http://hbryazilimi.com/

E Okuldan Karneye Nasıl Bakılır?

E Okuldan Karneye Nasıl Bakılır Karne çıkarma, basma, alma, bakma nasıl yapılır E okul karne nerede sizlere tüm ayrıntıları veriyoruz. E okul hakkında Merak ettiğiniz her şey makalemizde...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

E Okuldan Karneye Nasıl Bakılır? Karne çıkarma, basma, alma, bakma nasıl yapılır? E okul karne nerede sizlere tüm ayrıntıları veriyoruz. E okul hakkında Merak ettiğiniz her şey makalemizde…

E Okuldan Karneye Nasıl Bakılır? Merak ediyorsanız sizlere makalemizde anlattık. Şimdiden karneniz hayırlı olsun.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı ilk dönemi cuma günü sona eriyor. Öğrenciler ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerini ve takdir ile teşekkür belgelerini Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul VBS sistemi üzerinden görüntüleyebilecek. Peki e-Okul sistemine nasıl girilir, e-Okul‘da hangi işlemler yapılır? e-Karneler nasıl görüntülenir?

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

E-Okul VBS‘ye giriş yapmak için ilk önce “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor.

Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

E OKUL’DAN HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığının e-Okul sisteminde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

E-KARNE NEREDEN GÖRÜNTÜLENİR?

karne 2022 2023 2021 2020 2024 ilkokul lise ortaokul karnesi


e-Karne öğrencilere dijital olarak verilecek karnelerdir. Pandemi sürecinde karneler Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul sistemi üzerinden paylaşılacaktır.

Tüm öğrenciler karnelerine “e-okul.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, “takdir ve teşekkür” belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlanabiliyor.

E-OKUL GİRİŞ

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ

MEBBİS ŞİFRE HATIRLAMA

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
E Okuldan Karneye Nasıl Bakılır?
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER YAZILIMI | HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us