Buharlı temizliği tercih etmeniz için 10 sebep!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geleneksel temizlik yöntemlerine kıyasla buharlı temizliği tercih etmek için size 10 iyi neden

Buharlı temizlik, geleneksel temizleme yöntemlerine uzun zamandır etkili bir alternatif olmuştur. Buharlı temizlik ile, yüksek sıcaklıktaki suyun gücünü pratik ve hızlı bir şekilde kullanarak tüm evi baştan aşağıya temizleyebilirsiniz. Sadece buharla, deterjan ilavesi olmadan, en inatçı ve zor lekeleri bile en az çabayla, çevreye ve faturalarda tasarruf sağlayarak etkili bir şekilde çıkarabilirsiniz. Eviniz için bir zemin temizleyici satın almayı düşünüyorsanız, buhar temizliği seçmek ve geleneksel sistemlere elveda demek için 10 iyi nedeni sizin için derledik.

1. Evin genelinde derinlemesine hijyen

Yüksek sıcaklıkta su tarafından üretilen doğal buhar, güçlü bir temizleme gücüne sahiptir. Buharlı temizlemenin temel avantajlarından biri kusursuz temizlik ve derin hijyenin kesinliğidir: bağımsız laboratuvarlar tarafından yapılan çok sayıda test, evin temizlenebilir tüm yüzeylerinde buhar temizleyicinin ile bakteri, mantar ve küfleri % 99,99’a varan oranda ortadan kaldırılabileceğini göstermiştir.

2. Akarlara ve alerjenlere veda edin

Toz, akarlar, küfler ve hayvan tüyleri, evinizdeki hava kalitesinin temel düşmanları arasındadır. Geleneksel sistemlerin aksine, buharlı temizlik, toz akarlarının ve diğer alerjenlerin etkili şekilde uzaklaştırılmasını sağlar. Piyasadaki en iyi buharlı temizleyicilerden bazıları alerjisi olanlar için özel olarak tasarlanmıştır ve bu da havayı bütün aile için daha sağlıklı ve nefes alabilir hale getirmeye yardımcı olur.

3. Yağ ve lekeler üzerinde üstün temizleme

Mutfak davlumbazı veya barbekü ızgaraları gibi nesnelerin temizlenmesi, daha fazla çaba ve belirli kimyasal temizleyiciler gerektirir. Bir buharlı temizleyici ile zor lekeler ve yağ kalıntıları, deterjan veya kireç çözücü ürünlere gerek kalmadan kısa sürede çözülebilir.

4. Tüm yüzeyleri temizlemek için idealdir

Geleneksel yöntemlere göre buharlı temizliği tercih etmenin iyi nedenleri arasında, evdeki her yüzeyi, hatta ulaşılması en zor olanı etkin bir şekilde temizleme yeteneği kesinlikle göze çarpıyor. Örneğin, döşeme ve fayans, drenaj, duş kabinleri, ocak, ayna, vitrifiye, perde ve diğer kumaşların ek yerleri, temizleyicinizin buhar jeti ile sterilize edebileceğiniz yüzeylerden sadece birkaçıdır.

5. Kötü kokuları ortadan kaldırır

Baştan aşağıya temiz bir ev aynı zamanda taze ve hoş kokulu bir ev demektir.Buharlı temizlemenin etkinliği sayesinde, kötü kokuları (duman ve yemek kokusu gibi) kanepelerden, şiltelerden ve halılardan da ortadan kaldırabilir hatta lavabo ve çöp kutularından gelen kokulardan bile kurtulabilirsiniz.

6. Tasarruf Sağlar

Evinizin zeminlerini ve diğer yüzeylerini temizlemek, çok sayıda ürün ve temizlik araç kullanımını içerebilir. Buharlı temizlemenin temel faydalarından biri, deterjan ve kimyasal madde kullanmaya gerek kalmadan, azaltılmış su tüketimi sayesinde önemli maliyet tasarrufları sağlamasıdır.

7. Çevreye duyarlıdır

Suyun daha az israfı ve sıfır kimyasal madde, çevreye daha fazla özen gösterilmesi anlamına gelir. Ek olarak, yeni nesil buhar temizleyici ve zemin temizleyici modellerimiz, önceki modellere kıyasla enerji tüketimini% 25’e ve su tüketimini% 30’a kadar azaltmak için özel olarak tasarlanmıştır.

8. Daha az zahmetlidir

Özel temizlik ve günlük temizlik için buharlı temizleyici kullanın; Size daha az çabayla rakipsiz temizlik ve hijyen sağlar.

9. Hız

İnatçı lekeleri temizlemek mi? Yağlanmış yüzeyleri ovalamak mı? Suyu tankın içine koyun ve evin her yüzeyini çok çabuk ve çaba sarf etmeden temizleyebilecek bir buhar jeti elde etmek için birkaç dakika bekleyin.

10. Pratik

Bazıları için sadece küçük bir avantaj gibi görünecek, ama sizin için önemli olabilir. Şu anda satışta olan buharlı temizleyici modellerinin kullanıcıların rahatı için tasarlandığını bilmelisiniz: ultra hafif, kullanımı kolay, kolay çıkarılabilir buhar bezleri sayesinde yeni temizleme yöntemlerini kaçırmazsınız.

Kaynak: Süpürgesepeti.com

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Buharlı temizliği tercih etmeniz için 10 sebep!
Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us