Erken Yaşlanmanın Yolları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EVET EVET doğru duydunuz… Gençleştirmiyoruz… Yada neden aramıyoruz…

Belki de aranızda erken yaşlanmak isteyen vardır… sizler icin araştırdık… :))

Bazıları Neden Hızlı Yaşlanıyor?

Uluslararası bir ekip, bazı insanların yaşlarının ilerlemesine rağmen genç gözükmelerinin de sebebi olduğunu söylüyor.ABD, İngiltere, İsrail ve Yeni Zelanda’dan araştırmacılar, fiziksel olarak 38 yaşına giren insanların, biyolojik yaşlarının büyük değişkenlik gösterebileceğini belirlediklerini söylüyor. Bazı 38 yaşındaki insanlar 20 yaşındaki bireylerin vücuduna sahip olurken, bazılarının vücudu ise 60 yaşındaki bir bireyin vücuduna benzeyebiliyor.

Duke Merkezi’nde yaşlılık üzerinde uzman olan Dan Belsky, araştırma sonuçlarında insanların yaşlanma hızının nasıl olacağının genç yaşlarda ortaya çıktığını söylüyor.

Belsky ayrıca, “Yaşamınızın en canlı en sağlıklı zamanında değişikliğin farkına varmadığımızı sanıyorduk. Ancak araştırmalarımızda bunun böyle olmadığını görmek şaşırtıcı oldu. İkinci bir sürpriz de, araştırmaya katılanların birçoğunda gördüğümüz değişiklik farkı oldu. Bazıları çok yavaş yaşlanırken, bazılarının çok hızlı yaşlandığını gördük,” dedi.

Yeni Zelanda’da yaşlanmayla ilgili nedenleri araştıran Dunedin Uzun Yaşam Araştırması’nın verileri, diğer bilim insanları tarafından inceleniyor.

Araştırma, 26 yaşında olan 1.000 kişinin, kan damarları uyumu, böbrek ve karaciğer fonksiyonları, metabolizma ve bağışıklık sistemlerinin seviyesi gibi on sekiz biyolojik özelliğini inceledi.

Araştırmaya katılanlar 32 ve 38 yaşlarına bastıklarında aynı inceleme süreci uygulandı.

Ortaya çıkan veriler doğrultusunda, her insanın yaşlanma hızını ortaya koyan bir hesaplama geliştirildi.

Belsky, genellikle yaşlılar için yapılan testler katılımcılara verildi dedi.

Katılımcıların “Denge, güç ve motor koordinasyonlarını test ettik” diyen Belsky, “Yürüyüş mesafesi, merdiven çıkma, ağırlık kaldırma gibi fiziksel sınırlamaları hakkında bilgi aldıktan sonra katılımcılara özel uyarlanmış testler verdik. Hızlı yaşlanan bireylerin daha zayıf ve güçsüz olduklarını ve dengelerinin gelişmemiş olduğunu gördük. Ve bu katılımcılar da bize, yaptığımız mülakatta zaten bize aynı sorunları bildirmişti. Bu katılımcılar halen 38 yaşında ve henüz herhangi bir kronik hastalığı bulunmuyor,” diye sözlerine devam etti.

Araştırmacılar, daha sonra üniversite öğrencilerine katılımcıların resimlerine bakmalarını istedi.

Resimlere bakan öğrenciler, resimlerdeki insanların gerçek yaşlarından ya daha genç ya da daha yaşlı olduğunu söyledi. Belsky ayrıca, çalışmalarında daha hızlı yaşlandığını ölçtükleri katılımcıların, öğrencilerin daha yaşlı gördüklerini söyledi.

Araştırma sonuçları, Ulusal Akademi Bilimleri Tutanakları Dergisi’nde yayınlandı.

Yaşlanma hızını inceleyen araştırmacılar, yaşa bağlı hastalıkları erken yaşta tespit edebilmeyi ve bu şekilde erken tedavi yöntemleri geliştirmeyi umuyor.

bazilarinedenhizliyaslaniyorh1436782648 -

Erken yaşlanmayı tetikleyen yollar , Erken yaşlanmanın Asıl yolları…

İşte erken yaşlanmanın yolları

Beslenme eksiklikleri yani vitamin almayın…
Hipertansiyon, şeker hastalığı, damar sertliği gibi uzun süreli sağlık sorunlarınız olmalı
Genetik hastalıklarınız olsun
Kas ve eklem sorunları yaşayabilcek şeyler yapın
Egzersiz kesinlikle yapmayın. (hareketsiz yaşam tarzınız olsun).
Kolesterol-trigliserit yüksek olsun sürekli
Yoğun stresli, mutsuz, kötümser ve sürekli depresyonda olun
Organ yetmezliklerine sahip olun (tiroit bezi tembelliği, karaciğer yetersizliği, kalp, böbrek, hipofiz yetmezliği). 
Yoğun çevresel kirlilik olan yerlerde yaşayın ve bol bol  radyasyon etkisinde kalın
Yetersiz ve kalitesiz uykunuz olsun. Hatta uyumayın bence
Sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığınız mutlaka olmazsa olmazdır zaten…

Bu arada solaryuma giren vardır sanırım aranızda. Girin bol bol girin lütfen cildinizi yıpratır kurutur ve cabuk yaşlanmanızı sağlar…

Potrait of an old man living in the streets of Dhaka -
Potrait of an old man living in the streets of Dhaka

Kozmetik ürünleri kullanmayı arttırın: 

Cilt bakımı için aldığınız kozmetik kremler içeriğinde bulunan kimyasallar aslında yarardan çok zarar vermektedir, cilt bakımı için en doğal yöntemleri kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Kullarnırsanız Yaşlanamazsınız . Evde doğal nemlendirici kreminizi yapmaya kalkmayın. Cildiniz için aldığınız nemlendiriciler belli bir süre sonra zarar vermeye başlayabilir, bu kozmetik nemlendiriciler cildinizin doğal neminin kaybolmasınada sebep olmaktadır. Nemledirici krem olarak E vitaminli kremi kesinlikle almamanız yeterli bu sayede cildiniz hem sertleşecek hemde nem oranını azalacak ve kuruyacaktır, bilmediğiniz kremleri sakın yüzünüze sürmeyin. Yanlışlıkla yaşlanmanızı geciktirebilirsiniz.

Cilt Maskesi Yapılmalımı?:  Ciltinize gereken önem veriyor bakımlarını yapmıyorsunuz  ama cilt maskesi yapılması gerekiyor  haftada 2 defa yapın sakına 1 defa yapmayın 2-3 defa yaparsanız cildiniz tariş olacak ve  istenen başka sorunlar ortaya çıkacak, en çok karşılaşılan mükemmel sonuç cildin kuruması, gözeneklerin tıkanması gibi.  En çok yapılan hatalardan biride cilde uygulanan maskenin verilen süreden daha kısa bekletilmesidir Bırakın beklesin 2-3 saat kurur suratınız işte ne güzel.  evde yapacağınız cilt bakım maskeleri için verilen süreyi kesinlikle aşmalısınız istediğiniz muhteşem yaşlılığa yaklaşacaksınız.

Avokado – Zerdaçal – Doğal ve Organik Meyve Suları ve Sebze Suyu – Kenevir Tohumu – Klorofil KESİNLİKLE TÜKETMEYİN!!! YAŞLANAMAZSINIZ…

hucrelerimizsurekliyenileniyorsanedenyaslaniyoruz15268449351 -

ŞAKA BİR YANA DA KONUYA AÇIKLIK KAZANDIRALIM

YAŞLANMAK VE DAHA GENÇ, DİNÇ KALMAK, RAHAT VE HUZURLU BİR HAYAT YAŞAMAK İSTİYORSANIZ LÜTFEN BU DEDİKLERİMİZİN TERSİNİZ UYGULAYIN… O ZAMAN YAŞLANMANIZ HAKAN PEKER GİBİ YONCA EVCİMİK GİBİ GECİKECEKTİR…

SAYGILAR….

Erken Yaşlanmanın Yolları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

İnce Zeka ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin