Eski Utah Jazz yıldızı Mark Eaton, Summit County’de bir bisiklet kazasının ardından öldü

Eski Utah Jazz yıldızı Mark Eaton, Summit County'de bir bisiklet kazasının ardından öldü
Eski Utah Jazz yıldızı Mark Eaton, Summit County'de bir bisiklet kazasının ardından öldü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Utah Jazz yıldızı Mark Eaton, Summit County’de bir bisiklet kazasının ardından öldü. Summit County Şerif Ofisi, eski Utah Jazz oyuncusu ve NBA All-Star Mark Eaton’ın Cuma günü Silver Creek’te bir bisiklet kazasının ardından öldüğünü söyledi. 

Basın açıklamasına göre, kaza akşam 8:26’dan önce, yetkililerin Eaton’ı Silver Creek Estates mahallesinde yolun ortasında baygın bulan biri olduğuna dair telefon aldıkları söylendi. Ve en kısa zamanda kaza yerine gidildiği söylendi.

Uzun süredir Park City bölgesinde ikamet eden Eaton, hastaneye nakledildi ancak aldığı yaralar ölümcül olduğundan dolayı öldü. Mark Eaton daha 64 yaşındaydı.

Şerif Ofisi, kazaya tanık olmadığını, ancak yetkililerin bir aracın karıştığına inanmadığını söyledi. Tıbbi Muayene Uzmanının Utah Ofisi, ölüm nedenini belirlemeye çalışacaktır dediği öğrenildi.

Eaton, 1982 ve 1993 yılları arasında Jazz için oynadı ve tüm NBA kariyerini Utah’ta geçirdi. 7 fit-4’te, rakip suçları terörize eden mahkemede yükselen biriydi. İki kez NBA’de yılın savunma oyuncusu seçildi ve dört kez bloke atışlarda ligin lideri oldu. 1989’da Batı Konferansı all-star takımına seçildi.

Takımdan yapılan açıklamada, “Utah Jazz, kulüp tarihimizde kalıcı bir kişi olan ve basketbol kariyerinden sonra toplumda önemli bir etkisi olan Mark Eaton’ın beklenmedik ölümü nedeniyle derinden üzgün” dedi. “… Utah’ta evlat edindiği memleketine bir işadamı ve gönüllü olarak geri verirken, bir arkadaş ve büyükelçi olarak organizasyon çevresinde varlığı devam etti.”

Eaton’ın itibarı, Park City bölgesinde de kendisini görünür kıldı. Cumartesi günü, ölüm haberinin ardından birçok Parklı sosyal medyaya başsağlığı diledi ve birkaç kişi onun geniş çerçevesine eşlik eden arkadaş canlısı kişiliğe dikkat çekti. 

Eski ABD Kayak ve Snowboard sözcüsü Tom Kelly, Silver Creek’te Eaton yakınlarında yaşıyordu ve Park Record’a verdiği röportajda Park City’de kendisini tanıyan insanların onu bir basketbol yıldızı olarak değil, komşusu ve topluluğun bir üyesi olarak gördüklerini söyledi. . 

“O bir Parkite idi. Bunu birkaç yıl önce topluluğu haline getirdi ve bu topluluğun ayrılmaz bir parçasıydı,” dedi Kelly, “Sıcak ve arkadaş canlısı bir adamdı ve sizi yanında iyi hissettirdi. Kalabalığın içinde göze çarpıyordu ama kendini… sanki gününün bir parçasıymışsın gibi hissettirdi. “

Kaynak (Translate yardımıyla çeviri yapılmıştır.)

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Eski Utah Jazz yıldızı Mark Eaton, Summit County’de bir bisiklet kazasının ardından öldü
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us