Cuma Aksaminiz Mubarek Olsun

Cuma Aksaminiz Mubarek Olsun, hayirli cumalar 2023, en guzel cuma mesajlari
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cuma Aksaminiz Mubarek Olsun, Cuma Mesajlari Resimli, Cuma Mesajlari 2022cuma Resimli en çok aranan 2023 haziran cuma sözlü mesajları.

Bu yazıda sizlere Cuma akşamının öneminden, nasıl ihya edilmesi gerektiğinden ve en güzel Cuma akşamı mesajlarından bahsedeceğim. Cuma akşamı, mübarek Cuma gününün habercisi ve girişidir. Bu sebeple Cuma akşamını değerli kılmak, ibadet ve dua ile geçirmek çok sevaptır.

Cuma akşamının faziletleri pek çok hadiste bildirilmiştir. Mesela Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Cuma günü ve gecesi Allah katında diğer günlerden daha üstündür.” (Tirmizi, Salat 419) Yine bir başka hadiste şöyle buyurmuştur: “Cuma günü ve gecesi Allah Teala’ya çokça salavat getirin. Zira salavatınız bana arzolunur.” (İbn Mace, İkame 191)

Cuma akşamını ihya etmenin yollarından biri de Allah Teala’ya çokça salavat getirmektir. Salavat getirmek, Peygamber Efendimiz (s.a.v) ile bağımızı güçlendirir, sevgimizi arttırır, şefaatine nail olmamızı sağlar. Salavat getirmek aynı zamanda Allah Teala’nın rahmetine ve bereketine mazhar olmamızı da sağlar.

Cuma akşamını ihya etmenin bir diğer yolu da Kur’an-ı Kerim okumak, tefsirini dinlemek veya okumaktır. Kur’an-ı Kerim, Allah Teala’nın kelamıdır ve insanın hidayet rehberidir. Kur’an-ı Kerim okumak veya dinlemek kalbi nurlandırır, ruhu ferahlatır, imanı kuvvetlendirir.

Cuma akşamını ihya etmenin bir başka yolu da dua etmektir. Dua, insanın Allah Teala ile konuşmasıdır ve ibadetin özüdür. Dua ederek Allah Teala’dan isteyebilir, şükredebilir, tövbe edebilir, af dileyebiliriz. Dua ederken samimi ve içten olmalı, Allah Teala’nın duamızı kabul edeceğine inanmalıyız.

Cuma akşamını ihya etmenin bir diğer yolu da hayır yapmaktır. Hayır yapmak, insanın hem kendisine hem de başkalarına faydalı olmasıdır. Hayır yapmak için malımızla, canımızla, dilimizle veya elimizle yardım edebiliriz. Hayır yapmak bize sevap kazandırırken, aynı zamanda insanların hayır duasını alırız.

Cuma akşamını ihya etmenin bir diğer yolu da sevdiklerimize Cuma akşamı mesajları göndermektir. Cuma akşamı mesajları ile sevdiklerimize hayır dua eder, onların da bize dua etmesini isteriz. Cuma akşamı mesajları ile sevdiklerimize Cuma gününün önemini hatırlatır, onları ibadete teşvik ederiz.

İşte sizler için seçtiğimiz en güzel Cuma akşamı mesajları:

– Cuma akşamınız mübarek olsun. Allah Teala’nın rahmeti, bereketi, mağfireti sizinle olsun. Cuma gününü ihya etmenizi nasip etsin. Hayırlı Cumalar.
– Cuma akşamı, Cuma gününün müjdecisidir. Bu geceyi ibadet ve dua ile geçirin. Allah Teala’nın affına, lütfuna, keremine erişin. Cuma akşamınız mübarek olsun.
– Cuma akşamı, Peygamber Efendimiz (s.a.v) ile bağımızı güçlendirmek için çokça salavat getirelim. O’nun sevgisini kalbimize yerleştirelim. O’nun şefaatine nail olmayı umalım. Cuma akşamınız mübarek olsun.
– Cuma akşamı, Kur’an-ı Kerim’in nurlu ayetlerini okuyalım, dinleyelim, anlayalım. Kur’an-ı Kerim bize hidayet etsin, kalbimizi aydınlatsın, ruhumuzu ferahlatsın. Cuma akşamınız mübarek olsun.
– Cuma akşamı, Allah Teala’ya yalvaralım, yakaralım, dua edelim. Allah Teala bize istediklerimizi versin, şükredenlerden eylesin, tövbe edenleri affetsin. Cuma akşamınız mübarek olsun.
– Cuma akşamı, hayır yapalım, insanlara faydalı olalım, iyilik edelim. Hayır yapmak bize sevap kazandırsın, insanların hayır duasını alsın, Allah Teala’nın rızasına erdirsin. Cuma akşamınız mübarek olsun.
– Cuma akşamı, sevdiklerimize mesaj gönderelim, hayır dua edelim, onları ibadete davet edelim. Sevdiklerimiz bize dua etsin, biz de onlara dua edelim, birlikte cennette buluşalım. Cuma akşamınız mübarek olsun.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Cuma Aksaminiz Mubarek Olsun
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us