spot_img

Kadir Doğulu kimdir? Kaç yaşında? Evli mi?

Kadir Doğulu kimdir? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim? Çocuğu var mı? Aşkın Tarifi dizisinin baş rol oyuncularından Kadir Doğulu ” Fırat Karasu ” Adında Bir şef’i canlandırmaktadır.

Aşkın Tarifi dizisi oyuncularından Fırat Karasu rolünü oynayan başarılı oyuncu Kadir Doğulu kimdir? Kaç yaşında? Evli mi? Eşi kim? Çocuğu var mı? Fırat karasu ve Kadir Doğulu arasındaki farklar nelerdir? Kardeşi var mıdır? Tüm ayrıntılar haberimizde.

FIRAT KARASU KİMDİR?

Mert, içten ve gözü kara bir gençtir. Aslen Anteplidir. Tam bir doğulu gibi tuttuğunu koparan, dürüst ve sözünün eridir. Fırat’ın tek kusuru, delinin de delisi akan kanıdır. Kızdığında, gözü dünyayı görmez. Kararlarını hiç düşünmeden, aniden verir. İşler sarpa sardığındaysa, asla kaçmaz. Sonuna kadar mücadele eder ve üstüne düşen ne varsa, yerine getirir. Çok fedakâr, daima kendinden önce sevdiklerini düşünen biridir. En büyük tutkusu ise yemektir. Kebap yapmayı çok küçük yaşta, Antep’te babasına çıraklık ederek öğrenmiştir. Büyüdükçe, diğer mutfaklara da ilgi duymaya başlamıştır. Okumaya geldiği İstanbul’da Fransız mutfağıyla özellikle ilgilenmiş, bu konuda eğitimler almış, önemli şeflerle çalışma fırsatı bulmuştur.


KADİR DOĞULU KİMDİR?

Kadir Doğulu 19 Nisan 1982 yılında Mersin’de doğmuştur. Müzisyen ve modacı olan Kemal Doğulu‘nun kardeşidir. İlk olarak 2010’da Kanal D’de başlayan ve ardından Star TV’de yayınlanan Küçük Sırlar dizisinin başrollerinden birini oynadı. 2011’de sona eren dizi ile oyunculuğa tam anlamıyla adım atmış oldu.

Abdulkadir Doğulu ya da kısaca Kadir Doğulu, Türk oyuncu ve mankendir. 

Doğum tarihi: 19 Nisan 1982 (39 yıl yaşında), Mersin

Eşi: Neslihan Atagül (e. 2016)

Eğitim: İstanbul Okan Üniversitesi

Ebeveynleri: Rasim Doğulu

Kardeşleri: Kemal Doğulu

Kenan Doğulu Kadir Doğulunun neyi oluyor?

Kenan Doğulu ile bir akrabalığı yok. Kadir Doğulu’nun ağabeyidir. 

2000 yılında İstanbul’a ağabeyinin yanına geldi. Önce Beyoğlu Frape’de işe girdi. Ardından Refika’da çalıştı. Cafe City ve Buz’da garsonluk yaptı. Salomanje’de cumartesi pazar günleri mutfakta ekmek pişirip kahvaltıları hazırladı. Biriktirdiği paralarla Barcelona ve Roma’daki kafeleri ve restoranları inceledi. Oradaki yemekleri tattı. Türkiye dönüşü House Cafe’de işe girdi. İki sene işletmecilik yaptı.
O dönemde abisi aracılığıyla Hande Yener’le tanıştı. Kısa bir süre sonra bu tanışıklık aşka dönüştü.

Şarkıcı Hande Yener ile ortak olarak Ortaköy’de The House Cafe’de işletme müdürlüğü yapmıştır. Aynı zamanda Harbiye’deki Piyasa isimli gece kulübünü işletti.

Okan Üniversitesi gastronomi bölümünde okudu.

2010 yılında “Küçük Sırlar” dizisi ile oyunculuğa başladı. 2011 yılında Gani Müjde’nin senaryosunu yazdığı “Pis Yedili” adlı dizide oynadı.

2013 yılında Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yaptığı “Fatih-Harbiye” adlı dizide Neslihan Atagül, Yunus Emre Yıldırımer ile birlikte başrol oynadı.

2014 yılının Şubat ayında Kanal D ekranlarında başlayan, “Star Işığı X Factor” adlı 2 milyon TL büyük ödüllü şarkı yarışmasında Ziynet Sali, Emre Aydın, Armağan Çağlayan ve Ömer Karacan Jüri üyeliği yapmaktadır. Yarışmanın sunuculuğunu ise Kadir Doğulu yaptı.

Koyu Fenerbahçeli olan Kadir Doğulu, tiyatroya gitmek, spor yapmak, motosiklet ile dolaşmaktan hoşlanıyor.

2015 yılının Ocak ayında Star Tv’de gösterime girecek olan “Ve Kazanan” yarışmasının sunuculuğunu oyuncu Kadir Doğulu yaparken jüri koltuğunda Kenan Doğulu ile Şebnem Ferah olacaktır.

2015 yılında Atv ekranlarında oynayacak olan “Sevdam Alabora” adlı dizide başrollerde Kadir Doğulu, Elçin Sangu ve Mustafa Avkıran yer aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Sevdam Alabora (dizi)
2013 – Fatih-Harbiye (dizi)
2013 – Bir Hikayem Var ( sinema)
2011 -2012 – Pis Yedili (dizi)
2010 – 2011 – Küçük Sırlar (dizi)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img
spot_img

Son Paylaşılanlar

Dikkatinizi Çekebilir