Dünyanın en ünlü seri katilleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en ünlü seri katilleri onlar. Ama hiçbiri cinayetten yakalanmadı. Onların isimleri tarihe ‘seri katil’ olarak geçti. Ama hiçbiri işlediği cinayetler yüzünden yakalanmadı. Prof. Dr. Sevil Atasoy ‘Züppe Kocanın Şarkıcı Karısı ve Başka Nahoş Gerçekler’ adlı kitabında, bu katillerin yakalanma sebeplerine de yer verdi. İşte o katiller ve nasıl yakalandıkları…

Dünyanın en ünlü seri katilleri yazımıza ilham olan Sevil ATASOY a teşekkür ederiz. İsimleri tarihe ‘seri katil’ olarak geçti. Ama hiçbiri işlediği cinayetler yüzünden yakalanmadı. Onlar kimler mi? Hadi tanıyalım…

Randy Craft

1945 – 1983 yılları arasında ABD’de yaşadı. Kurbanlarını genellikle otostop çeken gençler arasından seçti. Üstelik kurbanlarına yaptığı işkenceleri günlüğüne yazıyordu. Fakat cinayet işlediği için yakalanmadı. Alkol kontrolü sırasında polis durdurdu, Kraft ön koltuğa öldürdüğü kurbanlardan birini oturtmasaydı, yakalanmayacaktı.


Joel Rifkin

New York eyaletinin gelmiş geçmiş en soğukkanlı katili olarak bilinen Rifkin kurbanlarını hep boğarak öldürdü. İşlediği bir cinayetten sonra kurbanı taşıdığı kamyonetin plakasını düşürdüğü yerden almaya üşenmeseydi yakalanmayacaktı. Rifkin yakalandığında iki yüz üç yıla mahkum oldu.


Ted Bundy

Ted Bundy; 1974’ten itibaren iki yıl içinde 20’den fazla kadına tecavüz edip öldürdü. Bundy, çalıntı aracı bagajında cesetle delice sürmeseydi, belki de yakalanmayacaktı. Bundy elektrikli sandalyede infaz edildi.


Peter Goebbels


Neville Heath

Heath 1964’de İngiltere’de iki kadını öldürdü. Döverek öldüreceği kurbanını götürdüğü otele gerçek kimliğini bırakmamış olsaydı belki de yakalanmayacaktı.


Earle Leonarda Nelson

Onun lakabı ‘Groil Adam’dı. 1926’da 22 kadını öldürdü. Üç kez akıl hastanesinden kaçtı. Kanlı saçlarla berbere gittiği için yakalandı, 30 yaşında Kanada’da idam edildi.


David Berkowitz

Altı kişiyi öldürdü, 8 kişiyi yaraladı. Otopark cezası nedeniyle yakalandı.


Henry Lee Lucas

Üç binden fazla kişiyi öldürdüğü iddia edildi ama sadece 11 kanıtlanabildi. Lucas yasadışı silah taşımaktan yakalandı.


Bobby Joe Long

10 kadını öldürdü. Son kurbanı Lisa McVey’i 26 saat alıkoyduktan sonra kendisine aşık olduğuna inandığı için bıraktı, McVey’in polise gitmesinin ardından yakalandı.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Dünyanın en ünlü seri katilleri
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us