Değnek Ası Kartı Anlamı

ücretsiz tarot falı
Değnek Ası Kartı Anlamı nedir? Özellikleri nelerdir? Ters Değnek Ası kartı veya Düz Değnek Ası kartı özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz. Falınız fallanması dileğiyle.. Diğer Ücretsiz Tarot Fallarına bakmayı unutmayın. Yorumlarınızı eksik etmeyin…
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Değnek & Asaların Ası Kartı Anlamı nedir? Ters veya düz Değnek Ası kartı hakkında merak ettiğiniz her şey.

Değnek Ası Kartı Anlamı nedir? Özellikleri nelerdir? Ters Değnek Ası kartı veya Düz Değnek Ası kartı özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz. Falınız fallanması dileğiyle.. Diğer Ücretsiz Tarot Fallarına bakmayı unutmayın. Yorumlarınızı eksik etmeyin…

Değnek Ası

Kaderde yeni bir yolculuk başlıyor

Sayısal Değeri:  1

Elementi:  Ateş

Temaları:

Düz Değnek Ası Kartı Anlamı :

Şans

İlham

Fırsat

Enerji

Girişim

Cesaret

Başlangıç

Potansiyel

Motivasyon

Güç kazanma

Beklenen yardımın varması

Ters Değnek Ası Kartı Anlamı :

Korkaklık

Tembellik

Şanssızlık

Çekingenlik

Cesaret eksikliği

Amaçsız yaşamak

Motivasyon eksikliği

Ne istediğini bilmemek

İşlerin ters gitmeye başlaması

Kötüye gidecek bir sürecin başlangıcı

Getirdiği mesajlar:

DÜZ Değnek Ası Kartı Anlamı :

Şans seninle

Bu fırsatı kaçırma

Aklındaki proje tutar

Beklediğin ilham geldi

Evet bu fırsatı kabul et

Gideceğin yön belli oldu

Hediyen alınmayı bekliyor

Yeşil ışık senin için yanıyor

Her şey yeni, gıcır gıcır parlıyor

Hareketli bir döneme girmeye hazır ol

Hayatında yepyeni bir sayfa açılmak üzere

Yepyeni bir başlangıca için tüm şartlar hazır

TERS Değnek Ası Kartı Anlamı :

Henüz hazır değilsin

Burası çıkmaz sokak

Harekette bereket vardır

Tembelliği bırak işe koyul

İçindeki potansiyeli artık keşfet

Sil baştan yapmaya ihtiyacın var

Aklındaki projede çok eksikler var

Korkuları engellerden daha büyük

Yeniliğin hayatına girmesine izin ver

Yeninin hayatına girmesi için eskiyi at

Enerjini saçma sapan işler için harcama

Şartların biraz daha olgunlaşmasını bekle

Başaramam diye başlarsan başaramazsın

Fırsat gibi görünen her şeye atlama, iyice ölçüp tart

Negatif düşünmeyi bırakırsan her şey yoluna girecek

Başkalarının ne yaptığına değil kendi yaptıklarına bak

Özgürlüğünün biraz daha kısıtlanacağı bir döneme giriyorsun

Değnek Ası Kartı Anlamı

Değnek Ası Kişilik Analizi ve Diğer Özellikler:

Düz:

Enerjik, Girişimci, aceleci, aşırı meyilli, tezcanlı, erkeksi, hızlı kararlar veren, yön değiştirmeye hazır,  yenilikçi, yerinde duramayan, bir an önce başlamak isteyen, motivasyonu yüksek, özgüveni yüksek, kendine inanan ve güvenen, başaracağını bilen, doğuştan lider, yönlendirmeyi seven fakat yönlendirilemeyen, emir almaktan nefret eden, bildiğini okuyan, özgür, kendi kararlarını kendi veren, karizmatik, kendine ait çizgisi olan, kimseye özenmeyen ve kimse gibi olamayan, değişikliği seven, kendi kendine yetebilen, babasının sözünü dinlemeyen, gururlu, cesur, risk almayı seven, yardıma ihtiyacı olmayan.

Ters:

Yüzsüz, yapışkan, ısrarcı, saldırgan, laftan anlamayan, tembel, yavaş, değişime adapte olamayan, dikkati dağınık, kısa kestirme yollar arayan, uyuşuk, ilk hamleyi hep karşı taraftan bekleyen, eskiye takılıp kalmış, yenilik yapamayan,  içindeki potansiyeli bir türlü keşfedemeyen, hep kötümser, bahanelerin arkasına sığınan, ertelemeyi alışkanlık haline getiren, fırsatları değerlendirmeyen, ufak işlere fazla takılan, modası geçmiş yöntemlere takılmış, motivasyonu eksik, özgüveni eksik, yüksek egolu, enerjisi az, bu iş için çok yaşlıyım diyen, yardıma ya da tutulacak bir ele ihtiyacı olan, korkak, risk almayı sevmeyen.

Değnek Ası Kartı Anlamı:

Değnek Ası kartında bir el bulutların içinden çıkıp yeni yeşermekte olan bir asayı tutmaktadır. Değneğin bir ucu gökyüzüne bir ucu ise yere bakmaktadır ki bu maddi ve manevi dünya arasındaki bağlantının simgesidir. Uzaklarda beliren şato kaderin bize uzattığı bu eli tuttuğumuzda rahat ve refaha ereceğimizi müjdeler.

Bütün Aslar gibi Değnek Ası da yepyeni bir başlangıcın ve hayatımızda açılan yeni bir sayfanın temsilcisidir. Bir sayısının ve bu sayının yöneticisi güneşin yüksek enerjisi bu kartta belirmektedir. Bu kart kişinin kendi içinden gelen bir ilham ve kararlılığın geleceği olumlu etkileyecek bir iş için kullanılırsa büyük menfaat getirebileceğini hatırlatır. Büyüme ihtimali çok fazla olan bir fırsat bu kart belirdiğinde hayatımıza girebilir. Ayrıca fırsat yakalandığı taktirde gelecekte büyük menfaatler sağlayacaktır.

Ücretsiz fal baktırmak ister misiniz?

Tarot falı bak

Değnek Ası Kartı Kişilik Analizi ve Diğer Özellikleri:

Değnek Ası aynı zamanda bir amaca atılan ilk ya da en önemli adımın simgesidir. Uzun zamandır karar verilemeyen bir konuda bu sıralar karar vermek olasıdır ve başarı imkanı yüksektir. Değnek birlisi yeni ve parlak bir fikrin de habercisi olabilir. Değerlendirildiğinde bu fikir gelecekte refah ve başarı getirecek potansiyele sahiptir. Bu kart  başarıya ulaşmak için artık uygun ortamın oluştuğu ve harekete geçmenin zamanı geldiğine dair uyarı kartıdır. Daha önce denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanmış her ne varsa bugün tekrar denenmelidir. Çünkü bugün denendiğinde başarma oranı yüksektir. Çünkü daha önce var olmayan fakat bugün var olan gerekli şartlar artık oluşmuştur. Ayrıca başarının önündeki engeller ortadan kalkmıştır.

Değnek ası bize bir konuda ‘evet bu fırsatı kabul et’ diyen karttır. Bu kartı gören kişi hayatında henüz başlamakta olan her şeye dikkatle bakmalıdır. Çünkü bu başlangıçlardan biri onu rahat ve refaha götürecektir. Henüz yeni doğmakta olan her ne ise büyüme ve gelişme vadetmektedir ve devamı mutlaka getirilmelidir. Değnek Ası bazen sadece akılda beliren ani bir ilham ya da ufak ve önemsiz gibi görülebilecek bir fikirdir. Bu ufak ve önemsiz gibi görülen fikirlerin aslında gelecekte büyük menfaatler getirecek; büyük projelere işaret edebileceği ihtimali üzerinde durur. Yaratıcılık ve motivasyon gerektiren bu projenin peşi asla bırakılmamalıdır.

Değnek Ası başlamak için tam zamanı olduğunu da bize hatırlatır. Bu kartı gören kişi silkelenip kalkmalı ve bir an önce yeni amacı için yola çıkmalıdır. Çünkü aranan tüm şartlar bulunmaktadır ve enerji olması gerektiğinden bile daha yüksektir. Yepyeni başlangıçlar yapmak isteyenlerin tam da ihtiyacı olan kart Değnek Asıdır. Bu kartı gören kişi sürekli ertelediği şey her ne ise bugün ertelemeyi bırakmalı ve ilk adımı atmalıdır.

Değnekler tılsım kartlarının aksine fiziksel değil sadece zihinseldir. Değnek Asının sunduğu başarı ya da başlangıç henüz elle tutulur bir hale gelmemiştir. Kişinin sadece zihninde yaptığı bir başlangıçtır bu yüzden sabırla takip edilmesi gerekmektedir. Oluşumun henüz ilk aşaması olan başlatıcı ve yaratıcı enerjinin hat safhada hissedildiği anlarda beliren bir karttır. Her oluşum mutlaka Numerolojik olarak 1 sayısından geçmek zorundadır. Asla unutulmamalıdır ki 1 sayısı tüm oluşumların başı ve sayıların babasıdır.

Değnek Asının Temsil Ettiği Kişi:

Değnek Asında hem değnek serisinin hem de 1 sayısının elementi olan ateş elementinin 2 katı görülmektedir. Bu yüzden bu kartın temsil ettiği kişiler aşırı derecede girişken, istekli ve hevesli kişilerdir. Değnek Ası ile temsil edilen kişi yerinde duramayan ve bir an önce amaca doğru o büyük hamleyi yapmak için can atar. Fakat bazen sabırsızlığının kurbanı olur ve aceleciliği yüzünden kaybeder. Değnek Asının bir diğer negatif özelliği ise çok çabuk karar değiştirmesi ve başladığı işi bitirmemesidir. Her ne kadar girişken de olsa Değnek Onlusu kadar şanslı değildir. Çünkü Değnek Asının başlatıp bitirmediği o proje dönüp dolaşıp Değnek Onlusunun kucağına başarı olarak düşecektir. Bu yüzden her ne kadar girişken ve yaratıcı da olsa Değnek Ası; her zaman başarılı bir kişi olarak algılanmayacaktır.

Değnek Ası enerjisini doğru kullanmalı ve gereksiz ya da faydasız işler için bu enerjiyi harcamamalıdır. Ateş elementi dört element içinde yanlış kullanıldığında en tehlikeli ve en yok edici olanıdır. Bu yüzden bu kartın temsil ettiği kişi içindeki bu enerjiyi doğru alanda kullanmadığı taktirde ateşin tahrip edici gücü kişinin hem kendisine hem de çevresindekilere zarar verecektir. Bu yüzden aşırı sinirli olduğu zamanlarda karar vermemeli ya da ondan hiçbir şey istenmemelidir. Çünkü cevap mutlaka ‘hayır’ olacaktır ve sinirliyken verdiği kararlardan sonra zararla karşılaşacaktır.

Oldukça hırslı, tutkulu ve ateşlidir. İstediği şeyi delicesine ister terk ettiği şey için arkasına bile dönüp bakmaz. Bir karar verdiyse o sayfayı artık kapatmıştır ve geri dönüşü olmayacaktır. Değnek Ası yönlendirici ve yol göstericidir. Asla yönlendirilemez ya da emir altına alınamaz. Ona ‘bunu şöyle yap’ demeniz hiçbir işe yaramaz çünkü yine kendi bildiği gibi yapacaktır. Onun kendine has bir tarzı vardır. Kimsenin çizgisinde ilerlemez, kimseyi takip etmez. Sadece kendisi gibi olmaya çalışır ve olur da. En nefret ettiği şey emir almak olsa da o adeta emir vermek ve yönetmek için yaratılmıştır.

Değnek Ası Kartı Ters Anlamı:

Değnek Ası ters belirdiğinde enerji, motivasyon ya da cesaret eksikliğinden kaynaklanan ertelemelere delalettir. Bir şeyin hayatımıza girmesi an meselesidir fakat bir başlangıcın bizim tarafımızdan yapılması gerekmektedir. Zor gibi görünen bazen sadece o ilk dokunuşu yapmaktır, çünkü yapıldığı zaman arkası mutlaka gelecektir. Bu kart ters belirdiğinde bir işe başlamak için gerekli olan enerji, cesaret ya da motivasyonu kendimizde bulamayabiliriz. Ters Değnek Ası gereksiz erteleme ve cesaret eksikliği konusunda aynı zamanda uyarıdır. Başlamak zor gibi görünse de başlamak için tam zamanıdır.

Ters Değnek Ası bazen ne istediğimizi bilmemek ya da bir planı kafamızda tam anlamıyla oturtamamakla ilgilidir. Elimizde bize refah ve bolluk sunacak bir proje ya da fikir vardır. Fakat nereden başlamamız ve nasıl yapmamız konusunda henüz taslak kafamızda oluşmamıştır. Böyle hisseden kişilerin yapması gereken ellerine bir kağıt kalem alıp yapmak istedikleri işin güzel bir planını yapmakla bir gün geçirmeleridir. Bu plan tamamlandıktan sonra gerisi mutlaka gelecektir.

Bazı kişiler için ters Değnek ası ileride bir noktada mutlaka U dönüşü yapmamız gereken bir çıkmaz sokağa giriş noktasıdır. Düz iken 1 sayısıyla temsil edilen bu kart ters döndüğünde sayısı -1 olmuştur ve kötüye gidiş, dibe vuruşun başlaması anlamına gelebilir. Kişi yaşadığı hayata dikkatle başlamalı ve geç olmadan kendini bu kötü gidişattan kurtarmalıdır. Çok büyük umut vadeden bir teklif aslında sizi şu anda olduğunuz durumdan daha kötüye götürebilir ve bu teklifin hiç kabul edilmemesi kartı gören kişi için daha uygundur.

Değnek Ası Kartı Aşk:

Değnek Ası Aşk hanesinde düz belirdiğinde ilişkiye yönelik olumlu haberler verir. İlişkide açılamayan o sayfa artık açılabilir. İlişkiye yönelik yeni kararlar, nişanlanma, evlilik, ya da ilk çıkma teklifinin veya taraflardan birinden gelecek ilk hareketin simgesi olabilir. Bu kartı aşk hanesinde gören kişi aşk hayatıyla ilgili büyük ve mutlu bir başlangıç yapar ya da beklediği güzel hareketi beklediği kişiden yakın zamanda görecektir.

Bu kart aşk hanesinde ters belirmişse sonu hüsran olacak ya da hiçbir yere gitmeyecek bir ilişkiye işaret edebilir. Aşk hayatında çıkmaz sokaklara girilmemesi konusunda uyarıdır. Bazen ters Değnek Ası ilişkiye dair olmasını beklediğimiz şeylerin olmayacağına ya da ilişkinin bizim istediğimiz yöne doğru gitmeyeceğine dair uyarıdır. Bu kartı gören kişi partnerini değiştirmektense olduğu gibi kabul etmeli ya da ilişkiye son vermelidir.​

Değnek Ası Kartı Kariyer:

Kariyer hanesinde beliren Değnek Ası işle ilgili bir konuda yepyeni bir başlangıcın hayatımızda bir anda belireceğine işaret eder. Bu kartı gören kişi ufak gibi görülen fırsatlara daha iyi bakmalıdır çünkü bu fırsatlardan biri bizi rahat ve refaha götürecek olandır. Bu kart bize ‘evet bu işin sonu iyi olacak’ diyen karttır ve bu fırsatlardan birinin kartı gören için hayırlı olduğunu söyler. Bazı kişiler için iş hanesinde görülen Değnek Ası beklenen haber ya da yardımın da varacağını müjdeler.

Kariyer hanesinde ters beliren Değnek Ası ise iş hayatında ertelemeler ya da umduğunu bulamamaya işarettir. İyiye gidişin aksine kariyerde yerinde sayma ya da mutluluk getirmeyecek bir mesleğe hiç başlamamak konusunda uyarı olabilir. Bu kart kariyerde ters belirdiyse kariyerimizle ilgili vereceğimiz kararlara çok dikkat etmeliyiz. Bazı kişiler için kariyer hanesinde beliren Değnek Ası cesaret ya da motivasyon eksikliğinden dolayı hayatta istenen yöne değil istenmeyen yöne doğru gidildiğine dair uyarıdır. Bu kartı gören kişi biraz daha girişimci ve cesaretli olmalıdır ve iş hayatında kötüye giden her ne ise son verip ihtiyacı olan başlangıcı yapmalıdır.

Değnek Ası Kartı Para:

Değnek Ası para hanesinde belirdiyse maddi anlamda güzel haberlere ya da hayatımızın parasal yönünü olumlu etkileyecek yeni başlangıçlara işarettir. Yeni bir iş teklifi, yeni anlaşmalar, bir malın satımı ya da sonu kazanç olacak bütün başlangıçlara işaret edebilir. Bu kart bize ‘evet bu işin sonu hayırlıdır’ diyen karttır ve hayatımızın parasal yönünü ilgilendiren tüm fırsatlar Değnek Ası belirdiğinde değerlendirilmelidir.

Para hanesinde Değnek Ası ters belirmişse maddi anlamda iyiye değil kötüye gidişatın başladığına işaret edebilir. Bazı kişiler için ters Değnek Ası ‘hayır sakın bu işe girişme’ diyen karttır ve bize büyük fırsat gibi sunulanlar aslında bize kazandırmak yerine bizden bir şeyler alacaklardır ve kayıp vermemize yol açabilirler. Bu kartı ters gören kişi yeni bir başlangıç yapmaya ihtiyaç duymaktadır fakat tam olarak ne istediğini ve hangi yöne gitmesi gerektiğini bilmemektedir. İlk yapılması gereken iyi bir plan yapmak ve sonrasında yola koyulmaktır.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Değnek Ası Kartı Anlamı
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us