Cuma Mesajları – Hayırlı cumalar sözleri

Cuma sözleri hayırlı cumalar cumanız mübarek olsun 2021 mesajları
Cuma sözleri hayırlı cumalar cumanız mübarek olsun 2021 mesajları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cuma Mesajları – Hayırlı cumalar sözleri, resimli, ayetli dualı cuma gecesi perşembe akşamı ayrıca cuma mesajı arıyorsanız, Hatta sizler için her cuma en güzel değişik anlamlı cuma mesajlarını paylaşıyoruz.

En güzel Günaydın Cuma mesajları resimli 2021 Ayrıca Her hafta olduğu gibi yine bu hafta sizlere yeni Cuma resimli mesajları sunuyoruz. Ayrıca 2021 in en güncel ve en hit paylaşım sitelerinden biri olan ince zeka her özel gününüzde sizleri hatırlamaya devam edecektir. Takipte kalın.

Hayırlı Cumalar, en güzel günaydın cuma mesajları resimli 2021 konumuzda sizlere yine en özel cuma mesajlarını paylaşıyoruz. Ayrıca Facebook whatsapp instagram ve twitter gibi sosyal medya sitelerinden sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel cuma mesajlarını sizlere sunuyoruz. İster sevgilinize cuma mesajı gönderin isterseniz arkadaşınıza cuma mesajı gönderin biz sizler için aileye, anneye babaya ayırt etmeden en güzel resimli cuma mesajlarını gönderiyoruz. Allah Kabul etsin Kardeşlerim..

Hayırlı Cumalar mesajları

Allah’ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ayrıca açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Hayırlı cumalar.

Allah’ım! Bana kendi sevgisini ayrıca senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver. (Tirmizî, Deavât,73.) Ayrıca Cumanız mübarek olsun…

Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ayrıca yine o gün cennetten çıkarıldı. (Müslim, Cum’a 17, 18) Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ayrıca fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebu Dâvûd, Vitr, 32.) Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım! ilk olarak Sen affedicisin, Kerim’sin, affı seversin, son olarak beni affet. (Tirmizî, Deavât, 84.) Cumanız mübarek olsun. Hayırlı cumalar.

“Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi Kendine kul kabul et. Ayrıca Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl.” Amin! Hayırlı cumalar.

Allah’ım gecemizi sehere; seherimizi secdeye; secdemizi de sana ulaştır. Ayrıca Cumanız mübarek olsun.

Ey Rabbim… Yalvarışım rahmetine güvenimden, ayrıca her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden! Amin. Hayırlı cumalar dilerim.

Her derde bir deva bulunur ancak ahlaksızlık illetini iyi edecek bir deva yoktur, Hayırlı Cumalar.

Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi kendine kul kabul et. Ayrıca Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin! Hayırlı Cumalar.

Cuma gününde bir saat vardır ki Müslüman, ayrıca bu saate isabet ederek hayırlı bir şey isterse Allah ona istediğini verir. (Müslim, Cuma, 15) Hayırlı Cumalar.

“Hatta Kalbinde kafasında hafızasında hiçbir ayet bulunmayan kimse harab olmuş bir ev gibidir.” (Tirmizi, Fezailül Kur’an 18) Hayırlı Cumalar…

Cuma günü, iyiliklerin hazinesidir ve güzel şeylerin menbaıdır.’ Ayrıca Allah Cumanızı Kabul ve Mübarek Eylesin..

Cumanız Mübarek Olsun, Ayrıca Rabbim Yapacağınız Her Türlü İbadet Ve Taatlerinizi Kabul Eylesin.

Allah’ım! Geçmiş ve gelecek, gizli hatta açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım sensin, Senden başka ilâh yoktur. (Buhari, Tevhid 35)

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun saadetler hepimizin olsun ne kurulan bağlar bozulsun, ayrıca nede dostlar unutulsun Cumanız Mübarek Olsun.

Cuma günü vefat eden müminlere şehit sevabı verilir ayrıca kabir azabından korunur.’ Cumamız Mubarek olsun inşallah.

Her derde bir deva bulunur ancak ahlaksızlık illetini iyi edecek bir deva yoktur Hayırlı Cumalar.

Cuma günü, iyiliklerin hazinesidir ayrıca güzel şeylerin menbaıdır.’ Allah Cumanızı Kabul ve Mübarek Eylesin..

Cumanız Mübarek Olsun, Rabbim Yapacağınız Her Türlü İbadet ayrıca Taatlerinizi Kabul Eylesin.

İnkâr edenlere gelince; onların amelleri ıssız bir çöldeki serap gibidir. (Nur,39) Hayırlı Cumalar.

Biliniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur. Ra’d,13/28. Hayırlı Cumalar.

“Hayır işleyiniz ki kurtuluşa eresiniz.” (Hac, 77) Cumanız Mübarek olsun…

Ey iman eden, Önce Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. ayrıca Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Ayrıca Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokça zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (Cuma Suresi – 10)

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et ALLAH için. cumanız mübarek olsun.

‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

Önce Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin, Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

İman edenler, Önce namazı kılınca, yeryüzünde dağılın, Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokça zikredin, umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (Cuma Suresi – 10)

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et ALLAH için Cumanız Mübarek olsun.

‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

İslâm dininde Cuma, haftalık ibadet günü olarak seçilmiş ayrıca bu günün bir bayram olduğu hadislerde belirtilmiştir. En yeni, kısa, anlamlı, etkileyici, güzel, günün manasını anlatan Cuma mesajlarını sizler için derledik.

Cuma; kelime olarak “toplamak, toplanmak” anlamlarına gelir. Ayrıca Cuma, haftanın günlerinden birinin adı ve Kur’ân-ı Kerim’de 62. sûrenin ismidir.

Tüm sevdiklerinizle paylaşabilir sosyal medya hesaplarınızda kullanabilirsiniz.  Hayırlı Cumalar…

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gönlüne huzur, sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar. Ayrıca Hz Peygamber s.a.v , Cuma günü hakkında, “Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gün Cuma günüdür. Çünkü Hz. Âdem o gün yaratıldı, o gün Cennete girdi ve o gün Cennetten çıkarıldı” buyurmuştur (Müslim, Cum’a, 18). Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hâyırlı Cumalar.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Allahım! Sana teslim olan bir kalp, doğru sözlü bir dil ayrıca dosdoğru bir ahlak istiyorum. Hayırlı Cumalar.

Bir dua yeter bin derdi göndermeye! Bir tövbe yeter bin günahı temizlemeye. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım… Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat… Hayırlı Cumalar…

Yüzümüzü güzelleştirdiğin gibi, Ahlakımızı da güzelleştir. İmanımızı tazele ve bizleri ayrıca Senin yolundan ayırma..! Amin. Hayırlı Cumalar.

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin! “Hayırlı Cumalar” dilerim.

Hayatımız NAR taneleri gibi bolluk ve bereket içinde olsun.

Bismillah.. De ki: “Benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm yalnızca bütün âlemlerin Rabbi olan Allah içindir. Enâm Suresi 162

Ya Rabbi! Sana sığındım. Ne varsa Senin hükmüne bıraktım. Hayırlı Cumalar.

Umutsuz olma! Olmaz deme. Umutları var eden, sebepleri yaratan, olmazları olduran ALLAH var. Ayrıca O varsa her şey var, Hayırlı Cumalar.

Peygamber Efendimiz sav buyuruyorlar ki: “Bir mümini sevindireni, Allahü teâlâ kıyamet günü sevindirir. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

Cumamız mübarek, ayrıca kısa ömrümüz ebedi cenneti hak edecek kadar bereketli olsun inşallah. Hayırlı Cumalar.

Bugün Cuma… Rabbim!.. Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız bereketli ve gönlünüzce olsun inşallah.

Allah’ım Ezanla uyanan Abdestle kendine gelen Namazla huzura varıp Secde ile yaklaşan, ayrıca Dua ile kulluğunu anlayan mü’min olmayı nasip eyle. Amin! Hayırlı Cumalar.

Ey kapıları açan Allah’ım, bize kapıların en hayırlısını aç. Ey halden hale çeviren Allah’ım, halimizi en güzel hale çevir. Yarabbi! Bizleri senden, dilimizi duadan, kalbimizi Kur’an-ı Kerim’den, amellerimizi hayırdan ayırma. Amin. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! İnancımızdan ötürü bizi zillete düşürmeye gayret edenlere fırsat verme. Bizleri İslam yolundan ayırma. (amin) Hayırlı Cumalar. 

Ey benim güzel Mevla’m! Benim senden istediklerimi değil; senin bende görmek istediklerini yaşat bana. Hayırlı Cumalar!

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hatta Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Ayrıca Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Cuma Mesajları – Hayırlı cumalar sözleri

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us