spot_img

Ankaralılara müjde ‘Lezzet Ankara’ Geldi Yemek sepeti sahibi Yorum yaptı!!!

Ankaralılara müjde ‘Lezzet Ankara’ Geldi Yemek sepeti sahibi Yorum yaptı!!! Son zamanların en iyi belediye başkanlarının ilk sırasında olan Ankara belediye başkanı Mansur YAVAŞ yenilikleri ile harikalar yaratmaya devam ediyor.

Ankaralılara müjde ‘Lezzet Ankara’ Geldi Yemek sepeti sahibi Yorum yaptı!!! Yeni bir pazar yaratan Mansur YAVAŞ bütün Ankaralı esnaf ve Halk’ı heyecanlandırdı. Günlük bir para alan %10-12 komisyon alan ve günlük joker satışa mecbur tutan Yemek sepetine 0 komisyon ile savaş açan Mansur başkan şimdiden Halk ve esnafların gözünde 10-0 öne geçmiş durumda…

Ankara Belediyesi’nin başlattığı ‘Lezzet Ankara’ platformuna, Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın’dan tepki geldi. Aydın, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Rakip olmayan bir Devlet kalmıştı” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa destek için başlattığı ‘Lezzet Ankara’ projesi yeni bir tartışmaya yol açtı. Pandemi sürecinde gelir kaybına uğrayan esnafa yönelik destek çalışması kapsamında, komisyonsuz bir yemek sipariş portalı olarak hayata geçirilen ‘Lezzet Ankara’ platformuna, Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın’dan tepki geldi.

Sosyal medya hesabından baltasıyla meşhur Zagor simgesini kullanan Aydın, önce Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın projesine ‘rekabet güzeldir’ mesajı yolladı, sonra da belediyenin uygulaması için yaptığı paylaşımda “Rakip olmayan bir Devlet kalmıştı” diyerek Ankara’daki girişime adeta baltayı savurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa destek için başlattığı yeni proje, online yemek siparişi sektöründe tartışma yarattı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde gelir kaybına uğrayan esnafa yönelik destek çalışması kapsamında, ‘Lezzet Ankara’ isimli bir proje duyurdu.

Proje kapsamında, komisyonsuz yeni bir yemek sipariş portalını aktifleştireceklerini açıklayan Yavaş, “Esnafımızın alın terini korumak adına yüzde 0 komisyonla ‘Lezzet Ankara’ var” dedi.

Ankara’daki lokanta ve kafe işletmecilerini ‘Lezzet Ankara’ portalına kaydolmaya davet eden Yavaş, uygulama sayesinde esnafın komisyon ödemeden sipariş alabileceğini duyurdu.

Yemeksepeti’nden rekabet mesajı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin projesini duyurmasının ardından, 2015 yılında Alman Deliveryhero’ya 589 milyon dolara satılarak o dönem Türkiye’nin en değerli girişimi unvanını alan Yemeksepeti’nden ise yanıt geldi.

Yemek sipariş uygulaması Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, Mansur Yavaş’ın ‘Lezzet Ankara’ projesini paylaştığı twitter mesajının altına, “Dünyada bir ilk olmuş başkanım. Rekabet güzel şey. Sizi seviyoruz” yorumunu yaptı.

Baltasıyla meşhur çizgi roman karakteri Zagor’u sosyal medya hesabı fotoğrafı yapması ile bilinen Aydın, belediyenin uygulaması için yaptığı paylaşımda “Rakip olmayan bir Devlet kalmıştı” diyerek Ankara’daki girişime adeta baltayı savurdu.

Getiryemek, Fuudy, Tıklagelsin, Acikinca, Yettim, Yemekumbara, Doyurunbeni ve fiyuu Türkiye’de online yemek sipariş alanında Yemeksepeti’nin rakipleri konumunda.

Öte yandan, Lezzet Ankara platformunda hali hazırda 265 üye restoran bulunurken, üye müşteri sayısı ise 1312 olarak açıklanıyor.

1 Yorum

  1. Rekabet yokken milletin gırtlağın basan ,Üyelerini borçlu çıkarmayı beceren Nevzat rekabet görünce ağlamaya başladı. Hayatımda ilk defa bir belediyenin adam gibi iş yaptığını gördüm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img
spot_img

Son Paylaşılanlar

Dikkatinizi Çekebilir