararları hakkında bunlar bir çırpıda aklımıza gelenler, daha bir çok özellikleri var ama onları da yaşayarak deneyimlemeniz lazım.

Zamanınız değerli, sevdikleriniz ve yapmak istedikleriniz çok ise, size bir akıllı temizlik robotu lazım.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Gerçek bir temizlik robotunun yararları

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri
Follow Us