Android uygulama nasıl yapılır? Kendi Uygulamanı yap.

Android uygulama nasıl yapılır? Kendi Uygulamanı yap.
Android uygulama nasıl yapılır? Kendi Uygulamanı yap.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Android uygulama nasıl yapılır? Kendi Uygulamanı yap. Google‘ın Android piyasasında yaptığı o büyük adım Play Store ‘dan sonra durmak bilmeyen Android Piyasası için nasıl uygulama geliştirebilirsiniz bunu anlatacağız.

Kendi Uygulamanı yap. Google, Android piyasasının yükselmesindeki belki de en kemik nedenlerden bir tanesidir. Öncelikle diğer platformlarla karşılaştırıldığında yıllık 25$ gibi fiyatla diğerlerine göre daha ucuz olmasıdır. Yeni geliştiricilerin ilk tercihi olmasının nedenlerinden bir tanesi. Aynı zamanda Google sadece yeni geliştiricilere değil. Sektörün “iyilerine de 3.5+yıldıza ve 5.000+ download sayısına sahip kullanıcılara Nexus One veya Droid telefonlarından bir tanesini hediye ederek kullanıcıların gözündeki puanını arttırmayı başarıyor. Dolayısıyla siz yeni bir geliştiriciyseniz hem 25$ gibi düşük kayıt ücreti, ek hediyeleri hem de şuanda pazarın çoğunu elinde tutması nedeniyle Android’i seçebilirsiniz.

Android geliştirici olmak için yukarıda bahsettiğim 25$ gibi bir ücreti verdiğinizde Google açısından sorun ortadan kalkmış olacaktır. Buradan sonra her şey sizin Java dilini ne kadar kullanabildiğinize bakacaktır. Öğrenmesi kolay ve geliştiriciler açısından sevilen ve dost canlısı bir programlama dili olarak görülmektedir. Android pazarında güzel paralar kazanabilmek için öncelikle yenilikçi fikirlere ihtiyacınız var bunun dışında tamamen her şey kendinizi yazılım alanında geliştirmenize bağlıdır.

Android programlama geliştirme için öncelikli olarak bir kaç derleyici programı kurmanız gerekiyor. Bu sayede yazdığınız uygulamaları bilgisayar ortamında görme şansınız olur.

indirmeniz gerekenleri sıralayalım;

1.) Bilgisayarınıza Eclipse Kurun

Eclipse özellikle yeni başlayanlar için kullanımı basit ve aynı zamanda uzman içinde kullanılabilen detaylı ve kullanışlı bir derleyicidir.

Eclipse İndir


2.)  Java JDK İndirin

Jdk 5 kurmanız gerekiyor bunu buradan indirmeniz gerekiyor.

3.)Android SDK Araçları

Android sdk araçlarını buradan indirebilirsiniz.

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Android uygulama nasıl yapılır? Kendi Uygulamanı yap.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

HABER | SON DAKİKA HABER | Burç Yorumları | Teknoloji Haberleri | Gündem Haberleri | Muğla Haberleri | Köyceğiz Haber | Fethiye Haber | Muğla Gazetesi
Follow Us