Delikanlı Sadi Kimdir?

Delikanlı sadi kimdir? Delikanlı Hüseyin kimdir? Kırmızı oda tüm bölümler izle.
Delikanlı sadi kimdir? Delikanlı Hüseyin kimdir? Kırmızı oda tüm bölümler izle.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırmızı Oda Sadi kim? Kırmızı Oda Sadi gerçek adı ne? Erkan Petekkaya kimdir?

17.04.2021 Akşamı İbo show‘da İbrahim Tatlıses’in Konukları Arasında Erkan Petekkaya, Deniz Seki, İrem Derici, Sinan akçıl vardı.

Eğlenceli programın ardından insanlar Erkan Petekkaya’nın kim olduğunu araştırmaya başladılar…

ERKAN PETEKKAYA KİMDİR?

Erkan Petekkaya (d. 11 Aralık 1970, Elazığ), Türk oyuncudur. Diyarbakırlı olmasına rağmen Elazığ doğumlu olan Petekkaya, çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası’nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu’nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi’nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanan Petekkaya, 1993’ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1998 yılında Güzel Günler dizisiyle devam eder. 1999 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer.

Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D’de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedi alanında da rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı Yılmaz karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” dalında aday gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde atv’de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandırmıştır.

2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar’ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008’de 19. bölümünün ardından son verilmiştir. Petekkaya yine 2008’de başka bir dizide (Star TV) yer alarak Son Bahar adlı televizyon dizisinde Holding’de yönetici olan “Galip’i canlandırmıştır. 2010 yılında da Hanımeli Sokağı adlı dizide oynamıştır. 2010-2012 yılları arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Ali Kaptan adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizide acımasız bir kişiliği olan fakat daha sonraları yaptıklarından pişmanlık duymuş bir babayı oynamıştır.

KIRMIZI ODA SADİ KİM?

Kırmızı Oda dizisinde Sadi karakteri hayat hikayesi ile dikkat çekmekte. Kırmızı Oda Sadi karakterine Erkan Petekkaya hayat vermekte.

Gerçek Sadi kimdir? Kitaptaki adı nedir?

Ama Sadi, kitaptaki Panik hikayesindeki Yaşar Bey değil. Onun başka bir hikaye olduğunu da belirtelim. Sadi’nin hikayesi Çöp Apartman’ın üçüncü bölümünde geçiyor

Sadi’nin hikayesine kitaptaki adıyla devam edelim. Hüseyin naif, enerjik, komik bir adam. Yani seansa gelen diğer insanlardaki depresif halden ziyade o çok daha enerjik biri.

Delikanlı Hüseyin’in en büyük sıkıntısı panik atak.

ğrenci olan 3 başarılı kızı var ve Hüseyin de çocuklarına çok düşkün. Kendisi ise sokaklardan gelmiş, eğitim seviyesi düşük ve doğal bir halde eğlenceli bir yapıya sahip.

İlk seansına yalnız başına sokağa çıkamayacak kadar kötü bir panik atak geçirirken bir arkadaşı getiriyor Hüseyin’i.

Doktor Hanım’la arasında abi-kardeş ilişkisi kuran ve ona çok düşkün olan Hüseyin çok kötü bir babanın evinde büyümüş.

Bu yüzden de evi terk etmiş, sokaklarda da başı beladan bir türlü kurtulmamış. Çocukluğunda babası sürekli annesine şiddet gösteriyor ve hatta babası çocuklarının gözü önünde annesini öldürüyor. Panik atağı da böyle başlıyor. Hüseyin babasının annesinin katili olmaya varan hikayesinden sonra kadınlara karşı daima kibar ve naif olmayı başarıyor. Ancak şiddeti de hayatından uzak tutamıyor ve mafyatik tavırlarla kendine bunu meslek edindiği bir hayat kuruyor. Çocukluğunda sokaklarda yaşarken, gece ışığı yanan evlere taş attığını söylüyor.

Kendi annesizliğini, sıcak bir ev özlemini ve sokaklarda yaşamanın intikamını böyle alırmış kendince. Kitapta Hüseyin hiç randevulu gelmiyor Doktor Hanım’a. Yalnızca panik atak geçirdiği anlarda ani bir şekilde, randevulu hastalardan izin alarak ve birinin yardımıyla geliyor. Dolayısıyla hikayesi ile ilgili bir sonuç da bulunmuyor kitapta. Ancak Sadi’nin, kitapta anlatılanlarla şu ana kadar birebir şekilde ilerledi. Bakalım onun panik atak problemi çözülecek mi ve çocukluk anılarının ağırlığından kurtulabilecek mi?

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Delikanlı Sadi Kimdir?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us