Hayatımızın bir parçası haline gelen Facebook’ta yer alan faydalı kısayol tuşları.

Artık hayatımızın adeta vazgeçilmez bir parçası haline gelen Facebook sürekli olarak kendini geliştiriyor ve yeniliyor. Genel olarak Facebook yaptığı yenilikleri duyursa da insanlar genel olarak yapılan kapsamlı değişiklerden haberdar oluyor. Bu yazımızda Facebook platformunda yer alan işinize yarayacak kısa yol tuşlarından bahsedeceğiz. Sözü fazla uzatmadan Facebook’ta yer alan kısa yol tuşlarından bahsetmek gerekirse ;

Yeni Mesaj Oluşturmak

Facebook’ta yeni mesaj oluşturmanın da bir kısa yolu bulunuyor. Bunun için eğer Chrome kullanıyorsanız Alt + M tuşu Firefox kullanıyorsanız Alt+Shift+M tuşlarını kullanmanız gerekiyor. Ancak ne yazık ki Internet Explorer bu özelliği desteklemiyor. (kullanan var mı halen?)

Ana Sayfaya Gitmek İçin

Facebook’ta haber kaynağına yani ana sayfaya dönmek için Chrome kullanıyorsanız Alt+1 tuşu Firefox kullanıyorsanız Alt+Shift+1 tuşu ve Internet Explorer kullanıyorsanızda yine Alt+1 tuşunu kullanmanız gerekiyor.

Yardım Merkezine Ulaşmak İçin

Chrome kullanıyorsanız Alt+0 tuşu ile Firefox kullanıyorsanız Alt+Shift+0 veya Internet Explorer için ise Alt+0 tuşunu kullanmanız gerekiyor.

Profil Sayfanıza Gidebilmek İçin

Facebook’ta profil sayfanıza gidebilmek için Chrome’da alt+3 tuşunu Firefox kullanıyorsanız Alt+Shift+3 tuşunu kullanmanız gerekiyor.

 Arkadaşlık İsteklerinizi Görebilmek İçin

Chrome üzerinden arkadaşlık isteklerinizi görüntüleyebilmek için Alt+3 tuşunu ve Firefox’ta ise Alt+Shift+3 tuşlarını kullanmanız gerekiyor.

 Bildirim Sayfasına Gidebilmek İçin

Bildirimlerinizi görüntüleyebilmek için Ctrl+Alt+3 kombinasyonunu kullanmanız gerekiyor.

 Hesap Ayarları Sayfasına Gidebilmek İçin

Tüm tarayıcılar için Ctrl+Alt+6 kombinasyonunu kullanmanız gerekiyor.

 Fotoğraf Beğenmek İçin

Tüm tarayıcılarda L tuşunu kullanmanız gerekiyor.